Gaśnie na benzynie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DrWatson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 13:04
Lokalizacja: śląsk

Gaśnie na benzynie.

Post autor: DrWatson » śr lis 11, 2009 11:37

Witam.
Parę dni temu miałem problem z pompą paliwa, i przez kilka dni jeździłem na gazie. W tym czasie zaczęło się coś dziać z przełącznikiem (stag 2w) gaz/benzyna, tzn. jedna dioda zaczęła migać i cały ten przełącznik głośno brzęczy jak maszynka do tatuażu. Wczoraj wymieniłem pompę paliwa, odpalam na benzynie i silnik gaśnie. Gdy trzymam na gazie to pracuje, ale gdy gaz puszczę to gaśnie. Na lpg pracuje normalnie mimo brzęczenia centralki. Wydaje mi się, że to może być wina tego brzęczącego przełącznika. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.

Ps. Silnik ABU 1,6 75 ps, 06.1994r.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 11, 2009 13:23

wujmij przełącznik, wyjmij mu wtyczkę popatrz czy nie ma popalonych styków. Sprawdz bezpieczniki od LPG pod maską i styki od elektrozaworów.
Ale najpewniej włącznik do wymiany, akurat tem STAG jest marny, u mnie też trafił go szlag, wymień na identyczny LECHO WR (albo WRM jeśli chcesz mieć przełączanie przy malejących obrotach - co polecam) - niby wygląda tak samo, pasuje bez przeróbek instalacji, ale chyba ma lepsze przekaźniki i parę zeta więcej kosztuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

DrWatson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 13:04
Lokalizacja: śląsk

Post autor: DrWatson » śr lis 11, 2009 15:33

Wyciągnąłem przełącznik, otworzyłem i ewidentnie brzęczy w nim jakiś niebieski największy element, na dodatek trochę się grzeje. Pod maską bezpiecznik jest ok, styki też sprawdzone.
Jutro podjadę do gościa co montował tą instalację. Przez telefon mówił żeby masę sprawdzić.
Najbardziej martwi mnie gaśniecie silnika na benzynie.

[ Dodano: 12 Lis 2009 14:56 ]
Byłem u speca od LPG, masa z instalacji LPG się odpięła i stąd brzęczenie przełącznika. Jednak to nie rozwiązało problemu z gaśnięciem silnika na benzynie.

[ Dodano: 12 Lis 2009 19:40 ]
Tak sobie pomyślałem, czy przyczyną może być filtr paliwa?
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 15:56 przez DrWatson, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » śr lis 18, 2009 00:52

Cześć, mam to samo. LPG na STAGu Silnik: 1.8ABS w MKIII
Na gazie pali ideał, chodzi równo nie szarpie nie gaśnie itp.
Cyrk jest na benzynie odplam auto i jeśli nie przytrzymam go na gazie to najzwyczajniej zgaśnie.

Wyszczyściłem: dolot łącznie z wtryskiem (kompleksowo)

Wymieniłem:
silnik krokowy (był uszkodzony)
cewka zapłonowa (po wymianie tydzień działało exstra na benzynie, dlatego niby uszkodzona)
kopułka z palcem (należało już wymienić)
filtr paliwa (po rozcięciu istne bagno)
filtr powietrza (z oczywistych względów)

tak jak wspomniałem po wymianie cewki przez tydzień byłem szczęsliwym posiadaczem sprawnego autka aż do poniedziałku :(

Teraz na logikę zostały mi trzy rzeczy do sprawdzenia/wymiany a mianowicie:
- pompa paliwa
- czyjnik położenia przepustnicy
- wadliwa instalacja LPG (przełamany przewód itp)

Jeśli można prosić Kolegę Paweł Marek o pomoc to będę naprawdę wdzięczny i może uda nam się wspólnymi siłami pozbyć się tej dolegliwości.


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Veikko

Post autor: Veikko » śr lis 18, 2009 00:56

dygac pisze:Cześć, mam to samo. LPG na STAGu Silnik: 1.8ABS w MKIII
Na gazie pali ideał, chodzi równo nie szarpie nie gaśnie itp.
Cyrk jest na benzynie odplam auto i jeśli nie przytrzymam go na gazie to najzwyczajniej zgaśnie.

Wyszczyściłem: dolot łącznie z wtryskiem (kompleksowo)

Wymieniłem:
silnik krokowy (był uszkodzony)
cewka zapłonowa (po wymianie tydzień działało exstra na benzynie, dlatego niby uszkodzona)
kopułka z palcem (należało już wymienić)
filtr paliwa (po rozcięciu istne bagno)
filtr powietrza (z oczywistych względów)

tak jak wspomniałem po wymianie cewki przez tydzień byłem szczęsliwym posiadaczem sprawnego autka aż do poniedziałku :(

Teraz na logikę zostały mi trzy rzeczy do sprawdzenia/wymiany a mianowicie:
- pompa paliwa
- czyjnik położenia przepustnicy
- wadliwa instalacja LPG (przełamany przewód itp)

Jeśli można prosić Kolegę Paweł Marek o pomoc to będę naprawdę wdzięczny i może uda nam się wspólnymi siłami pozbyć się tej dolegliwości.
Przerobiłeś 2.8 VR6 na LPG? OMG ! :blush:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 18, 2009 00:57

dygac pisze:Jeśli można prosić Kolegę Paweł Marek
a co jak ja sie na tym silniku nie znam a inni się dobrze znają? Z pytaniami "osobistymi" zapraszam na priv. To forum jest publiczne. Ale najpierw użyj wyszukiwarki, taemat powtarza sie ciągle i wszystko już własciwie napisano, trzeba to tylko znaleźć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » śr lis 18, 2009 01:13

Paweł Marek pisze:taemat powtarza sie ciągle i wszystko już własciwie napisano, trzeba to tylko znaleźć
dobra coś w międzyczasie doszukam :grin:
Veikko pisze:Przerobiłeś 2.8 VR6 na LPG? OMG !
musicz czytać dokładniej, na początku jest wzmianka że to w 1.8 (akurat u brata w drugim aucie :bigok: )

Dodam jeszcze taką ciekawostkę: mam taką klapkę anty-wybuchową na filtrze powietrza i w momencie gdy trzymamy go na obrotach na benzynie żeby nie zgasł to ta klapka podskakuje do góry (jakby spalało coś w dolocie)

[ Dodano: 24 Lis 2009 22:33 ]
no sami naprawiliśmy
odpiął się jeden z wężyków podciśnienia w górnej części dolotu i sonda lambda nie stykała do masy
po tym chodzi jak złoto

PoVWodzenia
dygac :bigok:


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 444 gości