mk4: kontrolka silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin eł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 16, 2009 18:45
Lokalizacja: mazowieckie

mk4: kontrolka silnika

Post autor: marcin eł » pn lis 16, 2009 19:08

Witam wszystkich serdecznie
Mam problem ze swoim autkiem mk4 1.6 comfortline 02. Jakiś czas temu przestała mi świecić lewa lampa postojowa.Zbagatelizowałem problem ze względu na brak czasu, sprawdziłem jedynie czy nie jest przepalona - była ok.W ostatni weekend zaczęła się świecić (cud!) ale równocześnie pojawiła się kontrolka inspekcji silnika (miga w kolorze żółtym, świeci się ciągle, znowu miga).Dodatkowo auto przeszło chyba w tryb awaryjny bo straciło na mocy i pracuje dosyć efektownie (odgłos silnika i wydechu jak w 2.0 a nie ekonomicznym 1.6).Telefonowałem do ASO ale chcą żebym zostawił u nich samochód, nie bardzo mi się to uśmiecha bo 1-koszta, 2-samochód jest mi niezbędny.Boje się czy to nie coś poważnego(...i kosztownego).Dodam jeszcze że auto NIE jest na gazie.Czy reset silnika pomoże?Jak go prawidłowo wykonać (znajomy mechanik radzi odpięcie akumulatora i stykanie klem na kilka sekund, inni mówią o wyjęciu akumulatora). Panowie Pomocy. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie się tematem.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn lis 16, 2009 20:48

być może padła jedna z palcocewek, stąd dziwny dźwięka auta i być może lekie szarpanie silnika na biegu jałowym. przy zapalonej kontrolce silnika (tzw check engine) najlepiej podłączyć auto do VAG-a (skanera diagnostycznego). ASO ocipiało i winszuje sobie jak na mój gust ogromne pieniądze za tą usługę -tak więc najlepiej poszukaj kogoś w okolicy z VAG-iem, albo zakup sobie swój własny na allego (wbrew pozorom nie bedzie to zły zakup -może sie szybko zwrócic).

tak więc podłącz auto do VAG, potem dowiesz sie co dalej.
swoją drogą napisz coś o silniku jaki masz -podaj oznaczenie motoru.



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » pn lis 16, 2009 21:00

Vagiem go. vagiem


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości