[mk3]Stuki w kabinie i problemy z głosnoscią zawieszenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yazuro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 11:44
Lokalizacja: KONIN

[mk3]Stuki w kabinie i problemy z głosnoscią zawieszenia

Post autor: yazuro » czw lut 23, 2006 22:54

Witam wszystkich sympatyków VW!!!!

Mam mały problem ze swoim VW- otóż jestem posiadaczem VW GOLFA 3 GTD z 93 r.Autko zostało sprowadzone przeze mnie osobiscie z Niemiec , jestem jego drugim włascicielem!
Problem tkwi w tym że po sprowadzeniu w 2004 r lipiec - zawieszenie jakos inaczej się sprawowało- było ciszej w srodku.Teraz tapicerka zaczyna mi skrzypiec na wybojach naszych dróg ( czytaj dziurach).W związku z tym mam pytanie : czy jest jakas możliwosć zmniejszenia tych stuków wewnątrz kabiny? Czy jest możliwośc zmiany czegoś ( mało kosztownego ) w zawieszeniu aby lepiej się jezdziło?Dodam że obecnie jezdzę na oponach zimowych 185x60x14 a opony letnie tych samych rozmiarów mam na alusach.Proszę doradzcie cos bo zaczynam poważnie myslec o zmianię marki -choc jak przyznaję jestem z niej bardzo zadowolony ( niskie koszty użytkowania , zużycie oleju latem 4.8/100, zimą 5,4-5,6/100 km!!)Wiem ze jest to GT moze arto cos zmienic np jakies spreżyny, elementy zawieszenia itp. Proszę o wasze opinie.
Ps Może ktos miał podobne problemy ze stukami i je zlikwidował - chodzi mi o stuki zwłasdzcza w górnych partiach tapicerki.Pozdrawiam Mirek :otepienie:
Ostatnio zmieniony czw lut 23, 2006 23:26 przez yazuro, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
boberro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt gru 20, 2005 20:30
Lokalizacja: WROCŁAW/BRZEG
Kontakt:

Post autor: boberro » czw lut 23, 2006 23:15

CHŁOPIE NA NASZE DROGI TO NIE MA MOCNEGO, VW TO JESZCZE SIĘ JAKOŚ KUPY TRZYMA, NA CO DZIEŃ MAM MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA AUT Z WYSOKIEJ PÓLKI I ONE TEŻ NIE WYTRZYMUJĄ NP. NAJNOWSZE MODELE AUDI I JAK SĄ NOWE TO WSZYSTKO SUPER ALE TAK 50000 KM I WIĘCEJ TO DOCIERA DO USZU CORAZ WIĘCEJ DZIWNYCH HAŁASÓW TAK TO JUŻ JEST I BĘDZIE DOPUKI DRÓG NIĘ BĘDZIE PRAWDZIWYCH :beah:


"KTO PŁACI MAŁO TEN MA NA BIAŁO"

yazuro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 11:44
Lokalizacja: KONIN

Post autor: yazuro » czw lut 23, 2006 23:19

boberro pisze:CHŁOPIE NA NASZE DROGI TO NIE MA MOCNEGO, VW TO JESZCZE SIĘ JAKOŚ KUPY TRZYMA, NA CO DZIEŃ MAM MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA AUT Z WYSOKIEJ PÓLKI I ONE TEŻ NIE WYTRZYMUJĄ NP. NAJNOWSZE MODELE AUDI I JAK SĄ NOWE TO WSZYSTKO SUPER ALE TAK 50000 KM I WIĘCEJ TO DOCIERA DO USZU CORAZ WIĘCEJ DZIWNYCH HAŁASÓW TAK TO JUŻ JEST I BĘDZIE DOPUKI DRÓG NIĘ BĘDZIE PRAWDZIWYCH :beah:
Tak zgadzam się , ale bardziej mnie ineteresuje możliwosć zmiany zawieszenie tzn zmiana sprężyn , podkładki - coś co umili mi jazdę!!! bo jak narazie a byłem w poniedziałek na Sląsku tgo d r a m a t !!!



Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » czw lut 23, 2006 23:37

Sprezyny to szkoda kasy jedyne co mozna by było wymienic to gumowe poduszki kolumn MacPherson, wkładki gumowe stabilizatora ewentualnie sworznie(pod warunkiem ze ktorys z tych elementow faktycznie jest zuzyty)Co do tapicerek to mozna zastosowac gumu,pianki, jakies smarowidła wygłuszajace.Jednak mysle ,ze materiały z ktorych sa te elementy wykonane pobrzekuja i skrzypia same w sobie ale mozna z tym zrobic porzadek(podokrecach,wzmocnic mocowania,wygłuszyc itp.)


Best Life is VW drive!!!! :satan:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 366 gości