parowanie szyb podczas deszczu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » ndz lis 15, 2009 00:35

Sprawdziłeś bagażnik czy jest suchy ?? Ja miałem ten sam problem, nie wiedziałem co się dzieje, w czasie deszczu miałem zaparowane jakbym tam gotował czajnik wody.
Okazało się że w bagażniku był przeciek na wężyku od spryskiwacza tylnej szyby.
Teraz jeszcze wszystko obsycha ale już nieco lepiej.
Pozdrawiam



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » ndz lis 15, 2009 11:55

Zaparowane szyby od wewnątrz - skończyłem z tą zmorą za pomocą czegoś takiego jak na fotce.Raz na 3-4 tygodni. :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Post autor: zq_lbn » ndz lis 15, 2009 11:58

bambi001 pisze:na wylaczonym silniku a chyba powinien byc zapalony no nie ?
Odpal silnik, posadź kogoś w samochodzie i każ jemu przełączać sposób cyrkulacji. Zobacz wtedy, co się dzieje z klapką.
Ja mam uszkodzony silniczek sterowania i musiałem ją na siłę ustawić na siłę na szybko (strasznie parowałem, a klima poniżej 5oC nie startuje). Udało mi się ją ustawić do pozycji pionowej.

Kolega Adams111 też ma rację - sprawdzałeś, czy nie cieknie Ci płyn przy spryskiwaczu tylnej szyby?



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » ndz lis 15, 2009 18:55

bora chyba z tyłu niema spryskiwaczy.....

własnie koledzy dzis "odkryłem" bo patrzyłem czy się spręzarka kreci od klimy ze jak dam nadmuch na szybe to sie włacza klima, ale jak dam nadmuch i econ to wtedy nie dziala sprezarka. jadąc autem w taką deszczową pogdę daje nadmuch na szybę i na pasazerów i jest oka nic nie paruje itd,a przedtem dawałem ze chwile smigała klima i dawałem econ a po jej wyłaczeniu rzecz jasna szyby parują,

tak przy okazji:

od jakiej temperatury clima sie juz nie włancza bo raz jak bylo okolo 3 stopni patrze sprezarka nie dziala juz myslałem ze mi klima siadła ale jak juz ejst 8 stopni to smiga czyli ma jakies zabezpieczenie napewno.


i czy jak dam econ na climatroniku to on tez steruje temperatura wnetrza auta tak jak po właczeniu auto ????


pod kołem zapasowym mam otwór jest on napewno zrobiony celowo niewiem mzoe zeby w razie "w" woda miała jak spłynąc z bagaznika :p tylko czy on ma byc zaslepiony czy nie ?? bo ja niemam zaslepionego
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 18:55 przez bambi001, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz lis 15, 2009 19:07

Klima działa od +5°C wzwyż. Poniżej, z uwagi na możliwość uszkodzeń niektórych elementów układu - nie pracuje.
Climatronic steruje zawsze temperaturą, jedyna różnica to ta iż przy włączeniu ECON - nie ma możliwości chłodzenia kabiny.
Załóżmy, że zaczynamy jazdę rano, tem. +17°C i ustawiamy Climatronica na +22°C (jak zazwyczaj się to robi). Układ, po nagrzaniu się silnika, ładnie nagrzewa wnętrze. Zbliża się południe, słoneczko grzeje i temperatura na zewnątrz rośnie do powiedzmy +25°C. Gdy mamy włączony ECON - układ już nie nagrzewa kabiny, ale nie potrafi jeż też schłodzić (kompresor wyłączony). Gdy jest AUTO lub wybrane kierunki nawiewu ale bez ECON (na wyświetlaczu nic nie pisze) - układ chłodzi przyjemnie kabinę!
Tak to idzie... :okej:



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Post autor: zq_lbn » ndz lis 15, 2009 20:24

bambi001 pisze:bora chyba z tyłu niema spryskiwaczy.....
Bora kombi - ma ;)



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » ndz lis 15, 2009 20:35

Zico63b pisze:Klima działa od +5°C wzwyż. Poniżej, z uwagi na możliwość uszkodzeń niektórych elementów układu - nie pracuje.
Climatronic steruje zawsze temperaturą, jedyna różnica to ta iż przy włączeniu ECON - nie ......

wystarczająca odp dziex:P w lecie wiem ze na auto sie smiga tylko sie nad econ zastanawialem :P



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » ndz lis 15, 2009 22:04

bambi001 pisze:bora chyba z tyłu niema spryskiwaczy.....
Kombi - ma, sedan - nie (chociaż wielu by chciało mieć :))
od jakiej temperatury clima sie juz nie włancza bo raz jak bylo okolo 3 stopni patrze sprezarka nie dziala juz myslałem ze mi klima siadła ale jak juz ejst 8 stopni to smiga czyli ma jakies zabezpieczenie napewno.
)

Chodzi znów o prawa fizyki tak myślę, żeby na parowniku nie było wiecznego lodu :))
bambi001 pisze:i czy jak dam econ na climatroniku to on tez steruje temperatura wnetrza auta tak jak po właczeniu auto ????
Tak, możesz sterować, np. jak masz np +10 na zewn. to jak rozgrzejesz silnik to możesz ustawić np +27 wewnątrz.
pod kołem zapasowym mam otwór jest on napewno zrobiony celowo niewiem mzoe zeby w razie "w" woda miała jak spłynąc z bagaznika :p tylko czy on ma byc zaslepiony czy nie ?? bo ja niemam zaslepionego
Też mam ten mały otworek.
bambi001 pisze:własnie koledzy dzis "odkryłem" bo patrzyłem czy się spręzarka kreci od klimy ze jak dam nadmuch na szybe to sie włacza klima, ale jak dam nadmuch i econ to wtedy nie dziala sprezarka. jadąc autem w taką deszczową pogdę daje nadmuch na szybę i na pasazerów i jest oka nic nie paruje itd,a przedtem dawałem ze chwile smigała klima i dawałem econ a po jej wyłaczeniu rzecz jasna szyby parują,
Przy ECON sprężarka nigdy nie działa.


Rozumiem kolego Bambi001 że wody w bagażniku nie było ?? Masz kombi czy sedana ?



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » ndz lis 15, 2009 22:44

Rozumiem kolego Bambi001 że wody w bagażniku nie było ?? Masz kombi czy sedana ?
sedan 2000r 115 km diele i wody raczej niemam jutro dokladnie lukne. musze jeszcze zobaczyc czy zamykanie obiegu mi dziala ( znowu sie bede z zalozeniem filtra meczyl :P )
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 23:02 przez bambi001, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 462 gości