Dziwne szumy ze skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

antek243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:26
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Dziwne szumy ze skrzyni biegów

Post autor: antek243 » śr lut 22, 2006 00:54

Witam koledzy mam mały problem. Posiadam Golfa mk3 1,9 TD AAZ na biegu jalowym czasami coś dziwnie szumi chyba ze skrzyni biegów bo jeśli wcisne sprzegło szum przestaje a czasami tak sie dzieje ze jak puszcze sprzegło to zaczyna szumić a czasami nie szumi. Olej jest zmieniony i łożysko oporowe jest w dobrym stanie. Co to może być, pomóżcie, może ktoś sie spotkał z takim przypadkiem???????
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 18:15 przez antek243, łącznie zmieniany 2 razy.



Quark

Post autor: Quark » śr lut 22, 2006 02:03

Niestety musze Cię zmartwić bo to znaczy że skrzynia a w niej łożyska są do wymiany co się mało opłaca tzn u mnie jak mam 4 biegową i teraz szukam 5 biegowej.
Radzę zwrócić się z tym do mechanika bo rzęchot z czasem będzie coraz głośniejszy i skrzynia będzie się mocniej zużywać.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » śr lut 22, 2006 09:52

Quark a wiesz jakie sa koszty naprawy lub "nowej" skrzyni ?????i czy można jakoś zapobiec takiemu nieszczęściu???? Przecież skrzynie jest bezobsługowa i nawet olej nie podlega w niej wymiany tak przynajmniej piszą w instrukcji.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr lut 22, 2006 11:58

Ostatno na Allegro widziałem skrzynie 5 biegową do AAZ za 8 stófkóf ;-)



Quark

Post autor: Quark » śr lut 22, 2006 12:14

Pabloss pisze:Quark a wiesz jakie sa koszty naprawy lub "nowej" skrzyni ?????i czy można jakoś zapobiec takiemu nieszczęściu???? Przecież skrzynie jest bezobsługowa i nawet olej nie podlega w niej wymiany tak przynajmniej piszą w instrukcji.
A więc da się zapobiec a skrzynia niby bezobsługowa ale naprawić się ją jednak da tylko są różne koszta. Własnie teraz mam ten problem i szukam skrzyni bo miałem 4, a reanimować się da tylko jedni mówią robota 170zł no to ok ale łożyska że kosztują 50-80 zł a niektórzy że 150zł a jest tych łożysk 3 i dostępne tylko w ASO (170+3*80=410zł i pytanie czy to będzie koniec i czy trybki nie zostały uszkodzone a to już jest bardzo droga sprawa), dlatego zdecydowałem się na wymiane skrzyni choć to droga impreza.. bo kosztuje ok 800zł a wymiana najtaniej 120zł :-/ (a jeżdze choć mało na starej aż się nie rozleci..)

Tak naprawdę żeby dokładnie wiedzieć co jest trzeba wyjąć skrzynie i przepatrzyć, niestety robota jest nie unikniona i tak czy inaczej trzeba wyjąć skrzynie a mechanik jak jest dobry to poradzi co zrobić. Moim zdaniem gdybym miał 5 biegową to bym naprawiał.

Jeśli coś nie wyjaśniłem to śmiało nawet na priva pisać :)



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » śr lut 22, 2006 18:33

wczesnie miałem MK3 z 92r 1.9D miałem to samo wymieniłem docisk,sprzegło z dociskiem i łożysko i znikneła przyczyna, teraz mam AAZ z 96 i ostatnio miałem to samo głosne szumy na jałowym jak puszcze sprzegło (czasami było a czasmi nie)-okazało sie to samo-sprzegło-raczej sprezyny na docisku sie wylatały i taki objaw. Po wyjeciu okazało sie ze sprzegło i docisk sa jak nowe ale jak załozylem nowe objaw minął-kolega kupił ode mnie to uzywane sprzegło załozył do siebie i mowił ze bedzie ok ale co samochod chodzi ok ale pojawiły sie te szumy-wiec wiem za to na pewno sprzegło z dociskiem..Po wymianie i w tym autku wszystko ok, ojciec tez ma AAZ i po 200 tys km tez mu sie to pojawiło i po wymianie sprzegła mineło-moze to jest to u Ciebie



Quark

Post autor: Quark » śr lut 22, 2006 22:51

Miejmy nadzieje że sprzęgło jest przyczyną w waszym przypadku (to mniej kosztowna sprawa bo ok 260zł). Jutro jadę po nową skrzynię bo znalazłem za 600zł + 150zł wymiana, przy okazji zostanie wszystko przepatrzone więc więcej opisze jutro lub po jutrze jak się sprawa rozegrała.

Tak chętnie wymieniam skrzynie na nową ponieważ mam 4 biegów a podobno 5 jest lepsza.



antek243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:26
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: antek243 » pt lut 24, 2006 00:12

Dzieki koledzy za odpowiedzi i porady zostane jednak przy wymianie sprzegła chociaz zobacze w jakim stanie są tryby bo moj golfik ma juz 290 tys. km i mozliwe ze trzeba by mu sprawic w lepszym stanie. Mam jeszcze takie pytanie u was w golferach jest coś takiego jak szybciej zmienia sie bieg z jedynki na dwojke to lubi sobie zazgrzytac?????? Niektórzy mowili ze jedynka jest biegiem mechanicznym nie zsynchronizowanym z dwojką



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt lut 24, 2006 00:25

co do skrzyni to juz synchronizator nie jest nowy no i przy szybkiej zmianie moze zazgrzytac-moj kolega tak ma jak wolno przelacza jest ok juz tak przejezdzil 100tys km, ja mialem to w 1.9D i przebieg 260 tys km wymienilem olej na syntetyczny i objawy sie zmniejszyly, skrzynia chodzila lepiej i wbrew obawom wyciekow nie bylo mimo oleju syntetycznego. Sproboj przelaczac bieg na dwa razy raz jednym ruchem na luz drugi ruch na bieg drugi jesli ok nie zazgrzyta to znaczy synchronizator juz nie wyrownuje predkosci mozna poprawic troche olejem innej klasy zadszym albo podregulowac sprzeglo, albo sie przyzwyczaic do puki nie zgrzyta przy normalnej jezdzie,



antek243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:26
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: antek243 » pt lut 24, 2006 00:33

juz sie przyzwyczaiłem zrobiłem nim prawie 50 tys km jak wolno przekładam to jest wszystko OK PS nie wiesz gdzie moge kupić osłone pod silnik AAZ bo strasznie szybko sie zuzywają paski i rolki szczegolnie od alternatora ( okropnie piszczy )??????



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pt lut 24, 2006 08:28

antek243 pisze:PS nie wiesz gdzie moge kupić osłone pod silnik AAZ bo strasznie szybko sie zuzywają paski i rolki szczegolnie od alternatora ( okropnie piszczy )??????
a tu naprzykład:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=86701880
Pozdro



antek243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:26
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: antek243 » pt lut 24, 2006 15:07

Dzieki Arcturus za link juz zamowiłem osłone POZDRO



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt lut 24, 2006 22:13

Piszesz ze piszczy ci pasek osprzetu. U mnie mialem to samo myslalem ze to wina rolek, napinacza, wymienilem pasek rozrzadu na gates a osprzetu tez gates no i piszczal i nic nie moglem zrobic, rozmawialem w serwisie ze oni montuja pasek rorzadu gates ale oznaczenia vw a osprzetu contintecha albo oba contintecha i co wymienilem pasek ozprzetu na contintecha i objaw jak reka odjał. Juz sie spotkalem z tym przypadkiem w dieslu i nie tylko u mnie



Quark

Post autor: Quark » śr mar 08, 2006 13:14

Wracając jeszcze do skrzyni i jej odgłosom, niestety okaało się że to łożyska w mojej poszły, (olej który się wylał był jak zupa - pewnie nieźle tam o siebie coś tarło)
Po wymianie skrzyni na inną (już 5 biegową) objawy ustąpiły. Sprzęgła nie zmieniałem ani nic innego ponieważ wszystko było w super stanie!
teraz jeżdze i jest wszystko w pożądku.

Całość wyszło skrzynia 600zł + założenie 150zł + uszczelnianie 80 zł (wymiana simeringu od wybieraka) + "niespodzianka" 40zł mocowanie skrzyni do poduszki bo w skrzyni było odcięte w niemczech na chama a że miałem przedtem 4 biegową to nie pasowało.. + 2L Oleju Vavoline 75W90 + 80zł (powinno wejść tam 3.1L ale był zalany czystym olejem) Razem 950zł..

Dodatkowym problemem było ciężkie wrzucanie biegu przez to że łapa od wybieraka była wygięta przez rzucenie nią gdzieś na szrocie. niestety jak się kupuje tanio to czasem tak bywa normalnie skrzynie są po 800 - 1000zł i tak to się kręci ale jeśli doliczyć jakieś niespodzianki to człowiekowi odechciekawa się kochać swojego Maleństwa :panna:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości