[mk3]PROSZE O POMOC NOWY, dzis KUPILEM VW GOLFA 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » śr lut 22, 2006 13:44

lluukkaasss troche ci wspolczuje ze masz sporo mniejszych i wiekszych problemow ze swoim nowym autkiem :crazy: ale nie sprawdzales tego wszystkiego przy kupnie samochodu? rozumiem ze tak ci sie podobal ze bylo ci wszystko jedno czy jest sprawny czy nie :jezor: ojjj tez bylem takim napalencem ale dobrze ze kupowalem swoja furke z kims kto byl bardziej rozwazny niz ja heheh :grin:

:okej: powodzenia w doprowadzeniu autka do stanu doskonalosci :okej:


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw lut 23, 2006 23:05

jeydne co zostalo do naprawienia to dmuchawa, wogole nie dziala a dzialala ale skrzeczala, tera zjak an 4 bieg wlacze nawiew to ryczy wali jakby mi chomiki skakaly w desce rozdzielczej ciekawe co to bedzie, i wogole mam wrazenie ze regulator nogi szyba pasazer jest bez oporu, kreci sie bezwladnie



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » czw lut 23, 2006 23:26

Ejże koledzy fachowcy- a nie wpadliście na to że klima może być dobra a nie działa tylko dlatego że szkodzi jej świeże zimowe powietrze (co innego gdyby była sprawdzana w ciepłym garażu, ale nie przypuszczam). :bajer:


143@318 / 170@384 by Diagtronik

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » czw lut 23, 2006 23:29

lluukkaasss pisze:jeydne co zostalo do naprawienia to dmuchawa, wogole nie dziala a dzialala ale skrzeczala, tera zjak an 4 bieg wlacze nawiew to ryczy wali jakby mi chomiki skakaly w desce rozdzielczej ciekawe co to bedzie, i wogole mam wrazenie ze regulator nogi szyba pasazer jest bez oporu, kreci sie bezwladnie
Prawdopodobnie, pokrętło ustawiania pozycji nawiewu jest zabrudzone, przezco słaby styk powoduje złą prace wentylatora.

Poprzedni własciciel probując się do tego dostać odłączył metalowe druciki ktore idą do tego pokrętła (to te druciki powodują że jest opor i ze wszystko sie przestawia)

Wystarczy że ściagniesz plastik ktory jest wokol pokreteł, nie boj się ze ułamiesz, tylko rob to delikatnie, to poprostu zaslepka.

Potem wyjmij popielniczke, wykreć teraz wszystkie srobki ktore to trzymają
(4 są pod tą zaslepką, 2 pod popielniczką)

Wyjmij cały panel z pokrętłami, odłącz wtyczki z przewodami.

Teraz troche trudniej, zdejmij metalowe obejmy na tych metalowych drucikach o ktorych pisalem wyżej ze poprzedni wlasciciel ich nie podlaczyl.

Jak je zdejmiesz to bedzie mozna śmiało sciagnać te druciki z panelu, i bedziesz miał go wolnego.

Weź do domu i przyrządem sprawdz przejscie na pokrętle.

W każdym ustawieniu, jakies 2 przewody na wtyczce powinny przewodzic , a reszta nie.

Wiec metodą prob i błedów powinnes do tego dojsc, czy pokretło jest sprawne.

Razem jest 5 przewodów we wtyczce

Tak wyglada wtyczka
[] []
[] []
[]

musisz przełączyć pokretło na 1, i testować czy jakies dwie koncowki z wtyczki przewodzą, potem pokretło na 2, i sprawdzać czy przewodzi itd.

Jesli nie bedzie przewodzilo to wyczysc wszystko dokladnie aż zacznie przewodzić.


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw lut 23, 2006 23:34

wielkie dzieki pobawie sie napewno. no i nurtuje mnie ta dioda obok rygla do drzwi co nie mruga...

no i ABS sie pali lampka, ale toponoc znajomy mowi ze to pikus.



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » czw lut 23, 2006 23:35

-one- pisze:Ejże koledzy fachowcy- a nie wpadliście na to że klima może być dobra a nie działa tylko dlatego że szkodzi jej świeże zimowe powietrze (co innego gdyby była sprawdzana w ciepłym garażu, ale nie przypuszczam).

masz racje klimy zima sie nie wlaczy dopiero jak temp. otoczenia jest wyzsza niz + 5 stopni
jak auto w cieplym garazu postoi to mozna sprawdzic jej dzialanie
Ostatnio zmieniony czw lut 23, 2006 23:48 przez michas28, łącznie zmieniany 1 raz.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

racer18

Post autor: racer18 » czw lut 23, 2006 23:40

Ja proponuję nie włączać klimy nie mając pewności że układ jest zaopatrzony w gaz bo można zatrzeć sprężarkę. Jak będzie ciepło to włącz na chwilke i sobie sprawdzisz, jak będzie chłodziła słabo to wystarczy dobić a jak wogóle to lepiej sprawdzić szczelność.
Mam nadzieję że będzie ok ;)
Pozdro...



Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw lut 23, 2006 23:47

to ja was teraz dobije.

ten moj guzik od klimy AC, sie jakby nie wciska inne sie wciskaja tzn ogrzewnaie tylniej szyby no i na nim lampka pomaranczowa tak samo obieg powietrza wewenatrzy a klima sie nei wciska jets taka jakby pod nia nicnie bylo, ale klima w aucie jest na 10000% sprawdzal mechanik, przewody sa i wystzsko niby gra, tyle ze ten moj kokpit cos dziwny tak samo te nawiewy jak pare postow wczesniej



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt lut 24, 2006 00:01

klime zalaczasz przyskiem "norm" obieg zamkniety zalancza przycisk "max"


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » pt lut 24, 2006 00:03

jaki NORM ?


ja mam przycisk AC obok obieg wewnetarzy taka stzralka zkarecona obob ogrzewanie tylnej szyby, nad tym napis mam air condition pokretla do nawiewu itp...

Ale norm czy max to ja niemam



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt lut 24, 2006 00:11

http://www.allegro.pl/item83789525_wlac ... _97r_.html wiem twoj wyglada jak ten na aukcji a sa jeszcze takie same z napisami norm i max ale to to samo


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » pt lut 24, 2006 00:13

dokladnie wlasnie taki badziew tyle ze mowie on sie nei wciska pod nim jakby nic nie bylo, a powtarzam klima jest na 1000000000000000000000%



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt lut 24, 2006 00:17

na meila wyslalem ci zdjecie z ksiazki


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » pt lut 24, 2006 00:18

inek01 pisze:Powiem Wam szczerze ze jak mialem Jette Mk2 z klima to przez 3 lata uzytkowania auta nic nie dobijalem i klima dziala jak trzeba. Niektorzy gadaja ze co rok trzeba dobijac, albo inne glupoty... Jak instalacja szczelna to mozna spac spokojnie przez dluzszy czas..
no wszystko było by fajnie ale powiedz czy olej w silniku wymieniasz też co kilka lat ?? czynnik chłodzący w klimie ma za zadanie również smarować układ no i jak będzie stary to będzie działał ale może doprowadzić do zatarcia


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości