[mk3] Luz na pedale sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hubi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 14:50

[mk3] Luz na pedale sprzęgła

Post autor: Hubi » wt lis 07, 2006 16:29

Kilka dni temu podczas zmiany biegu pojawił się luz na pedale sprzęgła - od pozycji wyjściowej pedał idzie luźno przez ok. 2-3 cm (linka w tym czasie się nie rusza) a następnie czuję normalne naciąganie linki sprzęgła. Biegi wchodzą bez żadnych problemów, sprzęgło się nie ślizga. Prawdopodobnie mechanizm korekty luzu w lince "przeskoczył o jeden ząbek" - jak to stwierdził mechanik.
Zostawić to w spokoju, czy wymianić linkę?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt lis 07, 2006 16:46

Hubi pisze:Biegi wchodzą bez żadnych problemów
jesli tak jest to zostaw ale jak ci zaczna cierzko chodzic zgrzytac zmieniaj odrazu



Awatar użytkownika
sebekgliwice
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:26
Lokalizacja: gliwice

mk3 1.8 gt

Post autor: sebekgliwice » wt lis 07, 2006 20:52

tez mam ten sam problem co ty. pedal spada o 2 cm , ale narazie czekam co bedzie dalej :grin: ale biegi wchodza dobrze i leciutko chodzi jest ok :smoke:


s.b.

Awatar użytkownika
834
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw maja 21, 2009 23:45
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: 834 » czw cze 18, 2009 13:34

A ja mam nieco inną sytuację. Sprzęgło bierze dosyć dobrze, ale przy samej górze nie reaguje już na ruchy pedału. Około 2-3 centymetry od najwyższego położenia sprzęgła zaczyna się "martwa strefa"

Jak ją wyeliminować? Dodam, że mam linke z samo-regulacją



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » czw cze 18, 2009 16:11

linka co jakiś czas przeskakuje na inny ząb i naciąga się sama

jeśli po jakimś czasie się nie naciągnie a efekt się pogłębi podlać ją wd

tak mi polecił mechanik

a ja jak czuje takie coś jak wy tzn sprzęgło łapie bardzo późno to impulsywnie , szybko wciskam kilka razy sprzegło do dechi i linka przeskakuje

a linka powinna mieć na pedale 1cm luzu tak jest fabrycznie i taka jest procedura testowa


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
834
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw maja 21, 2009 23:45
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: 834 » czw cze 18, 2009 22:25

dziabi3, a jak u Ciebie wyglądał luz na pedale sprzęgła?

P.S. robiłem dzisiaj test ślizgania się sprzęgła. Na szczęście sprzęgiełko jest jeszcze w dobrym stanie (ruszanie na czwórce zaowocowało zgaśnięciem silnika, a jadąc w trasie obroty wzrastały równomiernie do prędkości :) )
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2009 22:28 przez 834, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jabolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:12
Lokalizacja: łódz

Re: [mk3] Luz na pedale sprzęgła

Post autor: jabolo » czw cze 18, 2009 23:23

Hubi pisze:Kilka dni temu podczas zmiany biegu pojawił się luz na pedale sprzęgła - od pozycji wyjściowej pedał idzie luźno przez ok. 2-3 cm (linka w tym czasie się nie rusza) a następnie czuję normalne naciąganie linki sprzęgła. Biegi wchodzą bez żadnych problemów, sprzęgło się nie ślizga. Prawdopodobnie mechanizm korekty luzu w lince "przeskoczył o jeden ząbek" - jak to stwierdził mechanik.
Zostawić to w spokoju, czy wymianić linkę?
a to czasem nie popychacz w skrzyni sie krotszy zrobił?wedlug mnie to nie jest wina zadnej linki


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251348&postdays=0&postorder=asc&start=0

wzorekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 18, 2009 09:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wzorekk » śr lis 18, 2009 20:50

Witam,
Mam problem z linka albo sprzęgłem, nie wiem z czym dokładnie.
Posiadam silnik 1.9 TD MK3 AAZ
Mianowicie raz sprzęgło ma luz a raz jest napięte, wygląda to tak:
czasem albo raczej często sprzęgło ma duży luz i dopiero kilka centymetrów od podłogi czuć opór naciskania i wtedy wysprzęgla i bierze, czasem jak z wciśniętego sprzęgła ostro zdejmę nogę tak ze pedał mocno odskoczy to pedał robi się twardy i sprzęgło bierze już od samej góry i nie ma luzu na pedale. Jeszcze jedno mam linkę z samoregulatorem i czasem jak biorę i ściskam ten samoregulator to się da ścisnąć a czasem się blokuje ale jak się porusza linka to uda się ścisnąć.
Proszę o pomoc czy to sprzęgło już czy linka do wymiany.



krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

Post autor: krzysiek_696 » ndz maja 16, 2010 16:24

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć :) Mam podobne problem jak wyżej. Do połowy położenia pedału sprzęgło nie bierze, dopiero od połowy czuć jakby uskok i sprzęgło dopiero działa a czasami nawet nie odbija i pedał staje w połowie...To wina linki? i jak się tego pozbyć?


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości