pytanie o silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pcbol329
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 08, 2007 22:25
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

pytanie o silnik

Post autor: pcbol329 » pn lis 16, 2009 12:50

Chciałbym zapytać (bo szczerze mówiąc nie wiem) czy silnik 1.4 ABD jest kolizyjny czy bezkolizyjny. Tak z ciekawości


pcbol329

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn lis 16, 2009 14:01

Kolizyjny



pcbol329
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 08, 2007 22:25
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

pytanie o silnik

Post autor: pcbol329 » pn lis 16, 2009 14:09

dzięki za odpowiedź


pcbol329

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: pytanie o silnik

Post autor: Dziadol » pn lis 16, 2009 14:14

pcbol329 pisze:Chciałbym zapytać (bo szczerze mówiąc nie wiem) czy silnik 1.4 ABD jest kolizyjny czy bezkolizyjny. Tak z ciekawości
Bardzo kolizyjne....
Własnie dwa dni temu odebrałem auto po wymianie silnika...
Miałem silnik 1,4 ABD.. po 200000km. padł...
Dbałem o niego strasznie. Wymiany oleju (co rok) swiece i jak było coś niepokojacego starałem się usterke naprawić...Pewnego dnia wsiadam do auta i z niczego sobie padły panewki....Silnik nie opłacało sie naprawiać i wstawiłem inny.... Niestety takze ABD. Zobacze ile ten wytrzyma....Przed zamontowaniem zostały wymienione popychacze itd....
Mniemam, że dwa latka pośmigam i przesiadam się na MK4 1,9 TDI....mam dość benzyniaka i to jeszcze 1,4 ABD...!!!
To ze napisałm "mam dość" to oznacza oczywiście ze jest bardzo słabym silnikiem do masy auta....i czesto było z nim coś nie tak. To zmiany obrotów, czesto spalanie wzrastało do 10l/100, i te czeste wymiany króćca..., pekały i uciekał płyn.
Owszem mam go 12 lat i żal bedzie się rozstawać ale "starość nie radość"....

Pozdro...
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 14:21 przez Dziadol, łącznie zmieniany 1 raz.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn lis 16, 2009 17:31

Bardzo kolizyjne....
Własnie dwa dni temu odebrałem auto po wymianie silnika...
Miałem silnik 1,4 ABD.. po 200000km. padł...
Dbałem o niego strasznie. Wymiany oleju (co rok) swiece i jak było coś niepokojacego starałem się usterke naprawić...Pewnego dnia wsiadam do auta i z niczego sobie padły panewki....Silnik nie opłacało sie naprawiać i wstawiłem inny.... Niestety takze ABD. Zobacze ile ten wytrzyma....Przed zamontowaniem zostały wymienione popychacze itd....
Mniemam, że dwa latka pośmigam i przesiadam się na MK4 1,9 TDI....mam dość benzyniaka i to jeszcze 1,4 ABD...!!!
To ze napisałm "mam dość" to oznacza oczywiście ze jest bardzo słabym silnikiem do masy auta....i czesto było z nim coś nie tak. To zmiany obrotów, czesto spalanie wzrastało do 10l/100, i te czeste wymiany króćca..., pekały i uciekał płyn.
Owszem mam go 12 lat i żal bedzie się rozstawać ale "starość nie radość"....

Pozdro...
ale co to ma do rzeczy, o Kolizyjność tutaj chodziło o rozrząd mi się wydaje!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 469 gości