[1.8T] Falujące obroty na luzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

amperior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:54
Lokalizacja: Podlaskie

[1.8T] Falujące obroty na luzie

Post autor: amperior » pn lis 16, 2009 16:39

Jakiś czas temu opisywałem problem z odpaleniem auta na benzynie ale nie udało mi się rozwiązać tematu.
Ten jest, tak mi się wydaje - powiązany. Jak daję na luz podczas jazdy to obroty an gazie są na poziomie ~1800 a na benzynie ~1500. Długo czytałem forum i wydaje mi się, że przyczyną może być silniczek krokowy. Co ciekawe jak się zatrzymuję obroty są prawidłowe. Jak jadę choćby 10km/h są jak wyżej opisane.

Teraz dodatkowe pytanie: czy można to wiązać z poprzednim tematem problemu odpalenia na benzynie? Podaję link do poprzedniego opisu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 4c03b103fb

Na koniec dodam, że problem pozostał jedynie z obrotami bo ostatnimi czasy odpala normalnie więc to chyba nie wtryskiwacze benzynowe co było podejrzane ale czy silniczek krokowy mógł mieć na to wpływ?
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 00:08 przez amperior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » pn lis 16, 2009 17:54

moze to być
1. silniczek krokowy ( czyt. przepustnica)
2. czujnik temp. cieczy
3. sprawdź na vagu

pozdrawiam


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

amperior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:54
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: amperior » wt lis 17, 2009 10:05

ignac_bdg pisze:moze to być
1. silniczek krokowy ( czyt. przepustnica)
2. czujnik temp. cieczy
3. sprawdź na vagu
Przepustnicę wyczyściłem wczoraj
Vag nic nie pokazał
Więc zostaje mi sprawdzić czujnik temperatury cieczy. Czy da się go sprawdzić bez wymiany? I w którym miejscu go szukać?



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » wt lis 17, 2009 17:17

amperior pisze:
ignac_bdg pisze:moze to być
1. silniczek krokowy ( czyt. przepustnica)
2. czujnik temp. cieczy
3. sprawdź na vagu
Przepustnicę wyczyściłem wczoraj
Vag nic nie pokazał
Więc zostaje mi sprawdzić czujnik temperatury cieczy. Czy da się go sprawdzić bez wymiany? I w którym miejscu go szukać?
jakos mozna podobno miernikiem elektrycznym , musisz poszukac na forach - napewno było
a czujnika szukaj na przewodach chłodniczych, wtyczka 4 piny, zielony


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr lis 18, 2009 08:55

amperior pisze:Więc zostaje mi sprawdzić czujnik temperatury cieczy. Czy da się go sprawdzić bez wymiany?
rozgrzewasz silnik, podłączasz vaga i sprawdzasz wskazanie temp. porównując wskazanie na zegarach, najczęściej uszkodzenie objawia się: wskaźnik prawidłowo dochodzi do 90' a vag pokazuje bzdury -10 do +250, w czasie jazdy wskaźnik sobie opada i wzrasta, przy uszkodzonym powinien wyskoczyć błąd na vagu 16500(bodajże)
amperior pisze:czy silniczek krokowy mógł mieć na to wpływ?
jak najbardziej
a za utrzymywanie się obrotów przy wysprzęglaniu w okolicy 1500 właśnie krokowiec odpowiada - znajduje się on zespolony z przepustnicą w obudowie z plastiku czarnej,
u mnie przy przejściu na luz obroty do 1200spadają i opadaja dalej powolutku do 900 a jak się zatrzymam to dopiero do około 800 opadną,
a jak jest u Ciebie przy odpalaniu zimnego na benzynce na jakim poziomie się obroty trzymają?


Obrazek

amperior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:54
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: amperior » śr lis 18, 2009 21:23

feniks79 pisze: a jak jest u Ciebie przy odpalaniu zimnego na benzynce na jakim poziomie się obroty trzymają?
U mnie jest tak że od początku do końca mam stałem obroty na silniku, czy zimny czy ciepły na luzie trzyma 1500 i nie rośnie i nie opada. Dopiero jak się zatrzymam to obroty wracają do normalności. Przepustnicę czyściłem i zaglądałem do silniczka krokowego i na oko nic złego z nim się nie dzieje (ale nie wiem jak to dokładnie sprawdzić.

Jutro postaram się podłączyć vag i sprawdzić wskazanie temperatury.



Awatar użytkownika
kszoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 22, 2007 12:34
Lokalizacja: supraśl
Kontakt:

Post autor: kszoski » czw lis 19, 2009 00:05

To zrobiliśmy pomiary dziś i z VAGa wyszło:
18010 P1602 Terminal 30 źródła zasilania (B+) – niskie napięcie
16501 P0117 Obwód temperatury chłodziwa silnika - niski wejście (wysoka temp.
Podczas pracy po przejechaniu 20km pokazało temp silnika 60 *C
temp zasysanego powietrza 36*C
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 00:07 przez kszoski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw lis 19, 2009 08:12

18010 P1602 Napięcie zasilające zacisk 30, za mała wartość napięcia
to może być akumulator na wykończeniu lub sprawdź klemy, może trzeba oczyścić
kszoski pisze:16501 P0117 Obwód temperatury chłodziwa silnika - niski wejście (wysoka temp.
Podczas pracy po przejechaniu 20km pokazało temp silnika 60 *C
termostat do sprawdzenia :bigok:
amperior pisze:czy zimny czy ciepły na luzie trzyma 1500 i nie rośnie i nie opada
powiem szczerze jeszcze się z takim czymś nie spotkałem, na moje oko coś z krokowcem
amperior pisze:zaglądałem do silniczka krokowego i na oko nic złego z nim się nie dzieje (ale nie wiem jak to dokładnie sprawdzić
poszukaj kogoś na forum z tym samym silnikiem i podpytaj jak u niego jest z obrotami na jałowym w czasie jazdy, bo te 1500 to raczej za wysoko(chyba że tak ma być)


Obrazek

amperior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lis 06, 2007 21:54
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: amperior » czw lis 19, 2009 11:16

feniks79 pisze: poszukaj kogoś na forum z tym samym silnikiem i podpytaj jak u niego jest z obrotami na jałowym w czasie jazdy, bo te 1500 to raczej za wysoko(chyba że tak ma być)
Normalne to nie jest bo przed pojawieniem się tego zjawiska było normalnie 880obr/min. Resztę będę sprawdzał wg. wskazówek. Tylko nie wiem jak zabrać się za krokowca.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości