Poblem z podłączeniem elektrycznych szyb. Oryginalna wiązka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Poblem z podłączeniem elektrycznych szyb. Oryginalna wiązka

Post autor: slonik98 » sob lis 14, 2009 13:54

Witam. Założyłem ostanio u siebie elektryczne szyby. I tak do podłaczenia mam 4 kabelki: Czerwony- stały plus: podłączone, bialo czarny i żółto brązowy- jak te dwa wepne w kostke tak żeby były połączone to szyby w góre chodzą poprawnie a w dół czasami troche kaleczą- wydaje mi sie, że to właśnie te kable trzeba wpiac gdzies indziej, nastepny kabel jest bialo niebieski, ale jego rozpracowałem. To jest podświetlenie i jest dobrze wpiete, ostatni kabel jest czarny z wtyczką podobną do tej jaka jest w głośnikach z przodu i tego kabla nigdzie nie wpiąłem. I teraz tak: szyby działają ,ale zamkne auto i otworze i juz szybki nie działają. Prosze o prady. Dzięki Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 13:55 przez slonik98, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 14, 2009 14:20

coś będzie z tymi dwoma żółto brązowy i białoczarny nie tak. Co tam wychodzi z drugiej strony wtyczki - jakie kolory?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » sob lis 14, 2009 14:27

slonik98, po kolorze wtyczek biało czarny powinien być podłączony w zielonym gnieździe a nie jak masz w białym



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 14, 2009 14:48

no własnie, to pewnie plus po zapłonie, którego brak spowoduje takie problemy, a jeszcze nie wiem co po drugiej stronie wtyczki, ale mogłeś zewrzeć kabel krańcówki ten żółto brazowy który podaje mase po otwarciu drzwi z plusem po zapłonie i dopiero byś sobie kłopotu narobił.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob lis 14, 2009 15:04

z tamtej wtyczki nie wychodzi nic dostałem ją razem z instalacją.

[ Dodano: 14 Lis 2009 14:07 ]
a np. sterowanie kluczykiem działa bez zarzutu także cos nie tak z tymi kabelkami jak włoże sobie kluczyc w zamek to nim moge bez problemu uchylać i zamykać szyby

[ Dodano: 14 Lis 2009 14:19 ]
Byłem sprawdzić jedną rzecz. Znalazłem w mojej instalacji takie same kolory wtyczek połączonych ze sobą, czyli zielono białych. Jak widać u mnie na foto są to wtyczki pierwsze z lewej. I wpiąłem się pod nie biala wtyczka do bialej kostki i zielona wtyczką do zielonej kostki. Efekt taki jak wczesniej. w dół kaleczy, w góre fajnie a po otwarciu zero reakcji.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 14, 2009 15:32

slonik98 pisze:w dół kaleczy
co to znaczy?
I co wychodzi z tej wtyczki na dole do której od góry wpiąłeś brązowożółty i czarno bały.
I napisz czy jak przestanie działać po otwarciu (to jest norma) to czy po wciśnięciu krańcówki w drzwiach palcem lub zamknięciu drzwi lub włączeniu zapłonu działa znowu bo tak być powinno
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 15:32 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob lis 14, 2009 15:35

w dól kaleczy tzn. że trzymam przycisk w dół a szybka troche zejdzie stanie i znowu schodzi a czasami schodzi do samego końca. Jak byłem przed chwilą w garazu to zamknąłem drzwi, żeby sprawdzić czy coś z krańcówką, ale okazało sie to samo. No właśnie nic nie wychodzi.

[ Dodano: 14 Lis 2009 14:42 ]
Jak byłem przed chwilą w garazu to zamknąłem drzwi, żeby sprawdzić czy coś z krańcówką, ale okazało sie to samo. No właśnie nic nie wychodzi.


jest dobrze. byłem znowu sprawdzic. przekrece zaplon to szybki znowu chodzą, ale nadal mam problem z opuszczaniem tej szyby, bo raz zaskoczy odrazu a czasami musze pare razy nacisnąć,

[ Dodano: 14 Lis 2009 14:44 ]
kabelki wpięte w te kostki pierwsze z lewej na foto. W zieloną i białą kolorystycznie.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » sob lis 14, 2009 15:48

slonik98 pisze:bo raz zaskoczy odrazu a czasami musze pare razy nacisnąć,
na wszystkich szybach się tak dzieje czy tylko na jednej ? może z przyciskiem coś nie tam ?



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob lis 14, 2009 15:51

hmmm narazie mam podpiętą jedną strone tylko... jutro będzie druga stronato zobacze, ale narazie wezme sam silnik z drugiej strony i zobacze czy jest tak samo. W sumie nie wydaje mi się, zeby to był przycisk, ponieważ wczesniej miałem inną kombinacje kabelkami i chodzilo ok z tego co pamiętam.

[ Dodano: 14 Lis 2009 14:51 ]
dam rade wpiąć raczki z lewych drzwi do prawych ?



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » sob lis 14, 2009 15:53

slonik98 pisze:wczesniej miałem inną kombinacje kabelkami i chodzilo ok
to dlaczego zmieniłeś ?
slonik98 pisze:dam rade wpiąć raczki z lewych drzwi do prawych ?
tak

[ Dodano: 14 Lis 2009 15:09 ]
w sumie żeby sprawdzić czy płynnie się otwiera i zamyka wystarczy masa, stały plus do tego zmostkować plus po zapłonie (oczywiście w wiązce drzwiowej która jest poza samochodem) i podłączyć przycisk i będzie się zamykać i otwierać



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob lis 14, 2009 16:21

Jednak wczesniej było to samo tylko szyby użyłem 2-3 razy i tego nie zauważyłem. Teraz byłem sie pobawić i raz chodzi plynnie jak caly czas daje góra dół, a czasami sie troche wiesza, nie ma zasady. Wiecie do czego jest kabel bialo czarny? bo czy odpiety czy podpiety szyby chodzą tak samo.

[ Dodano: 14 Lis 2009 15:26 ]
skoro plynnie sie zamyka plus i minus muszą być stabilne. Jedynie zostaje kwestia albo coś z silniczkiem, albo z przyciskiem.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » sob lis 14, 2009 16:28

slonik98 pisze:Jedynie zostaje kwestia albo coś z silniczkiem
mówiłeś że masz to podmien
slonik98 pisze:albo z przyciskiem.
j/w



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob lis 14, 2009 16:31

podmieniłem, ale nie reaguje wogóle. Lewy ma dwa sterowania a prawy tylko prawą strone.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » sob lis 14, 2009 16:34

slonik98, a z silniczkiem próbowałeś ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 213 gości