Drgający drążek zmiany biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Drgający drążek zmiany biegów

Post autor: kornata_m » pn lis 16, 2009 20:50

Witam.
Mam następujący problem w moim golfie IV tdi 110km, mianowicie drążek zmiany biegów w zakresie od 2000~2300 obrotów przy włączonej czwórce wpada w drgania, strasznie mnie to denerwuje. Jak na razie w momencie kiedy się to zaczyna po prostu kładę rękę na lewarku i drgania ustają ale podejrzewam, że właśnie od trzymania ręki podczas jazdy na drążku zaczęło się to w ogóle dziać.
Co może powodować taki stan rzeczy? Czy są tam może jakieś tulejki z tworzywa sztucznego które mogły się wyrobić? Czy może jakiś inny element który się po prostu wytarł i ma luz? Przeglądałem serwisówkę, ale nie znalazłem tam odpowiedzi.
Wykluczyłem też zużytą poduszkę pod silnikiem, bo raczej działoby się to na wszystkich biegach a nie tylko na czwórce.
Z góry dzięki za odpoiwedź



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: gracek1906 » pn lis 16, 2009 22:23

kornata_m pisze:Wykluczyłem też zużytą poduszkę pod silnikiem, bo raczej działoby się to na wszystkich biegach a nie tylko na czwórce.
nie koniecznie bo na "4" lewarek jest w miejscu przypisanym biegowi czwartemu i innym niż pozostałe są tak że jeżeli nie masz możliwości samemu to podjędz do mechanika niech ci sprawdzi, nie powinien duża wziąć



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 277 gości