zblokowane tylne drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

davidzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 01:30
Lokalizacja: krak_off

zblokowane tylne drzwi

Post autor: davidzior » wt lis 17, 2009 01:35

witam. mam kłopot..nie mogę otworzyć tylnych prawych drzwi, ani od zew, ani od wew. podejrzewam ze coś się zerwało. tylko co ? i jak teraz z tego wybrnąć, tzn jak otworzyć drzwi co by się do ich wnętrza dostać. Radźcie proszę.

pozdr.



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: bastek016 » wt lis 17, 2009 02:55

nie rób nic na własną ręke sam tak miałem pojechałem do speca co przy tym siedzi i robi takie rzeczy robił mi przy tym ok 30 min i zapłaciłem 30 zł tam jest jakiś elektromagnes i on szwankuje :)



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt lis 17, 2009 13:36

Żeby dostać się do środka to musisz boczek drzwi rozebrać zdaje się że jest przykręcona na 2 śruby trox, później musisz pociągnąć bo są zatrzaski. Skoro ani od środka a ni od zewnątrz nie możesz otworzyć to pewnie zamek siadł ... a żeby do niego się dostać to musisz szybkę wyjąć, odkręcić jakieś 12 śrub wyjąc blachę która trzyma prowadnicę szyby i jak to już zrobisz dostaniesz się do zamka. Którego i tak nie wyjmiesz bo jest przykręcony ze szczytu 2 śrubami spilne do których jest tylko dostęp jak drzwi otworzysz. Istnieje jednak szansa że jak wszystko zdemontujesz to może jakimś cudem pogrzebiesz przy zamku i się otworzy.



davidzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 01:30
Lokalizacja: krak_off

Post autor: davidzior » wt lis 17, 2009 18:32

hmm jeszcze nie dopisałem że centralny na tych drzwiach działa. ale dzieki za odp.

pozdro.

P.S. jak by ktoś coś jeszcze wiedział na ten temat albo sie z tym spotkał to będę wdzięczny za info.



Awatar użytkownika
wojtek98
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lip 12, 2006 18:54
Lokalizacja: Dolnyslask-Nord / Milicz
Kontakt:

Post autor: wojtek98 » wt lis 17, 2009 22:12

Ktos zrobil ci psikusa :D

Tam jest taki mala zapadka ( blokada ) jak dasz na dól czy tu akurat jest na bok to blokujesz drzwi tego niepowino sie ruszac .!!!!!!!! :grrr: Nieweim po cholere to robią :grrr:

Zanajomy mial to samo i jezdzil tak z tydzien w koncu rozebral drzwi i wlasnie doszedl do tego .

Tak jak pisza koledzy wyzej , musisz rozebrac boczek i dojsc do zamka od wewnatrz , troche gimnastyki tam jest ale inaczej niedostaniesz sie do zamka .

powodzenia
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 22:15 przez wojtek98, łącznie zmieniany 2 razy.


Niema jak to stary dobry VW !

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt lis 17, 2009 22:36

rozumiem, ze linke przy klamce zewnetrznej sprawdziles, ze nie jest za mocno naciagnieta? bo wtedy zamek blokuje na amen... a niejeden wlasnie na tym sie przejechal...



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt lis 17, 2009 23:03

wojtek98 pisze:Ktos zrobil ci psikusa :D

Tam jest taki mala zapadka ( blokada ) jak dasz na dól czy tu akurat jest na bok to blokujesz drzwi tego niepowino sie ruszac .!!!!!!!! :grrr: Nieweim po cholere to robią :grrr:

Zanajomy mial to samo i jezdzil tak z tydzien w koncu rozebral drzwi i wlasnie doszedl do tego .

Tak jak pisza koledzy wyzej , musisz rozebrac boczek i dojsc do zamka od wewnatrz , troche gimnastyki tam jest ale inaczej niedostaniesz sie do zamka .

powodzenia
Tylko z tego co ja wiem to tą blokadą możesz tylko zablokować drzwi i wtedy tylko od środka nie można otwierać a od zewnątrz można. Więc to na pewno nie to...



davidzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 01:30
Lokalizacja: krak_off

Post autor: davidzior » śr lis 18, 2009 01:58

adpap pisze:rozumiem, ze linke przy klamce zewnetrznej sprawdziles, ze nie jest za mocno naciagnieta? bo wtedy zamek blokuje na amen... a niejeden wlasnie na tym sie przejechal...
więc tak: w drzwiach po przeciwnej stronie obie klamki jak sie za nie łapie otwierają drzwi w polowie swojego skoku/zakresu wychylenia a w zablokwoanych czy klamke wew czy na zew. wychylam/odciągam na maksa.więc chyba nic nie jest naciagniete.



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » śr lis 18, 2009 02:49

zdjemij boczek i sprawdz co sie dzieje...


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » śr lis 18, 2009 10:42

davidzior pisze:
adpap pisze:rozumiem, ze linke przy klamce zewnetrznej sprawdziles, ze nie jest za mocno naciagnieta? bo wtedy zamek blokuje na amen... a niejeden wlasnie na tym sie przejechal...
więc tak: w drzwiach po przeciwnej stronie obie klamki jak sie za nie łapie otwierają drzwi w polowie swojego skoku/zakresu wychylenia a w zablokwoanych czy klamke wew czy na zew. wychylam/odciągam na maksa.więc chyba nic nie jest naciagniete.

i tak bedziesz musial przy tym grzebac, wiec dla pewnosci sprobuj zepchnac linke z klamki malym plaskim srubstakiem... tam jest taki jakby grzybek z zabkami do regulacji naciagu, delikatnie da sie to przesunac aby linka byla calkiem luzna... i jesli to to, od srodka otworzysz drzwi klamka...



davidzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 01:30
Lokalizacja: krak_off

Post autor: davidzior » czw lis 19, 2009 18:46

dzięki koledzy za podpowiedzi :pub: jak dojdę co i jak i gdzie sie zepsuło to opowiem.

pozdro. i jeszcze raz dzięki

[ Dodano: 01 Gru 2009 21:16 ]
:shock: nie wiem jak to wytłumaczyć ale naprawiło się samo.... co lepsze jak drzwi były zblokowane to za klamki mogłem ciągnąć na ich max wychylenie a teraz wróciło do normy. co jak co i tak drzwi do rozkręcenia dla własnego spokoju.


pozdro.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 522 gości