[mk3]Przekroczony poziom oleju w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lut 22, 2006 22:15

Michael G60 pisze:Ale po co jest wgłębienie ??:)
wg instrukcji z golfa 3 olej zawierac sie ma na zakratkowanym polu. Lecz przypuszczam, że lekkie przekroczenie to nie ma tragedi :)



fibolek

Post autor: fibolek » czw lut 23, 2006 00:41

pitryr jeżli gonisz go trochę to tymbardziej nie przekraczaj poziomu oleju bo szkoda jak to pierwszy rozmówca pisał uszcelki i innych części.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » czw lut 23, 2006 08:25

ale z tego wynika ze niektórzy w tych serwisach to piwinni zajmować się cepem a nie samocgodami. Nie wiem jak was ale mnie to strasznie wk....a. przyjeżdżasz do serwisu ufasz mechanikom płacisz za to a nak koniec dowiadujesz sie ze cos zepsuli !!!!



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw lut 23, 2006 12:34

Pabloss pisze:ale z tego wynika ze niektórzy w tych serwisach to piwinni zajmować się cepem a nie samocgodami. Nie wiem jak was ale mnie to strasznie wk....a. przyjeżdżasz do serwisu ufasz mechanikom płacisz za to a nak koniec dowiadujesz sie ze cos zepsuli !!!!
zgadzam sie, mialem podobnie i to w warsztacie polecanym na forum i mechanik jest jednym z uzytkownikow tego forum, :ass: nie mechanik....(o innych szkodach nie wspomne)


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lut 23, 2006 16:30

ja mialem litr wiecej ale to ze swojej glupoty bo mi szkoda bylo zostawiac litra w bance :) no i uszczelki szlag trafil a do tego jeszcze zimeringi na wale, wiec teraz pilnuje stanu. miedzy min a max jest dokladnie jeden litr, przynajmniej u mnie :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

emeryt-gryfino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:23
Lokalizacja: gryfino

Post autor: emeryt-gryfino » czw lut 23, 2006 16:46

glowie nie dzie sie ze zminieringi uszczelki sa juz "zmeczone" tzn zmeczenie materialu i wyzsze cisnienie to ujawnia. jezeli masz wszyskei zimierinki i tym podbrze czeczy nowe przy nadmiarze oleju nie wpoinno sie nic stac.!!
pozdrwiam



Awatar użytkownika
arkusb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 17, 2005 14:57
Lokalizacja: Wrocław/Zamość
Kontakt:

Olej

Post autor: arkusb » wt lut 28, 2006 13:25

Ja mam troche inne pytanie- takze zwiazane z olejem: Czy mozliwe jest aby olej wyciekal przez rurke bagnetu? mam u siebie spora plame oleju w tym miejscu. Wyglada jakby z bagnetu wyciekalo.. Stan oleju utrzymuje +/- na środku wskazanego poziomu i nie wiem co sie dzieje- moze jechać z tym do mechanika?



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Olej

Post autor: djprezes » wt lut 28, 2006 17:35

arkusb pisze:Ja mam troche inne pytanie- takze zwiazane z olejem: Czy mozliwe jest aby olej wyciekal przez rurke bagnetu? mam u siebie spora plame oleju w tym miejscu. Wyglada jakby z bagnetu wyciekalo.. Stan oleju utrzymuje +/- na środku wskazanego poziomu i nie wiem co sie dzieje- moze jechać z tym do mechanika?
Jest możliwe w mk2 i mniejszych silnikach mk3 niz 1.8 jeśli się odma zatka, ale ja mam 1.8 i nie mialem takiego czegoś, ale czytałem na forum że przy mrozach to czesta dolegliwość, wiec sie tym zainteresuj zanim ci wyżyga cały olej przez bagnet :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
arkusb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 17, 2005 14:57
Lokalizacja: Wrocław/Zamość
Kontakt:

juz wiem:)

Post autor: arkusb » wt lut 28, 2006 19:24

najpierw panika pozniej myslenie:| poszukalem na forum i znalezlem duzo na ten temat. Bylem rozebrac i posprzatac odme- bylo tego sporo w srodku.. na szczescie wywalilo tylko okolo 0,7 litra i chyba nic powaznego sie nie stalo.. teraz bede bardziej uwazal na to i czesciej sprawdzal poziom oleju. dzieki za pomoc i zainteresowanie :)



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: juz wiem:)

Post autor: Forester » śr mar 01, 2006 11:36

arkusb pisze: Bylem rozebrac i posprzatac odme- bylo tego sporo w srodku..
jak to wyczysciles? przedmuchales? wyciagales calosc?


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr mar 01, 2006 12:00

Orientujecie sie moze w takiej kwestii, mianowicie u mnie jak sprawdzam olej po jezdzie (po odczekaniu 2-3h) to bagnet jest caly zalany olejem wraz z wglebieniem, a np. jak odczekam dluzszy czas 1-2 dni, to juz jest w porzadku. Dodam tylko, ze bierze mi olej i musze co chwile dolewac, no i nigdy nie wiem czy jest wporzadku czy nie...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
arkusb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 17, 2005 14:57
Lokalizacja: Wrocław/Zamość
Kontakt:

Post autor: arkusb » czw mar 02, 2006 01:04

rozebralem calość i przeczyścilem - u mnie najprawdopodobniej wyżyk był zapchany i dlatego zamarzlo.. a swoja drogą to z tą zimą to lekka przesada.. obserwuje zachowanie golfa, bo niby pali i jedzie OK ale nie ufam za bardzo i zagladam bardzo czesto jak to wygląda.. wytarłem do sucha silnik w pobliżu bagnetu i jezeli coś sie jeszcze pojawi to jade odrazu do mechanika. boje sie o silnik..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości