Problem podczas hamowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maciejtdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 21:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem podczas hamowania

Post autor: maciejtdi » pt lis 20, 2009 16:39

Witam !!

Mam bardzo duży problem podczas hamowania autem z dużej prędkości, w momencie naciśnięcia na pedał hamulca zaczynają się pojawiać duże drgania na kierownicy, najprawdopodobniej podejrzewam że mogą być krzywe tarcze, co myślicie na ten temat??
Jakie tarcze najlepiej kupić do Golf 4 TDI 116PS 2000r. Pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Post autor: szakulvip » pt lis 20, 2009 17:35

Możliwe, że krzywe są tarcze jaki i też możesz mieć wyżłobione rowki na tarczach. Przejedź palcem w poprzek tarczy powinnienes je wyczuć.


Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt lis 20, 2009 17:39

Ja tak miałem z tyłu tylko takie łubu lubu przy hamowaniu bębny miały bicie


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

maciejtdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 21:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: maciejtdi » pt lis 20, 2009 18:25

Jest mały rancik ale nie wydaje mi się ze to może być przez to :/:/



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » pt lis 20, 2009 18:49

Kończą Ci się klocki ?? Ponoć też takie bicie się pojawia jak klocki są zużyte.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Post autor: szakulvip » pt lis 20, 2009 18:52

ja gdy miałem rowek na tarczach w poprzednim aucie to podczas hamowania własnie miałem bicie kierownicy.


Obrazek

maciejtdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 21:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: maciejtdi » pt lis 20, 2009 20:11

zakupiłem 3 michy temu nowe klocki takze to tez nie jest przyczyna klocków bardziej mi sie wydaje ze to wina tarcz:( a jakie polecacie tarcze ??



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » pt lis 20, 2009 22:52

maciejtdi pisze:a jakie polecacie tarcze ??

TRW, ATE, Brembo, ewentualnie z tańszych Bendix


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » pt lis 20, 2009 23:37

To napewno nie jakieś tam rowki na tarczach ani nie krzywe tarcze; poisz czy dzieje Ci sie to od dawna czy coć tam grzebałeś??
wymiana tarcz to nie taka prosta sprawa jakby nie jednemu sie mogło wydawać...



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pt lis 20, 2009 23:41

FURMAN TDI pisze:To napewno nie jakieś tam rowki na tarczach ani nie krzywe tarcze; poisz czy dzieje Ci sie to od dawna czy coć tam grzebałeś??
wymiana tarcz to nie taka prosta sprawa jakby nie jednemu sie mogło wydawać...
a co trudnego w wymianie przednich tarcz? po zdjeciu koła to kwestia odkrecenia 2 prowadnic i sruby mocujacej tarcze, ot cala filozofia

moze masz jakies luzy jeszcze w zawieszeniu, i wpadaja podczas hamowania w drgania, ale to juz mniej raczej :)
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 23:43 przez DariuszK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob lis 21, 2009 00:03

DariuszK pisze:moze masz jakies luzy jeszcze w zawieszeniu, i wpadaja podczas hamowania w drgania

na pewno nie to wystarczy że nierówno je wpasujesz i beda mieć bicie co doprowadzi do wybicia łożyska w piaście która potem też bedzie bić i szukaj wiatru w polu nie któży producenci zalecają nawet przed założeniem nowej tarczy sprawdzenie czujnikiem piasty czy obraca sie równo...najepiej dokrecać koła pneumatycznie. :bigok:



maciejtdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 21:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: maciejtdi » sob lis 21, 2009 10:16

ale te drgania które się pojawiają na kierownicy to występują podczas hamowania z dużej prędkości ( 170km/h - 180km/h) w momencie naciśnięcia na hamulec i wraz ze zmniejszającą się prędkością drgania zanikają :) prościej już tego nie umiem opisać:) co mam wymienić żeby mi te drgania ustąpiły??



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob lis 21, 2009 10:45

Przedewszystkim diagnostyka zawieszenia jedz niech Ci sprawdza czy nie masz luzów na zawieszeniu lub ożyskach-przed diagnostyką możesz sprawdzić czy nie odkręciły sie zaciski i czy koło jest dociśniete(dokrecone) bo co Ci powiedzieć tak na pał. mógłbyś wymieniać wszystko :bajer:

[ Dodano: 21 Lis 2009 09:49 ]
aha ty wymieniłeś klocki bez tarcz to może być przyczyna jak najbardziej poniewasz minie troche zanim nowe klocki wpasują sie(doszlifują sie) do starych tarcz.

Ja wymieniałem komplet klocki+ tarcze(były zjechane)
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 10:51 przez FURMAN TDI, łącznie zmieniany 2 razy.



mer.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 25, 2009 19:42
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: mer.pl » śr lis 25, 2009 21:10

Witam wszystkich,

Mój problem można by określić słowami „czysta rozpacz..”.
Sytuacja identyczna jak u kolegi, bicie na kierownicy i „uderzanie” na pedale hamulca podczas hamowania, już przy prędkościach rzędu 70 km/h .- Prosta sprawa krzywe tarcze trzeba wymienić, i tak też zrobiłem, kupione wymienione ( Bremo tarcze/klocki). Zmiana pomogła cisza spokój, po przejechaniu ok. 600/800 km problem powraca (znowu bicie  )
Męczyłem się tak 6 miesięcy poczym postanowiłem znowu wymienić tym razem postawiłem na ATE ( komplet tarcze/klocki 500 pln) i …? i identyczna sytuacja, te też zaczynają bić…
Teraz pytanie, co jest przyczyną, że nowe tarcze po przejechaniu 1000 km zaczynają „bić” ?
Mam pewne podejrzenia, jakiś czas temu wymieniłem łożysko (lewa strona) samo zdjęcie łożyska odbyło się na zasadnie młotek-mechanik natomiast wsunięcie łożyska odbyło się na prasie, czy piasta może powodować „bicie” ? Jeszcze jedno tydzień temu wymieniłem końcówkę drążka kierowniczego (też lewa strona) myślę, że też z powodu drgań wywołanych hamowaniem. I jeszcze jedna sprawa, choć tu może jestem po prostu przewrażliwiony, podczas jazdy ok. 80 km słyszę delikatny szum/huczenie coś jakby właśnie łożysko ( tyle, że oba przednie są wymienione, więc nie powinny), czy krzywa piasta może wydawać takie dźwięki?
Znajomy poradził mi żebym pojechał na doważanie kół zamontowanych na samochodzie, ale sam nie wiem czy coś to da.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły od czego zacząć i co z tą całą zagwostką zrobić, będę bardzo wdzięczny.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości