GOLF 1.8 96' Na zimnym nie odpala...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MOREN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 20, 2006 02:56
Lokalizacja: Wawa

GOLF 1.8 96' Na zimnym nie odpala...

Post autor: MOREN » pn lut 20, 2006 03:03

Witam
Jestem nowym uzytkownkiem i jeśli coś zrobilem przeciwnie do regulamino to wybaczcie :)

Mam problem. Posiadam niedawno zakupionego Golfa 1.8 96' i na zimnym silniku strasznie cięzko go zapalić, natomiast gdy się już rozgrzeje to jest o.k. , czy wiecie czego moze to dotyczyć, co musze posprawdzać?

Poradzcie coś jeśłi sie da :)

Pozdro



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lut 20, 2006 09:02

Możesz mieć padnięty czujnik temperatury który podaje impuls do sterownika o temperaturze silnika. Jeśli silnik jest zimny podawana jest większa dawka paliwa-odpowiednik ssania.Sprawdź czujnik, może to tylko to.



jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Post autor: jakub1000 » wt lut 21, 2006 23:36

albo po prostu słaba komprecha szkoda ze nie piszesz ile silnik ma przejechane????


na początku był chaos potem ktoś stworzył GOLFA

MOREN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 20, 2006 02:56
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MOREN » wt lut 28, 2006 02:40

Po dzisiejszym grzebaniu pod machą problem mogę sprecyzowac już nieco dokładniej, mianowicie:
po zapaleniu na zimnym silniku bardzo się dławi a z wydechu jak z komina elektrociepłowni nawala czarnym dymem ze nic nie widać. Po paru minutach jak już silnik złapie troche temperatury jest nieco lepiej, juz bardziej skłonnie wkreca się na obroty, natomiast przy całkowicie rozgrzanym efekt jest taki ze jak normalnie dodaje gazu to wkreca się ładnie ale jak wcisne gwałtownie do oporu to zaczyna strzelać z wydechu czarnym dymem.

Po zdjęciu obudowy od gory przepustnicy zauwazyłem ze mimo juz znaczni9e nagrzanego silnika, z wtryskiwacza rozruchowego zamocowanego na gorze przepustnicy nadal leje się dosyć duża dawka benzyny...

Czy ktoś ma jakieś sugestie? :smoke:



racer18

Post autor: racer18 » wt lut 28, 2006 09:48

Ja miałem bardzo podobnie w moim Golfiku a przyczyną tego był czujnik temperatury przy silniku(na takim trujniku przy głowicy). Wymieniłem go i problemy znikły :D



Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » wt lut 28, 2006 10:09

sprawdz czy ci benzyna nie splywa w nocy z rurek, u mnie sie cofala jak postal dluzej i mialem podobny efekt, musialem pare razy krecic zeby zapalil (musial zassac sobie benzyny)
najpierw myslalem ze moze ssanie nie dziala, ale jak zajrzalem pod mache to widac bylo ze zaciaga, wiec tu wszystko gralo, potem myslalem ze moze czujnik glupieje i zaraz po odpaleniu daje informacje jednostca sterujacej ze silnik jest juz cieply a ta z miejsca odlacza ssanie i biedak sie dlawi i dlatego nie moze odpalic, ale do wymiany juz nie doszlo bo jak juz wspomnialem wyzej okazalo sie ze to tylko brak benzyny :)

regulacja zaplonu tez moze pomoc (moze masz za pozno albo za wczesnie)...


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » wt lut 28, 2006 12:34

bodzio_j pisze:Możesz mieć padnięty czujnik temperatury który podaje impuls do sterownika o temperaturze silnika. Jeśli silnik jest zimny podawana jest większa dawka paliwa-odpowiednik ssania.Sprawdź czujnik, może to tylko to.
tez bym tak obstawial na ten czujnik
a jak tam wskazania temperatury? na liczniku czy jak sie silnik nagrzeje ale tak realnie po paru km to czy wskaznik cos pokazuje?


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

SpeedUp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 00:35
Lokalizacja: Miko
Kontakt:

Post autor: SpeedUp » wt lut 28, 2006 23:18

MY też mamy podobny problem: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=344997#344997
Jak myślicie jaki czujnik powinienem wymienić ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości