[mk3]PROSZE O POMOC NOWY, dzis KUPILEM VW GOLFA 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt lut 24, 2006 00:21

to go wyjmij podwaz i wyciagnij do siebie i sprawdz co z nim nie tak moze ktos sie bawil w zmiane ppodswietlenia i mu nie wyszlo
ale nawet jak by sie wciskal i by ci zaskakiwal to nie właczysz klimy bo ona sie wlacza powyzej +5 stopni


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » pt lut 24, 2006 00:23

ale sam fakt ze cos wiecej bym wiedzial , jak mowie auto jest bardzo ladne nic nie ouka nie stuka prowadzi sie idealnie, przentuje sie super, jest zdrowe, ma gazik tyl eze wlasnie ma pare mankamentow typu ten ABS klima nawiew cyz ten centralny, ale to wsyztsko pokolei.


a tera zpytanie z innej beczki 1.8 Gt 1994 kola 15 BBS ma sruby kuliste czy stozkowe ?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lut 24, 2006 00:24

tomekra pisze:czynnik chłodzący w klimie ma za zadanie również smarować układ no i jak będzie stary to będzie działał ale może doprowadzić do zatarcia
Owszem, czynnik smaruje uklad. Ale chyba nie myslisz ze sam freon smaruje uklad ? Z tego co wiem to do ukladu wraz z freonem wpuszcza sie jakis olejek smarujacy czy cos w tym rodzaju... Jak instalacja jest szczelna to chyba ten "olej" nie wyparuje sobie ?
Ponad 3 lata jezdzilem i klimy nie zalowalem - jakos sie nie zatarla...
Ostatnio zmieniony pt lut 24, 2006 00:28 przez inek01, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » pt lut 24, 2006 00:27

Jak będzie cieplej to sprobuj sie tym pobawic, jak przyciski bedą popsute to koszt nowych nie jest zbyt wielki, przyciskami raczej bym sie nie przejmował.

Gorzej z klimą, jesli nie była długo urzywana to prawdopodobnie już nie będzie sprawna.


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » sob lut 25, 2006 00:02

panowie jeden problem znowu z glowy zresetowalem MFA i pokazuje mi z epali od 11 do 12.5 czyli idealnie wlasnie tyle pali. i tog azu mowa o gazie, a najpierw bylo kolo 20 tzn tak pokazywalo oczywiscie przeklamywalo :) teraz szukam nowej dmuchawy bo w mlooim byla stara od golfa 1 poprzedni wlasciciel zanidbal strasznie VW



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob lut 25, 2006 08:45

koszt dmuchawy 50zl na allegro montaz prosty wsadzasz przekrecasz i polaczasz 2 kable i po robocie


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » sob lut 25, 2006 10:15

Podepnę się pod temat, bo widze, że kolega ma ten sam problem co ja.
Chodzi mi o centralny zamek, też mam 3-drzwiówkę, latem z zamkiem nie było problemów, od jesieni jak były deszcze duże dzieje mi się tak, że naciskam zamkniecie na pilocie to zamykają się tylko drzwi od kierowcy a bagażnik i pasażera nie, przekrecam kluczykiem w zamku w drzwiach kierowcy, czy w lewo czy w prawo NIC się nie dzieje wogóle, przekręcam kluczykiem w drzwiach pasażera, pięknie zamyka i otwiera wszystkie zamki :goof:
Czasem niezależnie od pogody, zdaży się, że zadziała z pilota normalnie, przeważnie nie działa. Dostałem się do pompki, posprawdzałem styki w kostkach, poczyściłem je troche, no fakt, że troche wilgoci było w drzwiach. :niewiem: Jak to naprawić? Co z tym zrobić i jak zabezpieczyć przed wilgocią, czym? Nadmienie, że centralny jest chyba seryjny. To moje pierwsze autko. :prayer: pomocy.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki i rady :kufel:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob lut 25, 2006 10:33

w zamku jest styk ktory zalacza centralny po przekreceniu kluczyka i czesto sie zanieczyszcza sniedzieje a czasami zużywa i tak sie zaczyna dziac ze nie reaguje za kazdym razem. moze to ma jakis wplyw tez na otwieranie z pilota


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » sob lut 25, 2006 12:22

jak ten styk wyglada, gdzie sie znajduje, opisz to prosze jakos dokladniej, i zaraz sie za to biore :D


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob lut 25, 2006 13:50

tu na foto a tej aukcji http://allegro.pl/item86546361_centraln ... f_iii.html jest tylny ale chodzi wlasnie o cos takiego tylko w przednich i sa do tego podlaczone kostki i musisz tam posprawdzac


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości