Pompa wodna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gitfunfel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 17:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Pompa wodna

Post autor: gitfunfel » pn lut 20, 2006 18:52

VW Golf 2 1,6D 1987r.
Pompa wodna mi się rozciekła. Woda ucieka z miejsca zaznaczonego na zdjęciu:
Obrazek

Zgodnie z instrukcją w tym miesjcu powienien być nijaki "korek gwintowany":
Obrazek

Byłem u mechanika który stwierdził, że to nie chodzi o żaden korek tylko pompę trzeba wymienić.
Pytanie moje więc jest takie: odkręcił mi się jakiś korek czy pompa dała du*y?
Jeśli pompa się wyłożyła to muszę całą wymienić czy wystarczy sam korpus taki jak ten:
Obrazek

Jeśli ktoś się na tym NAPRAWDĘ zna to prosiłbym o pomoc.
Dzięki...



Awatar użytkownika
JAFO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr paź 26, 2005 21:42
Lokalizacja: NLI N000 Warmia

Post autor: JAFO » pn lut 20, 2006 19:12

Dziwne rzeczy. Pierwszy raz słyszę, by oznaką padania pompy było wykręcanie się korków.
To tak, jakby wymieniać skrzynię biegów z powodu wykręcenia się korka.


Sprawdź, jaki jest tam gwint, utnij śrubę na długość 6-7mm daj podkładkę aluminiową bądź miedzianą i wkręć to. Zalej i wtedy sprawdzaj. To nic nie kosztuje.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 20, 2006 19:17

u mnie w książce też jest taki korek - proponuję jeżeli masz jakiegoś kumpla co też ma golfa, zobacz u niego czy jest taki korek(ja bym u siebie zobaczył ale nie mam obecnie w tej chwili dostepu do auta - może ktoś z forumowiczów zerknie u siebie)

[ Dodano: 06-02-20, 18:18 ]
JAFO dobrze pisze

[ Dodano: 06-02-20, 18:19 ]
a swoją drogą to wygląda jak korek spustowy płynu


:-k ...

greg

Post autor: greg » pn lut 20, 2006 19:44

więc w pompie korka nie ma tylko jest otworek - wiem bo mam taka pompe po wymianie i tam gwintu nie ma.Jak zaczęła ciec to ją wymieniłem - a dlatego że następnie przejdzie przez łożyska i będzie się lać tylko ciekawszym strumieniem. Wymieniasz właśnie to co masz na zdjęciu.



jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Post autor: jakub1000 » wt lut 21, 2006 23:28

nie róbcie problemu z pompy ona kosztuje chyba 100-120 zł a z tego co wiem to w golfach to norma i nie ma cos sie uzalac tylko wymieniac bo pozacieracie silniki!!!!!!!


na początku był chaos potem ktoś stworzył GOLFA

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 21, 2006 23:57

jakub1000 pisze:nie róbcie problemu z pompy ona kosztuje chyba 100-120 zł ,a z tego co wiem to w golfach to norma
nikt z tego probelmu nie robi (kolega gitfunfel chciał zasięgnąć opinini, nie kazdego stać wywalić jedną ręką 100 - 200 zł a potem pisać że najłatwiej jest kupić i dać załozyć do warsztatu i nic nie umieć - to nie sztuka - ), a jeśli chodzi o normy to ja mam już golfy 9 lat i nigdy nie miałem problemów z pompami i pytałem wielu ludzi i im pompy też nie siadają, wiec to nie jest normą że w golfach pompy mają siadać - poprostu gitfunfel zapytał o prostą rzecz i otrzymał właściwą odpowiedz,


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości