[mk3]obrotomierz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Łuk@sz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:04
Lokalizacja: Sędziejowice

[mk3]obrotomierz

Post autor: Łuk@sz » czw lut 23, 2006 22:34

Czy moze mi ktos poradzic w jaki sposob podłaczyc obrotomierz w golfie III( zamiast obotomierza jest zegarek)
Ostatnio zmieniony czw lut 23, 2006 23:25 przez Łuk@sz, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw lut 23, 2006 22:44

ja do mk3 1,8 ABS - 90KM wsadziłem licznik z obrotkiem zamiast zegara i tyle. Żadnych więcej podłączeń. Wyjąłem stary wsadziłem nowy i tyle.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw lut 23, 2006 22:46

tak dokładnie jest wystarczy zalozyc licznik z obrotkiem i juz powinien działac



Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » czw lut 23, 2006 22:49

Dokładnie miałem ta sama sytuacje wsadziłem nowy zespoł wskaznikow wraz z obrotomierzem i instalacja obsłuzyła wszystkie funkcje licznika.W tamtym czasie był to silnik 1.4 ABD


Best Life is VW drive!!!! :satan:

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw lut 23, 2006 23:38

Pasują wszyskie od benzyniaków. Wersja od VR6 bedzie wyraznei przekłamywac. Diesel odpada.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Krzysiek 20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 20:55
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: Krzysiek 20 » pt lut 24, 2006 18:16

"Maiki X"W tamtym czasie był to silnik 1.4 ABD
siema wymieniales moze silnik w mk3?mogł bys napisac czy to sie opłaca i ile problemu z tym!?no i ile kasiory to kosztuje?


karamba

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt lut 24, 2006 18:53

Krzysiek 20, wez chłopie wejdz w SZUKAj i wpisz "swap" a nie robisz Ot. Potem ktoś wejdzie a tu kaszana.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » pt lut 24, 2006 20:21

Nie baw sie w zakladnie samego obrotomierza, szkoda na to czasu a nie zawsze bedzie dzialac, u mnie np dzialalo ale dosyc dziwnie, obrotomierz odswiezal sie co minute



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » pt lut 24, 2006 22:42

Jak masz benzynę, to jesteś w raju. Jak masz terkota.. to musisz być cierpliwy i szukać. Wymiana trwa z 30min. Przy dużych rozbieżnościach w latach produkcji (np. inne czujniki ciśnienia lub dwa czujniki), po wymianie samochód może być strasznie denerwujący (bo piszczy, świeci i w ogóle).

maverik, wsadź lepszy procesor, ten przy szybkiej jeździe mocy obliczeniowej mu brakuje ;)
Miałeś po prostu zatartą ośkę od wsazówki albo naderwany kabelek.. Obrotek to zwykły woltomierz (analogowy) i tylko udaje jakiś poważny zegar..

Zamiana benzyna/diesel jest prawie nierealizowalna (różne czujniki na pinach, braki w diodach, inne stałe czasowe w obrotku, inaczej wyskalowana tarcza,). Na ten temat jest sporo naprawdę dobych artykułów: http://forum.vwgolf.pl/techniczne-vf2.htm



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » pt lut 24, 2006 23:27

z tego co ja tam widzialem to nic nie jest zatarte i prawde mowiac nie wiem co zmieni wymiana procesora(do tego pytanie jaki to ma sens i skad go wogole brac a nie wspomne ze jest montowany w smd i wymiana go w domu jest prawie niemozliwa-trzeba miec pojecie i narzedzia)
wedlug mnie tez nie ma tam woltomierza a jedynie silnik krokowy
obrotomierz dziala normalnie jak zmienie mu podstawe czasu przez zwarcie przyciskow zegara tak wiec jest sprawny, nie ma w nim tez naderwanych kabelkow bo tam nie ma kabelkow(szybkozlaczka) tak wiec obawiam sie ze albo strzelasz z wypowiedzia albo czytales o tym ale sam nie rozbierales



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » pt lut 24, 2006 23:55

maverik, z procesorem żartowałem ;)
Od audicy (typ a'la MK II) rozbierałem trzykrotnie, obrotek przestawał działać, bo folia śniedziała.. Faktycznie moje pojęcie o tym co jest w III jest znikome, w tamtym konstrukcja skomplikowana jak cep (i jak frajer oddałem zegary do diesla dla złomiarza :( bo nowszy miał mieć gaz..)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości