Licznik MFA Problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kefas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 05, 2009 21:54
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Licznik MFA Problem

Post autor: Kefas111 » pn lis 16, 2009 00:38

Witam wszystkich. To jest moja pierwsza wypowiedź na tym forum i proszę o wyrozumiałość. :grin: Nie dawno kupiłem sobie golfa 2 1.8 v8 PB 112ps oczywiście GTI : ) Przejdę do setna. Mam problem z licznikiem ma wiele uszkodzeń. Jak kupiłem auto nie działał prędkościomierz, komputer nie pokazywał spalania,temperatury oleju,temperatury na zewnątrz. Pokazuję tylko dystans i godzinę i chyba średnią prędkość ale raczej oszukuję z tą prędkością. Prędkościomierz naprawiłem był urwany uchwyt plastikowy który trzymał linkę. Ale niestety jak odkręcałem cały licznik nie zdjąłem kierownicy i przez to miałem mało miejsca naderwałem taśmę przewodzącą i popsuł się obrotomierz. Prędkościomierz dział ale nie pokazuję przejechanych kilometrów. Komputer dalej jest w takim stanie jak opisałem po wyżej. I mam jeszcze pytani do licznika jest podłączony gumowy wężyk do czego służy. Jak odpaliłem auto to zasysał powietrze. Nie spotkałem się z takim czymś a już dużo przeglądałem zdjęć liczników tego typu np na allegro. Czy może wie jak naprawić taki licznik albo gdzie je naprawiają (najlepiej na śląsku). I jak na prawić komputer żeby pokazywał spalanie itd ? Mam jeszcze sporo problemów z moim golfikiem ale to napiszę w innych tematach. :okej:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn lis 16, 2009 00:42

Kefas111 pisze:I mam jeszcze pytani do licznika jest podłączony gumowy wężyk do czego służy.
Właśnie do obliczania spalania :bajer:
Moja rada,kup sobie nowe zegary,koszt to max 100 zł..



Awatar użytkownika
Kefas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 05, 2009 21:54
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: Kefas111 » pn lis 16, 2009 00:59

bongo, to nie takie proste na allegro znalazłem tylko 1 licznik tego typu. Za 120zł ale nie jestem do nie go przekonany ponieważ ma wymienione zegary na białe. I jak było już przy nim kombinowane to nie wiadomo czy wszystko dział i jak długo pochodzi. Może ktoś z forowiczów posiada taki licznik. Dodam tylko jeszcze że jest na dwie kostki. Jutro może wkleję jakieś foto.

[ Dodano: 19 Lis 2009 16:59 ]
dziś kupiłem licznik taki sam jak miałem :)) Po podłączeniu prędkościomierz działa. Ale dalej nie działa mi komputer mianowicie nie pokazuję temperatury oleju, przejechanych kilometrów , spalania i temperatury na zewnątrz. Czy ktoś może wie jak to naprawić i gdzie znajdują sie te wszystkie czujniki ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości