Golf 5 bierze olej!!!!POMOCY!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » czw lip 14, 2005 02:19

moj wujaszek jak kupil mk4 TDI na PD to auto tez bralo np po 4 tys km musial dolewac 1,5 l oleju o w servisie powiedzieli to norma i jak mial gdzies ok 65 tys to przestal brac...podobno niektore biora mniej drugoe wiecej ale zawsze jak nowy to bierze...ale 2l na 1 km to lekka przesada tym bardziej jak na benzyniaka...pozdro...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lip 14, 2005 08:51

Jak by nie patrzeć to już w mk4 silnik 1,6 FSi był bardzo awaryjny. Reklamuj!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » czw lip 14, 2005 13:25

proste ... wpadasz do servisu i prosisz pana servisanta na papierku że 2 litry oleju co bierze to norma... niech napisze ci to na papierku , niech się podpisze i niech walnie pieczątke servisu... ( żaden hu... ci tego nie napisze bo wie że nie ma racji ) a jak napisze to proste dajesz do niezależnego servisu lub do servisu centralnego i czekasz na ekspertyze... z wynikiem walisz do VW i co ... servis traci licencje i są na bruku a ty maszz nowego golfa.... tak myśle i ja tak bym zrobił ( zrobiłem tak z 29' Panasonicem w którym zrypał się system samodiagnostyki i servis w łodzi 5 razy przez 8 miesięcy miał go w servisie i mówili że jaest ok... wysłałem do servisu centralnego do Poznania i ... dostałem nowy telewizor ) pozdro i nie daj się :okej:


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » czw lip 14, 2005 20:42

Bede robił yak ze najpierw pojde do jakiegos rzecznika....jak to nie pomoze to bede pisał skrge wyzej i zrobie tak jak mi mówicie....aha na dniach maja mi wziasc auto i zrobic własna próbe olejowa...jestem ciekaw co im wyjdzie ic opowiedza.....pewnie beda sie bronic ze autko nic oleju nie wzieło!!


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » czw lip 14, 2005 21:09

Co do serwisantów to ja mam wyrobione zdanie na ich temat. Pracuje w Avansie i zawsze kiedy trzeba załatwić coś z serwisem to zawsze są problemy i tak samo jest z servisami samochodowymi.
Należy sie domagać swoich praw bo niewielu konsumentów je zna a jest ich bardzo dużo ......
Powodzenia w dochodzeniu swego. Nie daj sie im.



Misiek311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn cze 06, 2005 21:51
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Misiek311 » pt lip 15, 2005 07:42

jak ci będą robili tą prube to najlepiej nie na hamowni tylko w cyklu normalnej jazdy
bo na chamowni włączy piątke i ałto będzie sobie jechało
jak to pruba wyjdzie negatywnie to poproś o karte reklamacyjną wyrobu kturą napewno mają i muszą ci ją dać do ręki potem wypełniasz i czekmasz
powinno dać efekt powodzenia



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt lip 15, 2005 07:59

Misiek a o co chodzi z ta karta reklamachyjna wyrobu bo nie bardzo rozumiem..wez mi wytłumacz co mam z tym zrobic


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

PANOLIN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 21, 2006 11:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Golf 5 bierze olej!!!!POMOCY!!!

Post autor: PANOLIN » wt lut 21, 2006 13:17

ćwikła pisze:Juz mi rece opoadaj odsyłaja mnie tylko....autko na 1000 bierze do 2litrów oleju...powiedzcie ci co mam mówic w serwisie tak zeby ich zazyc...pytja sie z jaka predkoscia jezdze to mowi ze gdy wracam z zagranicy jade ok 140 to oni na to ze przy takiej predkosci autko bedzie paliło olej bo bedzie miało wieksze smarowanie...no nie chce mi sie wierzyc bo moje drugie mk3 bierze na wymiane niecałe pól litra i moge grzac nawet 180......POMOŻCIE
Wszystko ok ale nikt nie spytał się jaki olej masz zalany, jakie spełnia normy fabryczne i czy twój samochód objęty jest LONGLIFE .
Szwajcarska firma PANOLIN uzyskała kilkanaście fabrycznych atestów dzięki czemu może produkować 8 różnych olejów z zatwierdzeniami VW tylko po to żeby uniknąć takich sytuacji. Gama oleji zaczyna się od 0W30 i kończy się na 20W50.
W ofercie mamy nawet taki hit jak PANOLIN AVANIS SV-X 5W30 z normą VW 504.00 , 507.00 spełniający wszystkie najwyższe normy VW do silników TDI o wydłużonym okresie miedzy wymianami do 50 000 lub 24 miesiące. Zobacz na www.panolinwroclaw.pl a jeśli sobie nie poradzisz napisz do mnie to tobie pomogę. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt lut 21, 2006 14:43

Hym Ja bym Ci poradził zastoswać taki manewr: Opisz swój przypadek bardzo dokładnie i wyśli do redakcji AUTO ŚWIAT oni lubia pomagać w takich rzeczach i są skuteczni. Dział INTERWENCJE "masz problem ze swoim samochodem, jesteś źle traktowany przez producenta, importera, dilera, ubezpieczyciela itp napisz do nas Auto Świat Aleje Jerozolimskie 181 02-222 Warszawa lub interwencje@auto-swiat.pl. Jak serwis poczuje ze gazeta się w to miesza to odrazu zmienia swoje stanowisko.

Pozdrawaim


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

motorac2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt gru 09, 2005 19:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: motorac2 » wt lut 21, 2006 17:36

marcinvw - w życiu Ci nie uwierze, że nowe auto potrafi łyknąć jakąkolwiek ilość oleju!!! Robisz stary bałagan na tym forum i nie zaśmiecaj go takimi bzdurami, bo chyba nie ma lepszego fachamana jesli chodzi o samochody jak dokładnego niemca. KTO I KIEDY POWIEDZIAŁ CI ŻE NOWE AUTO MOŻE TYLE BRAĆ OLEJU????? To niesłychane , że forumowicze odpisują jeszcze na takie posty...... śmiechu warte!



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt lut 24, 2006 03:06

motorac2 pisze:marcinvw - w życiu Ci nie uwierze, że nowe auto potrafi łyknąć jakąkolwiek ilość oleju!!! Robisz stary bałagan na tym forum i nie zaśmiecaj go takimi bzdurami, bo chyba nie ma lepszego fachamana jesli chodzi o samochody jak dokładnego niemca. KTO I KIEDY POWIEDZIAŁ CI ŻE NOWE AUTO MOŻE TYLE BRAĆ OLEJU????? To niesłychane , że forumowicze odpisują jeszcze na takie posty...... śmiechu warte!
widac malo jeszcze wiesz



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt lut 24, 2006 08:09

Panowie chciałem was zawiadomić o czym takim. Mój sąsiad jeździ nową Tayotą Awesis 2.0 i też strasznie bierze mu olej. Na początku nawet nie sprawdzał poziomu bo dlaczego ma brać olej w nowym aucie. Aż do czasu kiedy zapaliła mu sie kontrrolka niskiego stanu oleju. Teraz to obserwuja na bierząco i na 1000 km bierze mu nawet 2 - 3 l oleju !!!!! Powiadomił serwis z tego co wiem i po już kilku oględzinach i badaniach podobno mają mu wymienić silnik !!!!!!! Tak więc na tym przykładzie widać że nowe też nie zawsze są ok i mogą brać olej !!!!!! A z jakich przyczy --- w tym przypadku nawet servis tego nie wie !!!!!!!!!!!!!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lut 24, 2006 08:40

Cwikła a to jest salonówka niebita???



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt lut 24, 2006 08:57

Tak nóweczka !!!!! Posiada ją od mniej więcej września może października 2005 roku dokładnie nie pamiętam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 232 gości