[mk3]Tarcie w kołach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Paaluh8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr sty 11, 2006 11:13
Lokalizacja: Zachód ale już nie dziki:)
Kontakt:

[mk3]Tarcie w kołach.

Post autor: Paaluh8 » czw lut 23, 2006 14:41

Witam. Autko moje sprowadzone było u mechanika i sprawdzał klocki są nowe i tarcze też wymienione. Mimo to po ostatnich deszczach jak wsiałem do golfiego przy pierwszych paru hamowaniach słyszać było tarcie. Słyszałem że może to być spowodowane dostaniem się tam piasku. Możliwe to jest?? Pozdro
Ostatnio zmieniony czw lut 23, 2006 15:47 przez Paaluh8, łącznie zmieniany 1 raz.



fibolek

Post autor: fibolek » czw lut 23, 2006 14:58

Tak u mnie jest to samo i też zmieniałem tarcze ale mi szumi z tyło.Szum w miarę rozgrzania hamulców powinien ustępować.Po prostu na tarczach zostaje trochę syfu oraz nalotu i to on jest za to odpowiedzialny.A z tyłem to podobnie z tym że może też tam klocek o rancie iść(robi się taki rant także na tarczach) ale nie ma się czym przejmować jeśli dobrze hamuje.



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw lut 23, 2006 14:59

U mnie jest tak samo - tylko ze w tylnych kołach. Dowiedziałem się nieoficjalnie, że klocki hamulcowe są zbyt twarde. Nie wiem co z tym robić.



wara99

Post autor: wara99 » czw lut 23, 2006 15:00

normalka u mnie jak postoi ze dwa dni to pierwsze chamowania trze ,nie ma co sie przejmowac tym



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » czw lut 23, 2006 15:01

Mozliwe ale bardziej prawdopodobne i normalne jednoczesnie jest to ze tarcze korodują zwłaszcza w porze deszczowej i wysokiej wilgotnosci powietrza.
Owe tarcie występuje prawie zawsze kiedy GOLFIACZEK postoi kilka dni w takich warunkach a podczas jazdy warstwa utlenienia lub wręcz korozji zostaje zdarta podczas pierwszych chamowań . Więc nie masz sie czym przejmowac...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

Paaluh8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr sty 11, 2006 11:13
Lokalizacja: Zachód ale już nie dziki:)
Kontakt:

Post autor: Paaluh8 » czw lut 23, 2006 15:05

LOOZ to się trochę uspokoiłem:):):)



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » czw lut 23, 2006 15:09

Z resztą jak jesteś ciekaw jak wygląda taka tarcza po kilkudniowym postoju to nie widze problemu..... zanim wsiądziesz zajzyj przez felge... bedzie brązowa...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: pieko » czw lut 23, 2006 20:58

mar_tec pisze:U mnie jest tak samo - tylko ze w tylnych kołach. Dowiedziałem się nieoficjalnie, że klocki hamulcowe są zbyt twarde. Nie wiem co z tym robić.
Widocznie kupiłes jakies lipne klocki.Jak beda zbyt twarde to szlak trafi tarcze...



antek243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:26
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: antek243 » czw lut 23, 2006 23:56

Koledzy u mnie w golfie też trze cos w tylnych kołach zaczeło sie na początku zimy i mam nadal mój kumpel ma golfa II i ma tez to samo. Miałem tak jak było dużo śniegu na drogach a teraz jak troche rozpuściło to juz praktycznie nie trze nic hehe zima nie sprzyja



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt lut 24, 2006 20:34

Tarcia z tyłu czasami są spowodowane zbyt dużym luzem na łożysku. Po prostu klocki lub szczęki przycierają o ranty tarczy/bębna> Wiem bo mam... Jutro to obejrzę


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości