[mk3] Jak dziala tylny spryskiwacz?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

[mk3] Jak dziala tylny spryskiwacz?

Post autor: sekol » wt lut 21, 2006 16:31

Mysle, ze mi sie zapchal ale nie mam pewnosci. Przepchac igla czy drucikiem sie za bardzo nie da tak jak tych z przodu, probowalem tez przedmuchac sprezonym powietrzem.
Dotarlem do spryskiwacza od wnetrza klapy, sciagnalem wezyk i probowalem przedmuchac ale tez nic. Zastanawiam sie w zwiazku z tym, czy nie ma tam jakiegos elektrozaworu ktory otwiera sie dopiero po wlaczeniu wycieraczki?
Ktos juz to przerabial i moze potwierdzic/zaprzeczyc?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt lut 21, 2006 16:37

sekol pisze:czy nie ma tam jakiegos elektrozaworu
Elektrozaworu z pewnością tam nie będzie,musi być zatkany,trzeba poprostu dmuchać od strony wylotu sprężarką,podłubać miękkim drucikiem od strony wężyka, i znowu podmuchać,moze puści.A płyn z wężyka leci oczywiście?



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt lut 21, 2006 16:47

Oczywiscie leci :-) Dzieki za odpowiedz, skupie sie w takim razie na udroznianiu.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt lut 21, 2006 17:17

Moza to pomoże

Obrazek


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt lut 21, 2006 18:27

Wygladaloby na to, ze zatkac sie tam moze tylko tak koncowka, ktora wziales w kolko. Da sie ja wyciagnac/odkrecic bez rozkrecania calego mechanizmu? To byloby idealne rozwiazanie :-)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt lut 21, 2006 19:15

Własnie chyba nie - kupiłem dzis w ASO VW i koncowke i ta dysze długa w kształcie litery L (koncowke miałem złamana) ale z tego co sie przyjrzałem to chyba bez rozebrania klapy sie nie obedzie :(


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: raf2234 » wt lut 21, 2006 22:24

Miałem podobny problem ze spryskiwaczem tylnym. U mnie była zatkana rurka na odcinku od pompki do klapy tylniej i sama końcówka spryskiwacza. Zacznij od tego, ze odepnij rurke od pompki i sprawdz czy pompa podaje płyn. Nastepnie odkręć osłone plastikowa z tylnej klapy i rozłącz rurkę od koncowki wtryskiwacza. Sprawdz odcinek rurki od pompki do klapy (ja przepchałem strzykawką). Póżniej zostaje sama końcówka. Po udrożnieniu wylotu spryskiwacza igła przepchałem końcówke z pomocą pompki do kół i strzykawki na zmiane.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt lut 21, 2006 22:42

A jak zdejmę plastik od wewnatrz tylnej klapy to będę mógł luźno wyjąć zaznaczoną na rysunku część? Czy też trzeba bedzie wyjmować i rozbierać cały mechanizm wycieraczki?

Obrazek


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » czw lut 23, 2006 14:02

djtom pisze:A jak zdejmę plastik od wewnatrz tylnej klapy to będę mógł luźno wyjąć zaznaczoną na rysunku część? Czy też trzeba bedzie wyjmować i rozbierać cały mechanizm wycieraczki?
Dołączam sie do pytania... mam złamana tą rureczkę w kształcie litery L czy można ją wyjąć? czy można wyjąć dyszę spryskiwacza? na rysunku wydaje sie że tak....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości