ZEPSULEM MK2 sluchając znajomego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » ndz lut 19, 2006 23:47

wojteks pisze:denaturat to nie paliwo a na wytrącanie parafiny z ON to depresatory się stosuje (czasami nafta pomaga)
wiem mój błąd pisząc to miałem na myśli w cudzysłowiu


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Maciekwisla1906
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 10:20
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:

Post autor: Maciekwisla1906 » pn lut 20, 2006 16:15

no tak wymienilem dzis filter i w miare ladnie chodzi elegancko wszystko, ale do diesla i tak nie trzeba lac denatuaratu a jak jeszcze jest TDi to po turbinie moze byc wiec nie radze no i pompa tez sie moze zrypac LIPA dzieki za rady

[ Dodano: 20 Lut 2006 15:15 ]
nom

[ Dodano: 20 Lut 2006 15:21 ]
no wymienilem i byl caly zarypany i dokladnie tak jak mówi BONGO powymieniac filtry i pelny bak dobrego paliwa i jest lajcik a gorzej jak ktos ma TDI i zalal go denaturatem no to po turbinie moze byc i po pompie paliwwa !!!!


BORJAN ()()---------()() :)

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn lut 20, 2006 16:31

qrde ludzie, kto wam takich głupot nagadał ?? pewnie że jak sie wleje na zbiornik 5litrów dykty to dobrze nie bedzie. na 50 l 100ml i na pewno nie zaszkodzi, czy to td czy tdi.może być troszke słabszy, zgodze sie, ale minimalnie. a już całkiem nie kumam co ma turbina do paliwa no i skąd w denaturacie ma być woda, skoro to 96% spirytusu...denaturat pomaga rozpuścić parafine ( niewiele, bardziej benzyna) i utrudnia zamarzanie. lata już jeżdże na denaturacie, bez żadnych super środków i jeszcze nigdy nie miałem strat a zyski zawsze. a wlać można też benzyne czystą, nawet książka oryginalnie podaje jak mieszać.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
Maciekwisla1906
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 10:20
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:

Post autor: Maciekwisla1906 » wt lut 21, 2006 21:38

dokladnie panowie dzieki za dobre rady !!!!


BORJAN ()()---------()() :)

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Post autor: jakub1000 » wt lut 21, 2006 23:10

panowie denaturatu sie nie leje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
denatyrat wytrąca wode z ON i moze sie tak stać ale nie musi ze silnik ją zassie wiec ten gosciu przypalił pompowtyskiwacz!!!!
a co jak woda dojdzie przed filtr i zgasimy samochód i postoi całą noc na mrozie rano zamarzniety przewodzik nie poda paliwa i mam całkowitą klape!!!
wiem ze niektórzy leja na 5 litrów ON litr PB 95 podwyza ona temperature zamarzania i krystalizacji a razruch jest na niej o wiele łatwiejszy!!!
i napewno to chodzi bo kilka osób z mojego otoczenia jezdzi w ten sposób w największe mrozy!!!!!


na początku był chaos potem ktoś stworzył GOLFA

Awatar użytkownika
Maciekwisla1906
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 10:20
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:

Post autor: Maciekwisla1906 » czw lut 23, 2006 17:20

no t ofajnie wv golf II 1.6 D


BORJAN ()()---------()() :)

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw lut 23, 2006 17:52

jakub1000 pisze:panowie denaturatu sie nie leje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
denatyrat wytrąca wode z ON i moze sie tak stać ale nie musi ze silnik ją zassie wiec ten gosciu przypalił pompowtyskiwacz!!!!
a co jak woda dojdzie przed filtr i zgasimy samochód i postoi całą noc na mrozie rano zamarzniety przewodzik nie poda paliwa i mam całkowitą klape!!!
wiem ze niektórzy leja na 5 litrów ON litr PB 95 podwyza ona temperature zamarzania i krystalizacji a razruch jest na niej o wiele łatwiejszy!!!
i napewno to chodzi bo kilka osób z mojego otoczenia jezdzi w ten sposób w największe mrozy!!!!!
Nie leje się napewno do diesla BO TO NIE MA SENSU !!!
I nie wierzcie w to że coś tam zwiąże w ON i udrożni chociaż może tak ale zróbcie sobie doświadczenie -ja zrobiłem
do butelki wlałem ON i dodałem denaturatu -wymieszałem potrząsając energicznie wyszedł fajny biały płyn.Po 4 godzinach stania miałem ON na górze a 1,5 cm denaturatu na dole butelki
To teraz jak to zostaje zassane po nocy do pompy bo ssane paliwo jest z dna zbiornika to co się z silnikiem dzieje na dinxie to już mogą się wypowiedzieć spece od motorków diesla
Pewnie zwolennicy lania denaturatu powiedzą że nic się nie stanie ja jednak uważam że mój dieselek jest na ropę a nie na dinx :grin:
pozdro flat



jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

:0

Post autor: jakub1000 » czw lut 23, 2006 19:15

dobrze moj przedmówca pisze denaturat to jest przezytek i nie mozna takich rzeczy robic!!!!!!!!!!!!!!]
są przeciez płyny na stacjach chyba 15 zł 0,5 (zółte opakowanie i cos pisze po niemiecku) i to starczna na 500litrów a to napewno obniza temperature zarówno zamarzania jak i gęstnienia ON!!!!!!
wiec po co kąbinować



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości