[golf mk2] mam problem z załozeniem tylniego boczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

[golf mk2] mam problem z załozeniem tylniego boczka

Post autor: CHECIK » czw lut 23, 2006 21:52

W golfie mk2 mam problem z załozeniem tylniego boczka tapicerki (chodzi o wersje 3 drzwiową) ściągnąłem go bez problemu ale zakładając na swoje miejsce mam problem- u góry pod uszczelką szybą są 3 zatrzaski w które tapicerka musi wskoczyć ale ja nie moge tego zrobić, jak wskoczy w jeden z zatrzasków to nie mogę nałożyć w zatrzaski pozostałych dwóch. Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi i macie jakiś sposób żeby wskoczyła we wszystkie 3 zatrzaski. W ogóle to uszczelka mi preszakdza a nie chce jej przyczasnąc może powiniennem ją zagiąc do góry i chwilowo przyklejić tasmą do szyby żeby nie przeszkadzała, co myślicie o tym wszystkim ?

Pozdr



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lut 24, 2006 00:03

Najlepiej wywal szybę a potem załóż tapicerkę bez problemu i załóż szybę . Jak niedasz rady sam to podjedż do tych co szyby wymieniają to za max 10 pln zdejmą i założą w 3 minuty i po sprawie.Jak chcesz się męczyć to uszczelkę wciśnij za tę blaszkę nie na nią tylko tak aby wystawała i od góry przykładając tapicerkę mocno dociskając wciszniesz ją a potem niestetu jak ją już zamontujesz to śrubokrętem centymetr po centymetrze podważaj i wyciągaj z pomiędzy tapicerki a gumy ale tylko tą pierwszą warstwę bo druga trzyma szybę w otworze okiennym.O blaszki sie niemartw bo sa stalowe więc im nic niebędzie.



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » sob lut 25, 2006 00:28

Dzięki ale czy to oznacza że bez ściągania szyb nie założe boczków bo nie jestem w stanie nigdzie podjechać bo auto jest dosyć mocno rozebrane.

Pozdr



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob lut 25, 2006 02:18

Witam. Mysle ze obejdzie sie bez demontazu szyby. Najpierw podnies koncowka boczku lekko usc=zczelke i zaluz boczek na 3 zatrzask, potem srubokretem podwazaj uszczelke tak dlugo az caly boczek znajdzie sie pod uszczelka, nastepnie unies boczek razem z uszczelka max do gory i wepchnij w strone szyby(powinien wskoczyc na wszystkie zatrzaski. no a reszta to juz formalnosc. Powodzenia i nie poddawaj sie latwo bo moze ci zejsc kilka prob zanim dojdziesz do wprawy. Pozdrawiam



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob lut 25, 2006 09:13

To jest też możliwe i troszkę kłopotliwe i już opisałem wyżej , musisz próbować.



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » sob lut 25, 2006 10:35

Dzięki serdeczne idę działać...

[ Dodano: Sob Lut 25, 2006 3:57 pm ]
boczki załozone!!! obyło sie bez wyciągania szyb-wykorzystałem sposób Kolegi KamilaW plus pomoc kolegi który mi podhaczał uszczelkę. Dzięki za porady.

Pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 478 gości