przekaźniki, a żywotność żarówek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lis 19, 2009 22:03

Lipek81 pisze:A to rozumiem, to ok. Tylko mi chodziło o pomiar właśnie na żarówkach, dokładnie na stykach żarówek. Ja to robię tak, ze po prostu delikatnie zsuwam gniazdo żarówki z żarówki, dosłownie 1mm i wtykam się tam z miernikiem - dzięki temu mierzą napięcie dokładnie na pinach żarówki, bliżej żarówki już się nie da. W mkIII może być z tym problem, bo reflektor bardziej zabudowany
ale ja tak mierzylem mam styki kabli na wierzchu bo mam inne lampy.mam mocne przekazniki wiec jest duza powierzchnia styku "blaszek,styków"i niemialem zadnych strat.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw lis 19, 2009 22:30

No ok, może ktoś jeszcze pomierzy?



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pt lis 20, 2009 18:52

Lipek81 pisze:No ok, może ktoś jeszcze pomierzy?
Ja swoje pomiary wkleilem TUTAJ, gdzie jest prowadzona glowna dyskusja o przekaznikach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abym wkleil ponownie swoje wyniki tutaj.
Oczywiscie auto odpalone, swiatla zalaczone, pomiary wykonane na stykach zarowek.
Tical pisze: Coz moge powiedziec i ja, jak nie potwierdzic wszystkie opinie o efektach zamontowania przekaznikow...?

Porownanie napiec u mnie:

Aku - 14.19V

PRZED
Lewe Mijania - 12.50V
Prawe Mijania - 12.52V
Lewe Drogowe - 11.00V
Prawe Drogowe - 11.00V

PO
Lewe Mijania - 13.82V
Prawe Mijania - 13.87V
Lewe Drogowe - 13.57V
Prawe Drogowe - 13.60V

ZYSK
Mijania - ~1.33V na lampe
Drogowe - ~2.58V na lampe

Jesli chodzi o zmiany widoczne "okiem" to sa ogromnie widoczne, swiatlo ewidentnie bielsze, nawet w dzien po zalozeniu zauwazylem od razu, ze swiatlo jest biale, a jak sie wlaczy dlugie... masakra...
Szkoda, ze akurat mi padla jedna lampa, a konkretniej mocowanie wnetrza lampy do regulacji i swieci mocno w dol bo wtedy widzialbym praktycznie wiecej jak w dzien ;))

Jak juz ktos powiedzial - po tym zabiegu istny dzien w nocy :bigok:
Dzieki za opis :))

P.S.
Chcialem dodac jeszcze jedna mala informacje.
Zarowno w mk2 jak i w aktualnym aucie zauwazylem, ze jak sie zmienia swiatla z krotkich na dlugie to podczas pociagniecia manetki do konca swiatla mocniej swiecily, ale po zmianie swiatel te manetke sie puszcza i swiatla swiecily slabiej.
Podczas jazdy na swiatlach dlugich rowniez jak sie dociagnie manetke do siebie do konca to takze swiatla swieca mocniej, zastanawialem sie dlaczego tak jest a to jest po prostu ten spadek napiecia, ktory mamy na zarowkach i ktory widac w momencie jak zmieniamy swiatla :)
Po zamontowaniu przekaznikow tego efektu juz nie ma.
Dociagam sobie manetke w dowolnej chwili a swiatla ani nie swieca mocniej ani nie przygasaja jak ja puszczam.

Jesli widzicie roznice w takiej sytuacji w swoich autach to mozecie byc pewni, ze po zamontowaniu przekaznikow swiatlo bedzie conajmniej tak mocne jak maksymalnie dociagnieta do siebie manetka od zmiany swiatel w pozycji drogowych.
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 18:54 przez Tical, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
xys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:31
Lokalizacja: Wrocław / Kiełczów
Kontakt:

Post autor: xys » pt lis 20, 2009 19:57

liczylem na to, ze dyskusja skupi sie na sposobie obnizenia napiecia do jazdy za dnia. czekam na opinie elektronikow.


kupię/sprzedam pojedynczą oponę: Uniroyal Rallye 185/60 R14 82T

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pt lis 20, 2009 20:01

Lipek81 pisze:a możesz dokładnie opisać, gdzie przyłożyłeś jeden i drugi przewód pomiarowy miernika i czy obie żarówki były podczas pomiaru podłączone?
obie żarówki włączone, a miernik wetknąłem od tyłu we wtyczkę oryginalnej instalacji



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt lis 20, 2009 20:07

xys, http://skoda.autokacik.pl/pages/zrobsam ... wiatel.htm robiłem to i powiem szczerze że działa :)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lis 20, 2009 20:11

50zl koszt,tyle co kilka tanich dobrych zarowek,na ok 2-3 lata.bez sensu...



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » pt lis 20, 2009 20:12

do autora postu:
światła dpo jazdy dziennej muszą mieć homologację RL a nie DRL!!! DRL to skrót od daytime runing lamp i w sumie oznacza to że nic nie oznacza!
Nie wprowadzaj w błąd! Robią tak sprzedawcy na alledrogo, sprzedają lampy z napisem DRL wmawiając że to homologacja!

Ja jestem elektronikiem( to do kolegi z wcześniejszego postu) i sam zamontowałem przekaźniki wiedząc o tym że zwiększając napiecie zmniejszę trwałość żarówek. Mi zależało na dobrym oświetleniu drogi a nie na kosztach. Mam Philipsy za 80 zł i nie będzie mi żal jak sie przepalą. Są przetwornice do zmniejszania napięcia w autach o dużej sprawności( ponad 90%). To jest kwestia indywidualna. Mamy taką porę roku że rano jest jeszcze ciemno i po południu dość szybko zapada zmrok. Jeżeli ktoś żałuje na żarówki, jeździ tylko w dzień to takie rozwiazanie jest dla niego, w sytuacji gdy ktoś chce zmniejszać moc żarówki jeżdżąc po zmroku to tu sie nie wypowiem bo musiałbym użyć samych epitetów...



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lis 20, 2009 20:16

jak ktos jezdzi w dzien duzo niech se kupi do jazdy dziennej na diodach i po klopocie.diode zmieni po kilku latach a pobór zaden



Awatar użytkownika
xys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:31
Lokalizacja: Wrocław / Kiełczów
Kontakt:

Post autor: xys » pt lis 20, 2009 20:28

enesen pisze:światła dpo jazdy dziennej muszą mieć homologację RL a nie DRL
zasugerowalem sie zrodlem: http://dojazdydziennej.com.pl/
enesen pisze: w sytuacji gdy ktoś chce zmniejszać moc żarówki jeżdżąc po zmroku to tu sie nie wypowiem bo musiałbym użyć samych epitetów
xys pisze:zmniejszyc napiecie na zarowkach w ciagu dnia
duber pisze: jak ktos jezdzi w dzien duzo niech se kupi do jazdy dziennej na diodach
tylko ta cena...

[ Dodano: 20 Lis 2009 19:30 ]
michalqqr pisze:xys, http://skoda.autokacik.pl/pages/zrobsam ... wiatel.htm robiłem to i powiem szczerze że działa :)
ale wlasnie nie chce miec grzejnika pod maska. moznaby upiec dwie piecznie na jednym ogniu i oszczedzic troche pradu.


kupię/sprzedam pojedynczą oponę: Uniroyal Rallye 185/60 R14 82T

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt lis 20, 2009 20:36

xys pisze:ale wlasnie nie chce miec grzejnika pod maska.
nie grzeje się to zbytnio :)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lis 20, 2009 20:37

xys pisze:moznaby upiec dwie piecznie na jednym ogniu i oszczedzic troche pradu.
to tylko diody.lub ładne lampy wmontowac w kradke,ale lampy na normalne żarowki,tak ok 20watt wsadzic.widzialem na alledrogo calkiem ladne bo diody sie juz oklepaly.a zwlaszcza ze teraz niemusza sie palic dzienne z pozycyjnymi



Awatar użytkownika
xys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:31
Lokalizacja: Wrocław / Kiełczów
Kontakt:

Post autor: xys » pt lis 20, 2009 20:45

duber pisze:lub ładne lampy wmontowac w kradke,ale lampy na normalne żarowki
wszystkie te z homologacja pasuja do golfa jak...


kupię/sprzedam pojedynczą oponę: Uniroyal Rallye 185/60 R14 82T

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » pt lis 20, 2009 21:00

dzienne na żarówki 21w( takie jak w kierunkach) produkuje wesem, maja średnice 8 cm, wejdą w ta kratkę w zderzaku?

światła do jazdy dziennej robi Hella, montuje sie je zamiast halogenów- coś za coś. no i ta cena...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 354 gości