Rozrząd do wymiany ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

IIgrzesiekII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 02, 2009 19:32
Lokalizacja: Bogatynia

Rozrząd do wymiany ?

Post autor: IIgrzesiekII » śr lis 11, 2009 00:35

Cześć, mam kolejne pytanie, czy da się stwierdzić zużycie paska rozrządu (lub klinowego) przez głośniejszą pracę ? Silnik chodzi okej ale któryś pasek strasznie głośno, i pytam się czy to jest niebezpieczne dla pracy silnika (chodzi o zerwanie). Dopiero w grudniu bym oba zmienił (od kiedy kupiłem samochód ich nie zmieniałem a pokonałem już nim ok. 20k km.
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 12:17 przez IIgrzesiekII, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rorząd do wymiany ?

Post autor: Haki » śr lis 11, 2009 00:42

IIgrzesiekII pisze:Cześć, mam kolejne pytanie, czy da się stwierdzić zużycie paska rozrządu (lub klinowego) przez głośniejszą pracę ? Silnik chodzi okej ale któryś pasek strasznie głośno, i pytam się czy to jest niebezpieczne dla pracy silnika (chodzi o zerwanie). Dopiero w grudniu bym oba zmienił (od kiedy kupiłem samochód ich nie zmieniałem a pokonałem już nim ok. 20k km.
Podstawową zasadą jest to by zaraz po kupnie autka z rąk drugich wymienić pasek rozrządu - filtry,, i płyny ,, nawet gdy klient mówi ,że wymieniał. Chyba ,że jest to ktoś kogo świetnie znasz i wiesz na 100% ,że to robił...
Nie ryzykuj - bo koszta naprawy silnika po zerwaniu paska - doprowadzą Cie do :panna:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » śr lis 11, 2009 02:45

A moze to pasek od wspomagania?



IIgrzesiekII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 02, 2009 19:32
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: IIgrzesiekII » śr lis 11, 2009 12:17

To że powinienem od razu zmienić to wiem, ale zawsze jakoś odkładałem i tak wyszło. A co do wspomagania to nie wiem, musiałbym popatrzeć i lepiej posłuchać, ale zdaje mi się że to któryś z tych 2 czyli rozrządu lub klinowy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 320 gości