1.8 bezyna po nagrzaniu chodzi jak diesel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Leni121
Misia:*
Misia:*
Posty: 276
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:20
Lokalizacja: Gdynia

1.8 bezyna po nagrzaniu chodzi jak diesel

Post autor: Leni121 » pn lis 16, 2009 15:32

Witam
przeszukałem forum i nic nie znalazłem na temat mojego problemu a wiec mam pytanie

Gdy silnik osiąga temperaturę 70-90 C i jak zejdzie z obrotów np. podczas stania na światłach słychać klekot dochodzący z silnika (dźwięk taki jak w dieslu ) gdy tylko obroty się zwiększają (ruszanie) klekot znika co możne być przyczyna takiego hałasu zawory do regulacji ??? czy zły olej silnikowy ?? czy możne co innego ? silnik 1.8AAM



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 16, 2009 15:57

Leni121 pisze:zawory do regulacji ?
nie ma regulacji, hydrauliczne kompensatory luzu zaworowego - tzw szklanki - moga stukac i w tej sytuacji sa do wymiany, o ile napewno one stukają. Dla pewnosci dałbym posłuchac silnika komuś wprawnemu w ocenie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Leni121
Misia:*
Misia:*
Posty: 276
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:20
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Leni121 » pn lis 16, 2009 16:06

hmm bo problem ten występuje tylko na ciepłym silniku jak temperatura silnika jest powyżej 70 C a obroty silnika są kolo 800 obr na minute jak obroty wzrosną powyżej 1000 czyli jak dodam troche gazu klekotanie przechodzi .
Na zimnym silniku gdy obrotomierz wskazuje 1000obr na minute niema żadnych problemów

podczas jazdy tez nie słychać żadnego klekotania



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn lis 16, 2009 20:57

a ja przypuszczam ze bardziej Ci cyka/pyka niz klekocze :grin: i pewnie sa to zuzywajace sie korbowody. Na zimnym tego nie slychac bo masz 'ssanie' i obroty sa wyzsze, dopiero jak sie silnik zagrzeje slychac takie pkanie (cholera wie jak to nazwac). Mam silnik 1.8 z tym ze ABS i mam ten sam problem. Przy popychaczach cykanie slychac na zimnym rowniez (zaraz po odpaleniu) takze one chyba odpadaja


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
Leni121
Misia:*
Misia:*
Posty: 276
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:20
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Leni121 » wt lis 17, 2009 16:37

hmm dźwięk typowy dla klekotania a nie pykanie każdy kto to słyszy to mówi ze chodzi jak diesel ;/ jaki możne być koszt naprawy wymiany czegoś takiego ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 17, 2009 17:11

jeśli to popychacze to ok 200 zeta za części plus godzina roboty, ale musisz sie upewnić co stuka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » wt lis 17, 2009 17:24

Ja u siebie też miałem podobny problem. Byłem na 100% pewny że to szklanki klepią na zaworach. Wywaliłem w generalny remont głowicy 900PLN i dalej było to samo.

Przyczyną był luzy korbowo tłokowe. I panewki do wymiany. Ciśnienie oleju tez było słabe. Nowa pompa oleju, nowe panewki szlif wału, bloku + nowe tłoki nad wymiarowe i korbowody. jak to złożyłem w całość do silnik w końcu zaczął grać jak należy :) żadnych stuków puków.



Awatar użytkownika
Leni121
Misia:*
Misia:*
Posty: 276
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:20
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Leni121 » wt lis 17, 2009 18:11

jak sprawdzałem dokładnie skąd ten dźwięk się bierze to słychać tak jak by dochodziło z Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości