brak mocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

brak mocy

Post autor: rafal85rtc » śr lis 11, 2009 16:43

witam wszystkich od jakiegos czasu nie moge sobie poradzic ze swoim dupowozem :bigok: jest to silnik 1.3 a problem polega na tym iz po odpaleniu czy na cieplym czy na zimnym silnik na wolnych obrotach chodzi oki a problem pojawia sie dopiero po dodaniu gazu od 1000 do 2500 czasami do 3000tys obrotow silnik strasznie szarpie i sie dusi trzeba tu dowalic do podlogi zeby ruszyl ale powyzej 3 tys nie czuc wcale jego mocy i nie wiem w czym tkwi przyczyna dodam ze wczesniej bylo tak samo do wymiany kabli zaplonowych ktore wymienilem na NOWE przez jakis czas bylo ok ale teraz znowu to samo.rozrzad sprawdzamy, kable nowe,palec i kopulka jeszcze widac ze dobre,swiece wymieniane i na stare i na nowe ale zero rezultatu :grrr: jesli ktos mial taki sam przypadek mile widziane opinie i rady co go boli pozdro :bigok:


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lis 11, 2009 16:58

Wtrysk/gaźnik ?
Podejrzewam iż dławiony jest wydatek paliwa a na powietrzu nie chce jechać. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Post autor: rafal85rtc » śr lis 11, 2009 18:18

oldstaszek, silnik gaznikowy gaznik 2e pierburg a moze to byc spowodowane przez uszczelke pod glowica bo tak sie sklada ze ubywa mi plyn chlodniczy i ostatnio zauwazylem kasze w oleju i spuchniete węże od chlodzenia


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lis 11, 2009 20:31

Co oznacza "kasza w oleju" i gdzie ja widzisz.
Spuchnięte węże - korek na zbiorniku wyrównawczym ma zawór aby ciśnienie w układzie chłodzenia było ciut wyższe - to jest normalne.
Uszczelka pod głowicą - masz płyn w oleju lub olej w płynie lub przedmuchy w układ chłodzenia(wywala płyn).
Jeżeli masz filtr paliwa przed gaźnikiem - może kończyć swój żywot.
może być brudny gaźnik-dysza główna paliwa. To co piszesz świadczy o zubażaniu składu mieszanki w miarę wzrostu obrotów - czyli za mało paliwa dostaje... :pub:

nie mam wiedzy- to jest gaźnik jedno cz dwu przelotowy.Pierburg więc zakładam że dwu.
Jeżeli tak to masz na drugim przelocie - albo dysza albo nie otwiera się przepustnica drugiego przelotu/gardzieli...
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 20:36 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Post autor: rafal85rtc » czw lis 12, 2009 14:58

oldstaszek pisze:masz płyn w oleju lub olej w płynie lub przedmuchy w układ chłodzenia
poprzez odkrecenie korka od oleju w pokrywie zaworow jest na nim taka kaszka tzn mozna powiedziec ze olej wymieszany z czyms a podejrzewam ze to jest plyn chlodniczy. a co do gaznika to masz poniekat racje bo od kiedy go mam tzn golfa nigdy nie zagladalem do gaznika wiec pierwsze co zrobie to go wyczyszcze i zaloze nowy filterek paliwa :bigok: a czy to pomoze to sie okaze


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw lis 12, 2009 17:50

Nalot emulsji olejowej na korku i w odmie o tej porze roku jest czymś normalnym a jeszcze się potęguje na krótkich jazdach niedogrzanym silnikiem. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Post autor: rafal85rtc » czw lis 12, 2009 20:07

oldstaszek, aha wkoncu cos ciekawego uslyszalem myslalem ze to przez co innego :bigok:


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 380 gości