KONTROLKA OLEJU !!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TZC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

KONTROLKA OLEJU !!!!!!!!!

Post autor: TZC » ndz sty 02, 2005 16:55

Wita Wszystich !!!
Zawsze kiedy przekrecam kluczyk to świecą mi się dwie kontrolki jedna od oleju i dróga od akumulatora (po odpaleniu w pożądku wszystkie gasną), dzis rano świeciłe mi się obie normalnie, a pare godzin później kiedy normalnie przekręciłem kluczyk to zapaliła mi się od akumulatora a ta od oleju tylko się zapaliła (tak na 1s) i zgasła. Póżniej przy kolejnym przekręceniu kluczyka paliły się obie normalnie, a teraz cały czas tylko zapala się ta jedna od akumulatora a od oleju tylko mrugnie.
Miał ktoś już kiedyś taki przypadek ? Prosze was o pomoc !



Awatar użytkownika
VR
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 356
Rejestracja: czw lis 04, 2004 11:28
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: VR » ndz sty 02, 2005 17:06

zapalaja sie przed uruchomieniem bo to jest test kontrolek jak jedna sie nie zapala tzn ze jest przepalona


[img]http://images38.fotosik.pl/50/69e61b6ae5a4bbde.jpg[/img]

Awatar użytkownika
TZC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: TZC » ndz sty 02, 2005 17:16

Nie chodzi mi o to, że się zapalają przed odpaleniem bo tak normalnie jest u każdego. Tylko chodzi mi o to, że ta od oleju tylko mrugnie na może sekunde i to tyle a normalnie powinna się palić.



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » pn sty 03, 2005 08:26

To i tak dobrze że chociaż mrugnie bo moja nawet na chwile oznak życia nie daje a dodatkowo obrotek też odmówił posłuszeństwa. Na razie szukam pomocy w tej sprawie jak coś będe wiedział to dam znać. Powodzenia i pozdro. :)



fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: fabjan » śr sty 05, 2005 20:02

GEORG, ja tez mam ten problem. lampka oleju i obrotemierz nie działa, prędkościomierz też padnięty. sprawdzałem miernikiem na kostce i sygnał jest więc wina jest op stronie licznika. Chyba będzie trzeba wymienić:(


fabjan
golfik3 1.6

yogi216

spokojnie panowie!!!

Post autor: yogi216 » śr sty 05, 2005 20:30

Nie wymieniajcie licznika,ani samochodu. sprawdzcie kabelki do czujnika. u mnie bylo tak ze nie swiecila tylko mrugala tak jak opisujecie i okazalo sie ze kabelek do czujnika ledwie co sie trzymal. powodzonka



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » czw sty 06, 2005 11:25

FABAN Ja już licznik miałem w rękach i po podłączeniu kontrolki na krutko zaświeciła. Przy składaniu spowrotem gdy wpinałem kostke obrotek drgnął ale tylko tyle. Ktoś kiedyś powiedział że problem może być w skrzynce bezpieczników 2 niebieskie kostki. Ruszałem nimi i dalej nic :( Ja z elektryki jestem :niewiem: Chyba trzeba do fachowca. Pozdrawiam :)



fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: fabjan » czw sty 06, 2005 16:56

to może ja opisze dokładniej co u mnie sie dzieje: oprócz mrugającej podczas jazdy lampki oleju mam taki problem, że nie działają mi prędkościomierz i obrotomierz, byłem z tym już nawet u elektronika i nie poradził sobie z tym, a lampka oleju to się zgodze, że może czujnik uszkodzony lub coś nie łączy, sprawdze też to, ale zegary i tak pewnie musze wymienić bo niedziałają :( ,aha i przy okazji chciałbym się spytać czy będą pasowały z max prędkoscią do 220km/h, podczas gdy ja mam swoje do 200? nie mam żadnego indexu prędkości i prędkościomierz jest na impulsator.


fabjan
golfik3 1.6

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » czw sty 06, 2005 17:25

fabjan pisze:to może ja opisze dokładniej co u mnie sie dzieje: oprócz mrugającej podczas jazdy lampki oleju mam taki problem, że nie działają mi prędkościomierz i obrotomierz, byłem z tym już nawet u elektronika i nie poradził sobie z tym, a lampka oleju to się zgodze, że może czujnik uszkodzony lub coś nie łączy, sprawdze też to, ale zegary i tak pewnie musze wymienić bo niedziałają :( ,aha i przy okazji chciałbym się spytać czy będą pasowały z max prędkoscią do 220km/h, podczas gdy ja mam swoje do 200? nie mam żadnego indexu prędkości i prędkościomierz jest na impulsator.
To nie zalezy od tego jaką masz max prędkość. Popatrz na indeks prędkości na zegarze - musi być taki sam (np. 950)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

fabjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 05, 2004 07:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: fabjan » czw sty 06, 2005 17:39

ale właśnie o to chodzi że żadnego indeksu nie ma na moim liczniku i pytanie moje właśnie czy ma to związek z tym że jest on elektryczny tzn. nie na linke?


fabjan
golfik3 1.6

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości