AEE - Znowu szarpie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Denisq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 03, 2009 00:57
Lokalizacja: Polonia

Post autor: Denisq » czw lis 12, 2009 01:25

Najgorsze jest to ze walcze juz 3 miesiac z objawem gaszenia sie silnika po dojezdzie do swiatel. Zaswiruje od 400 do 900 i zgasnie, czasem zgasnie poprostu jak wrzuce na luz. Spotkal sie ktos kiedys z takim objawem? Powymieniane i zaadaptowane wszystko a koncepcji dalej brak. no jeszcze tylko zaplon musze na idealnie ustawic, ale nie powinno to miec az takiego wplywu.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » czw lis 12, 2009 06:00

A czujnik Halla?



Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » czw lis 12, 2009 13:29

@Denisq
Miałem tak rok temu. Czyszczenie przepustnicy, zawieszony sterownik silnika, wykasowanie i wgranie od nowa programu do ECU. Pomogło.

Wygląda na to, że prócz przepustnicy ogromnym problemem jest sterowanie. W tym cholernym AEE obroty na jałowym są regulowane "na mniej więcej" za pomocą przepustnicy oraz dokładniej poprzez regulowanie pracą wtrysków (sterowne przez ECU...).

Polecam lekturę:
http://www.automotoserwis.pl/index.php

Do ustawiania AEE polecają nie VAGCOM, ale KTS :)
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 13:32 przez pegasus_sis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » czw lis 12, 2009 15:28

Denisq pisze:Najgorsze jest to ze walcze juz 3 miesiac z objawem gaszenia sie silnika po dojezdzie do swiatel. Zaswiruje od 400 do 900 i zgasnie, czasem zgasnie poprostu jak wrzuce na luz. Spotkal sie ktos kiedys z takim objawem? Powymieniane i zaadaptowane wszystko a koncepcji dalej brak. no jeszcze tylko zaplon musze na idealnie ustawic, ale nie powinno to miec az takiego wplywu.
Witaj w klubie ja mam to samo, jeździć po mieście się nie da.... mam wsio zmienione od kpułki przez cewke po ECU i przepustnice,silnik dziwnie głośno chodzi...faluje i gaśnie w niedpowiednich momentach i mi właśnie zostało czujnik halla do wymiany..na dniach podmienie go z jego starszego brata ABU...zobaczymy co pokarze....


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

Denisq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 03, 2009 00:57
Lokalizacja: Polonia

Post autor: Denisq » czw lis 12, 2009 17:20

OCIU, Daj znac po zamianie czujnika halla co i jak..

[ Dodano: 12 Lis 2009 16:23 ]
pegasus_sis, sam robiles wykasowanie i wgranie programu? orientujesz sie co i jak?



Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » sob lis 14, 2009 02:17

Denisq
nie mam nawet kabla do laptopa ;)

A silnik zaczął mieć problemy z utrzymaniem obrotów na jałowym. Nie podbija np. jak dostanie obciążenie z alternatora - wystarczy włączyć światła lub ogrzewanie szyby i gaśnie :crazy:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob lis 14, 2009 18:31

panowie, takie objawy jak szarpanie gasniecie maja silniki jak.... szwankuje odpowietrzenie zbiornika czyli regeneracja oparow paliwa.... moze to u was jest??


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » sob lis 14, 2009 23:36

@evolution
wiesz - może coś być na rzeczy... jak wczoraj wyjechałem ze stacji, to gasł mi po 5 sekundach na jałowym - tak kilka razy. Po któryś z kolei uruchomieniu było już w mairę dobrze (czytaj - gaśnie od czasu do czasu) :bajer: ale nadal nie wyjaśnia to zawieszonego sterownika.



Denisq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 03, 2009 00:57
Lokalizacja: Polonia

Post autor: Denisq » wt lis 17, 2009 19:15

i na lpg tez gasnie a mapa ladnie opracowana na podstawie benzyny.. wymienilem katalizator, nie pomoglo, co prawda juz sie nie dusi.. jeszcze tylko ustawienie zaplonu na komputer mi zostalo..

[ Dodano: 03 Gru 2009 17:52 ]
powracając do tematu.. zapłon jest prawidłowy w całym zakresie.. słyszę jakieś syczenie w okolicach kolektora ssącego.. węże wszystkie posprawdzane, słyszał ktoś, bądź spotkał się z pękniętym kolektorem? dodaje, że w tej wersji golfa jest on plastikowy..



Kamil84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 26, 2007 19:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kamil84 » ndz lut 07, 2010 14:38

Witam

Na temat wpadłem trochę przypadkiem.
Widzę, że większość osób najeżdża na silnik AEE. Też taki posiadam i generalnie opisywanych problemów nie mam. Miałem parę "przygód", które może pomogą Wam w znalezieniu rozwiązania Waszych problemów.
1.) Ze 4 lata temu padł mi akumulator i samochód stał 2-3 tygodnie. Po podłączeniu akumulatora zaczął "świrować" tzn. na biegu jałowym obroty skakały do 3tys. I praktycznie na każdych światłach miałem obok przygazówkę ;) Rozwiązanie: sonda lambda jakby zastygła, znajomy poświecił jakimś ultrafioletem i kazał przepalić go na wysokich obrotach. I po problemie.
2.) Ze 3 lata temu auto paliło na 3 gary. Padł 1 wtryskiwacz, podobno bardzo rzadko się to zdarza, ale cóż.
3.) Rok temu auto znowu paliło na 3 gary. Na szczęście tym razem to był przewód WN. Przewody kupione parę miesięcy wcześniej- silikonowe Championy - nie polecam ich. Założyłem 1 stary przewód i ok.
4.) W październiku przed zimą zrobiłem rozrusznik. Po tym zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Po odpaleniu auto dostawało wysokich obrotów ok 2tys i nie spadały, falowanie obrotów, częste gaśnięcia na biegu jałowym - trzeba było go trzymać na gazie, palił jak smok. Okazało się, że "spece" od rozrusznika urwali jeden kabelek od czujnika temperatury silnika. Po przylutowaniu niestety nic się nie zmieniło. Znajomy zmienił przepustnicę i komputer i wróciło do normy. Samochód był mi pilnie potrzebny i te części pożyczyłem na tydzień. Później założyliśmy moje i działa ok. U mnie są za wysokie obroty na biegu jałowym bo ok 800, natomiast na jego częściach było ok 650. Po sprawdzeniu różnych kombinacji wyszło, że przepustnica i komputer są w pewnym stopniu uszkodzone. Nie wiem jak to fachowo mówi się ;), ale na przepustnicy są dziwne kąty ok 12st. Czy to może powodować wyższe zużycie paliwa?
5.) Od paru dni samochód szarpie, czuć że czasami pali na 3 gary. Przeprowadziłem "inspekcję" pod maską i znowu kopnął mnie Champion, czyli tym razem wymieniam cały komplet kabli WN i chyba przy okazji zmienię kopułkę i palec. Prawdopodobnie wszystko wezmę firmy Beru. Kable trochę drogie bo 140-150zł i czy warto? Widziałem, że polecane są Sentech, które kosztują ok połowę ceny i niby są zalecane do LPG, którego nie posiadam.
Trochę się rozpisałem, ale może coś komuś pomoże. :bigok:



Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » ndz lut 07, 2010 22:32

Miałem topowe kable Boscha i jeden przewód miał przebicie. Wcześniej sprawdzane w innym aucie i było wszystko dobrze.
U mnie pomogło wymienienie kopułki, palca na Beru, czyszczenie przepustnicy, wymiana kabli na nowe ori Audi-VW (nie ma na nich firmy...) i ustawienie czasów wtrysków + ustawienie przepustnicy sprzętem VW :bigok:



Awatar użytkownika
adam18xl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 20:48
Lokalizacja: działoszyn
Kontakt:

przerywanie na rozgrzanym silniku

Post autor: adam18xl » pn lut 08, 2010 21:03

witam w moim golfiku zaczyna szarpać kiedy gwałtownie dodam gazu z na niskich obrotach i to jest denerwujace wymieniłem świece, kable, palec rozdzielacza, kopułkę oraz aparat zapłonowy no i nic nie pomogło więc udałem się dziś do zaprzyjażnionego mechanika i poradził mi żebym podłączył aparat zapłonowy bezpośrednio z akumulatora do sprawdzenia bo na 99% jast spadek napięcia gdzieś w wiązce jutro bede przeprowadzał testy


http://www.twojafura.pl/auta/1118/adam18xl-volkswagen-golf-iii

vulcan1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 13, 2010 16:21
Lokalizacja: Okolice Łeby

Post autor: vulcan1984 » wt lut 09, 2010 01:07

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297690

równiez miałem problemy z tym silnikiem....
kilku konkretnych mechaników sie poddało (bosh service itp wiec nie byli to byle jacy mechanicy)
wszystko juz rozwiazane
moze i wam to pomoże....warto spróbowac bo koszt niewielki
w ostatnim poscie opisałem co i jak..

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297690



Awatar użytkownika
adam18xl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 20:48
Lokalizacja: działoszyn
Kontakt:

Post autor: adam18xl » wt lut 09, 2010 17:57

vulcan1984 dzięki ale to nie pomogło odpaliłem go na cieplym silniku i mial 600 zgasiłem odłaczyłem wtyczke od zaworak odpalilem i też 600ob


http://www.twojafura.pl/auta/1118/adam18xl-volkswagen-golf-iii

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości