O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
gacus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:30
Lokalizacja: Pyrzowice

Post autor: gacus » sob paź 17, 2009 15:27

może ktoś potrzebuje : http://allegro.pl/item777898084_os_z_pr ... z_8_0.html


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3818226#3818226

sieski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn cze 23, 2008 10:42
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

WITAM

Post autor: sieski » wt paź 27, 2009 21:43

niewiem zabardzo jak podlaczyc mojego weberka a niechce tego robic zapomocom prob i blendow... :food: a jestem spragniony jazdy swoim rumakiem wiec prosze o wasza pomoc jak to podpiac ... Obrazek z podstawka niemialem problemow a niewiem jak to podpiac bo niegrzebalem przy takim gaznixie...



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt paź 27, 2009 22:51

sieski, kiedyś widziałem opis do tego i z tego co pamiętam to ma być tak, że ten na samym dole cienki łączysz z tym na samej górze w pokrywie. Ten na wprost i ten po prawej przy dyszy I przelotu zaślepiasz. Nie jestem do końca pewny, ale tak to chyba szło.


Obrazek

Piter navi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt paź 10, 2008 21:44
Lokalizacja: VW-wa

Post autor: Piter navi » pt lis 06, 2009 23:25

Nadeszły zimne poranki i mały zonk :grrr: całe lato jeździł tylko na lpg, benzyny zero (palenie odrazu z gazu) teraz jak go odpale na benzynie podczas przegazowania szarpie,przerywa tak jakby brakowało paliwa w komorze pływakowej :chytry: co to może być (pływak umarł czy dysza I przelotu się przytkała) oczywiście na początku jak się jeszcze latało na benzynce, to weberek chodził idealnie.
~~~
Regulacja i małe czyszczenie jak ręką odjął :okej: weber śmiga :smoke:
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2009 14:16 przez Piter navi, łącznie zmieniany 2 razy.



WOJTEKQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 25, 2007 15:18
Lokalizacja: WIELUN
Kontakt:

Post autor: WOJTEKQ » ndz lis 15, 2009 15:30

witam ja w swoim weberku ponawiercałem rozpylacze wiertełkiem wg wskazówek bandyta mk1 love i jest pewna poprawa. teraz musiałem wymienic taką plastikową puszke ( nie wiem jak to sie nazywa) co rozdziela paliwo od pompki do gaźnika i na powrót do baku powiewaz zalewało go mi na wolnych obrotach smierdziało paliwem i gasnął i tez duzo palił ciąglo sie to juz od dawna ale teraz juz nie dało rady po tej wymianie na metalowy z mk2 problem znikł



MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » śr lis 18, 2009 16:05

mam komplet do przerobki jak by ktos chcial


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
lebiega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 20:04
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: lebiega » ndz lis 22, 2009 05:47

Piter navi pisze:Nadeszły zimne poranki i mały zonk :grrr: całe lato jeździło się na lpg, benzyny zero (palenie odrazu z gazu) teraz jak go odpale na benzynie podczas przegazowania szarpie,przerywa tak jakby brakowało paliwa w komorze pływakowej :chytry: co to może być (pływak umarł czy dysza I przelotu się przytkała) oczywiście na początku jak się jeszcze latało na benzynce, to weberek chodził idealnie.
Wszelkie wskazówki mile widziane , bo ciężko przy minusowych temp.palić go odrazu z lpg :crazy:
Cięzko wyrokować, ale ja bym stawiał na przytkane dysze. Zwłaszcza, jeśli zdarzyło Ci sie ostatnio wypalic paliwko do cna i zassało badziewia z dna (webery jakoś tego nie lubią).

[ Dodano: 22 Lis 2009 05:05 ]
sieski pisze:niewiem zabardzo jak podlaczyc mojego weberka a niechce tego robic zapomocom prob i blendow... :food: a jestem spragniony jazdy swoim rumakiem wiec prosze o wasza pomoc jak to podpiac ... [url=http://images45.fotosik.pl/220/3c4e4da8681eb1e3m.jpg]Obrazek[/URL] z podstawka niemialem problemow a niewiem jak to podpiac bo niegrzebalem przy takim gaznixie...


Moim zdaniem będziesz miał spory problem z Twoją wersją gaźnika , choćby dlatego że nie masz do czego podłączyć Zaworu Hamowania Silnikiem (ZHS), który wystaje z Twojego gaźnika :crazy:

A w kwestii podłączenia przewodów paliwowych to na odlewie gaźnika masz odlane strzałki co do kierunku wejścia (do gaźnika) i wyjścia (powrót do do baku) węzyków paliwowych.

Natomiast ta mosiężna rurka wystająca przy śrubie wolnych obrotów to podciśnienie.


Golf 2 [1,6 benz] - na nim ćwiczę ;-)
A wożę się Roverem ;-)

szkocka kaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 20, 2009 17:12
Lokalizacja: jaworzno ...
Kontakt:

Post autor: szkocka kaczka » ndz lis 22, 2009 10:11

witam...moze z innnej beczki,ale nowy jestem i nie potrafie sie jeszcze odnalezc....szukam zaslepki na zamek w drzwiach kierowcy...ktos probowal swoich sil srubokretem i zamek wyglada paskudnie...i jaki koszt wymiany wkladki.dodam ze zamek dziala i wszystko sie otwiera,ale golym okiem widac zapsuty,zniszczony zamek-wkladke...dziekuje i pozdrawiam.



bruczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 01:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bruczyk » ndz gru 06, 2009 11:21

czytam od paru dni ten temat w pracy prawda jest taka ze jeszcze w polowie nie jestem:P ale dni mojego pierburga sa juz chyba policzone, wczoraj przeszedl sam siebie, 60km na 10 litrach.



ali.23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:58
Lokalizacja: racibórz

Post autor: ali.23 » pn gru 07, 2009 11:05

przedwczoraj założyłem gaziora z fiata do mk2 1.8 zamiast pierburga 2ee
teraz to normalnie łamie siedzenie, okupione to jest 10l w jeździe mieszanej, przy ciągłym bucie to jeszcze nie mierzyłem :D

ale jak odżył to jest nie do opisania, koleś 325tds nie uciekł mi przez 8km aż się paliwo skończyło :lol:

jadę dziś sprawdzić spaliny analizatorem ;)

[ Dodano: 11 Gru 2009 01:06 ]
spaliny były nieco wyższe ale po regulacji jest 1,3-1,4 więc poniżej normy :D

polecam przeróbkę chociaż jest jeden szkopuł, trzeba ostrożnie obchodzić się z pedałem przyspieszenia bo przy głębszym wciskaniu trochę pochłania ale max 14l/100

jeżdżąc rozsądnie spalanie oscyluje w okolicach 8l/100km


pzdr. ali



Piter navi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt paź 10, 2008 21:44
Lokalizacja: VW-wa

Post autor: Piter navi » sob gru 19, 2009 14:10

14l/100km to jeszcze niebyło tragedii :grin: :chytry: do 20l dochodziło, ale to na początku człowiek poczuł weber'ka i heja :food: teraz już wszystko w normie.



Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Superbeasto » śr sty 13, 2010 00:16

Witam wszystkich Weberowiczów!
Czytam ten temat i jestem pełen uznania dla tej modyfikacji. Sam zacząłem się nad nią zastanawiać. Problem wygląda u mnie tak, że mam nietypowe zestawienie silnika. Głowica z PG (g60), zaś blok z 2E (2.0 mkIII), a wszystko to hula na monowtrysku (RP), jestem zadowolony z osiągów, ale... mam już dosyć typowych przypadłości monowtrysku (wolne obroty, szarpanie itp... jak inaczej ustawie, to wystarczy że zmieni sie wilgotność powietrza, temperatura itp. i dalej to samo, uzależniam to od pogody bo nic innego mi do głowy nie przychodzi;). Pytanie moje jest następujące. Czy polecacie założenie 34dchd do tego silnika (2.0), czy można spodziewać sie poprawy osiągów (bo spalania to wiem;) i jak dobrać dysze do tej pojemności itp... Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 00:17 przez Superbeasto, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » śr sty 13, 2010 00:28

Superbeasto, co do osiagów napewno gazniki do dzisiaj w sportach sa wykorzystywane dlatego ze wrtrysk dozuje spokojnie mieszanke zeby nie byla za bogata za niska a w gazniku tego niema dajesz ddeche i koniec obraotka sam mialem webera teraz mam monowtrysk roznica w ekonomi zato weber hmm trzeba sie pilnowac bo szybko obrotomierz sie konczy a co do gaznikow to polecam
stronke http://mowad.tuning.opole.pl/ wejdz w moje auta scirocco 2 takie czarne tam mial 2l na gaznikach gosc ma glowe do tego zrobil se totalna rakiete


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Superbeasto » śr sty 13, 2010 00:42

MaRo1705 pisze:gaznikach gosc ma glowe do tego zrobil se totalna rakiete
przeglądałem już tą stronkę, tyle, że on tam zakładał bodaj Webera IDF x2, koszt jego jest spory, bo coś około 1500pln i mocy z 2.0 170KM (? nie pamiętam). Zakładając gaźnik liczę się ze spalaniem, które teraz nie jest małe, a jeżdżę tylko na benzynie. Swego czasu za 70pln zrobiłem 100km :rotfl: więc gaźnik i tak będzie lepszym rozwiązaniem niż monowtrysk (w tym wypadku), jeśli chodzi o ekonomię. Na chwilę obecna interesują mnie osiągi. Ma ktoś jakieś porównanie, czasy do 100km/h itp.? na gaźniku a na wtrysku?


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości