Kontrolka ECP MK4 1,6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Kontrolka ECP MK4 1,6

Post autor: Maćko1979 » wt lut 21, 2006 21:52

Do wszystkich golfowiczów czwórkowych. Czy po przekręceniu kluczyka zapala się wam kontrolka ECP na cyferblacie prędkościomierza. Siedziałem dzisiaj w Passacie B6 i kotrolka ta zapala się w chwili przekręcenia zapłonu a po zapaleniu silnika gaśnie. Dodam że z moim golfem jest wszystko OK. Czy spaliła mi sięmoże żarówka, dodam że mam na 100% taką kontrolkę. Pozdro dzięki za odpowiedzi.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

bojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 19:40
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bojan » wt lut 21, 2006 22:06

W mojej czwóreczce też zapala się między innymi kontrolka ECP i po uruchomieniu silnika gaśnie( chyba, że są jakieś kłopociki tak jak ostatnio mi się to przydażyło :grrr: ).



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt lut 21, 2006 22:40

No właśnie a u mnie nie pali się wcale być może to tylko żaróweczka. Bo na VAG'u nic nie wyszło. Mam niemiecką książkę bo auto jest z zachodu, czy mógłby ktoś zacytować co jest napisane w książce obsługi po polsku co do tej kontrolki byłbym wdzięczny. THX.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

bojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 19:40
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bojan » śr lut 22, 2006 15:33

"EPC-niesprawność silnika. Jeżeli w czasie jazdy wystąpią zakłócenia w sterowaniu silnikiem benzynowym, jest to wskazane zapaleniem się (silnik benzynowy) lub miganiem(silnik wysokoprężny) odpowiedniej lampki sygnalizacyjnej. Należy możliwie szybko zlecić sprawdzenie silnika w ASO samochodów volkswagen."



chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » śr lut 22, 2006 18:04

Ten sam problem...ja rowniez zauwazylem ta kontrolke w golfie od znanjomego jednak mi sie ona nie zapala.
Moj golf jets z Belgii , rocznik 2000 . rowniez 1.6 SR

Nie byl twoj golf czasem bity? :] bo moj kiedys byl lekko klupniety z przodu i podejrzewam ze cos z elektra mi nagrzebali bo silnik podejrzewam w porzadku .



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » śr lut 22, 2006 21:30

U mnie pojawia sie immobilser ją sprawdza, następnie gaśnie.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » śr lut 22, 2006 21:34

chomik80 pisze:Ten sam problem...ja rowniez zauwazylem ta kontrolke w golfie od znanjomego jednak mi sie ona nie zapala.
Moj golf jets z Belgii , rocznik 2000 . rowniez 1.6 SR

Nie byl twoj golf czasem bity? :] bo moj kiedys byl lekko klupniety z przodu i podejrzewam ze cos z elektra mi nagrzebali bo silnik podejrzewam w porzadku .
niestety mój też był lekko stuknięty nawet poduszki nie poszły czyżby to był powód :(

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 20:36 ]
martines pisze:U mnie pojawia sie immobilser ją sprawdza, następnie gaśnie.
co to znaczy że immobiliser ją sprawdza ?


Dodam że auto było sprawdzane kilka razy VAG'iem żeby uniknąć dziwnych akcji i nic nie wyszło wszystkie systemy OK o co tu chodzi???????????


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » czw lut 23, 2006 00:23

U mnie na vagu kontrolki wszystko ok ale znajomych fachura eletryk samochdoowy na pierwszy rzut oka powiedzial ze poduchy wygaldaja na oryginalne ale dla pewnosci zajrzal w zaslepke pasazera i a tam poduchy brak.
Perfekt robota :] , taksa mo z lakierem maski.

Ja domyslilem sie ze byl walniety bo pas mialem zepsuty i przednia szyba jest z 2002 roku a reszta z 2000 takze domyslalem sie ze dostał strzała ... ale ta poducha mnie zaskoczyla i nie powiem-- wkur...... ła.
SAm nie wime co myslec o tym EPC ...ale stawiam na to ze grzebali przy kontrolkach i cos przegrzebali ...tym bardziej ze widzisz ...poduchy niby kontroli ok a prawj nie ma

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 23:26 ]
Twoj tez byl klupnięty, takze moze sprawdz czy masz na pewno poduszki ;) Moze i u ciebie cos z eletryka namieszali przez to a byc moze tylko je wlozyli np bez podlaczenia i oszukali komputer .
nie znam sie zbytnio ale wiem ze ludzie potrafią.



wrauk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 24, 2006 21:44
Lokalizacja: Krak

Post autor: wrauk » pt lut 24, 2006 22:00

EPC, tak jak ktoś już napisał, to kontrolka pracy silnika. Ja mam gaz i mi sie juz raz zapaliła ta kontrolka, bo komputer nalapal 'błedów' przez instalacje gazową.

Jeśli jesteś na 100% pewny, że wszystko w porządku to podejdz do jakiegoś warsztatu, niech skasują Ci błedy z kompa i kontrolka zniknie. Mi sie raz zapaliła, ale po paru minutach zgasła. Pozniej pojechałem skasowac błedy i od tej pory mam spokoj.

Z tymi błedami może być tak, że to nic poważnego, tylko poprostu z czasem błedy sie pozbierały - normalka.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pt lut 24, 2006 22:38

Chciałem dodać że ta kontrolka mi się wogóle nie zapala :(.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 236 gości