Silnik chodzi jak traktor

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Silnik chodzi jak traktor

Post autor: Lu4Ke » ndz lis 08, 2009 20:03

WITAM

mam taki dziwny objaw w mojm golferze, otoz podczas dodawania gazu slysze ze silnik pracuje jak traktor ( tutututututututututu) co moze byc przyczyna?

czy to na niskich obrotach czy na wyzszych slychac to nietypowe tutututu, jak dodaje malo gazu slysze wyrazniej tututu jak dodaje duzo gazu slychac bardzo szybkie tutututu..... odpowieni bit i wyjdzie techniawa :rotfl:

oczywiscie moc auta nie spada ale denerwuje mnie to....

co mu moze dolegac?


P.S

silnik to 1.6 16v , rozrzad zmieniony przed rozrzadem silnik pracowal tak samo

aha wlasnie i jeszcze jedno, jesli stoje na swiatlach silnik pracuje cichutko, jedynie podczas dodawania gazu zaczyna traktorzyc, jesli jade ze stala predkosci nie ma tego tututututu
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2009 20:22 przez Lu4Ke, łącznie zmieniany 3 razy.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz lis 08, 2009 20:27

olej w silniku ma stan bo moze chydrallika szwakuje



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » ndz lis 08, 2009 20:37

tak olej jest, a moze zawory??
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2009 20:38 przez Lu4Ke, łącznie zmieniany 1 raz.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz lis 08, 2009 21:06

Zawory nie chodz mi o popychacze chydralliczne Zajedz do jakiegos mechaniora to napewno wyczai czemu chodzi jak traktor :D



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn lis 09, 2009 00:05

jeryk10 pisze:Zawory nie chodz mi o popychacze chydralliczne Zajedz do jakiegos mechaniora to napewno wyczai czemu chodzi jak traktor :D
jesli bylyby to owe popychacze to raczej na wolnych obrotach tututu byloby rowniez. A czy rano jak go palisz to slychac w pierwszych paru sek takie szybkie stukanie??


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pn lis 09, 2009 00:16

na moje oko to ma nie sczelny wydech
Lu4Ke pisze:otoz podczas dodawania gazu slysze ze silnik pracuje jak traktor ( tutututututututututu)


[ Dodano: 08 Lis 2009 23:22 ]
dokładniej uszczelka po kolektorem



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » pn lis 09, 2009 10:07

j_a_r_o_o_o pisze:
jeryk10 pisze:Zawory nie chodz mi o popychacze chydralliczne Zajedz do jakiegos mechaniora to napewno wyczai czemu chodzi jak traktor :D
jesli bylyby to owe popychacze to raczej na wolnych obrotach tututu byloby rowniez. A czy rano jak go palisz to slychac w pierwszych paru sek takie szybkie stukanie??
nie, nieslychac stukania przy paleniu, na wolnych obrotach tez slychac tututu i to bardziej wyrazniej niz na wiekszych obrotach bo na wiekszych obrotach to ja juz slysze moc wycia silnika a nie tutututututu , hehehe

kataliuzator byl wymieniany to chyba widzieli czy wydech jest szczelny czy nie, nic mi nienadmieniali o wydechu


kurde dzisiaj jechalem do mechanika sie dowiedziec co jest ale zawrocilem bo ja ledwo to tututu slyszalem i co ja mu bede mowil
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2009 10:10 przez Lu4Ke, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pn lis 09, 2009 10:31

Lu4Ke pisze:kurde dzisiaj jechalem do mechanika sie dowiedziec co jest ale zawrocilem bo ja ledwo to tututu slyszalem i co ja mu bede mowil
czyli już się naprawił,cudowne ozdrowienie po paru postach na forum. :rolleyes:



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » wt lis 10, 2009 00:11

nie nienaprawilo sie ale czasami ciezko to uslyszec i trzeba odpowiednio jechac zeby to bylo wyraznie slyszalne dla mechanika, sam juz nie wiem o co z tym tututu raz slysze dosc dobitnie raz znow wogole.... na wolniejszych obrotach slychac to raczej, np. jadac na dwojce i delikatnie dodajac gazu, najlepiej jadac pod gorke do tego po nierownym asfalcie...a moze nie? sam juz nie wiem, musze to jakos obczaic



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » wt lis 10, 2009 02:34

Lu4Ke pisze:
j_a_r_o_o_o pisze:
jeryk10 pisze:Zawory nie chodz mi o popychacze chydralliczne Zajedz do jakiegos mechaniora to napewno wyczai czemu chodzi jak traktor :D
jesli bylyby to owe popychacze to raczej na wolnych obrotach tututu byloby rowniez. A czy rano jak go palisz to slychac w pierwszych paru sek takie szybkie stukanie??
nie, nieslychac stukania przy paleniu, na wolnych obrotach tez slychac tututu i to bardziej wyrazniej niz na wiekszych obrotach bo na wiekszych obrotach to ja juz slysze moc wycia silnika a nie tutututututu , hehehe

kataliuzator byl wymieniany to chyba widzieli czy wydech jest szczelny czy nie, nic mi nienadmieniali o wydechu

kurde dzisiaj jechalem do mechanika sie dowiedziec co jest ale zawrocilem bo ja ledwo to tututu slyszalem i co ja mu bede mowil
hehe... :rotfl: dorosli ludzie gadaja o tututututu... hehehe
a tak na powaznie to jest to raczej taki gluchy dzwiek czy metaliczny (cykanie)? Co do stukania przy starcie motoru to raczej chodzilo mi o stukanie zaraz po odpaleniu, przez kilka pierwszych sek. Olej kiedy wymieniany byl??
Lu4Ke pisze:WITAM

czy to na niskich obrotach czy na wyzszych slychac to nietypowe tutututu,

jesli stoje na swiatlach silnik pracuje cichutko, jedynie podczas dodawania gazu zaczyna traktorzyc
no stuka czy nie stuka na niskych obrotach?? :chytry:


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Xenonik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 10, 2009 09:41
Lokalizacja: Wierzbica Górna

Post autor: Xenonik92 » wt lis 10, 2009 09:42

A panewki ??


Wiele serc jedno bicie VW ponad życie !!

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » wt lis 10, 2009 10:29

jesli nie dodaje gazu to nic nie stuka (dlatego stojac na swiatlach nawet nie wiem czy mam silnik wlaczony tak cichutko chodzi, natomiast jak ruszam i dodaje gazu to slysze stukupukuruku, jak juz jestem na trojce wciskam gazu ile wlezie to nie slysze stuku bo slysze juz moc silnika, chyba ze on zaglusza szybkie tututututut ktorego ciezko sie doslyszec)

dzwiek jest taki cos moze cykanie choc nie wiem czy to mozna tak nazwac dodajac duzo gazu cykanie jest coraz szybsze lub wogole go nie ma

moze zostanmy przy wolnych obrotach, slychac tutututu, np. ruszajac ze swiatel lekko dodajac gazu

zaraz po dopaleniu nic nie stuka, olej byl wymieniany w lutym tego roku



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt lis 10, 2009 10:53

Lu4Ke pisze: slychac tutututu, np. ruszajac ze swiatel lekko dodajac gazu
a powinno byc słychac brum,brum,brum.......,czyli coś nie tak :wink:



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » wt lis 10, 2009 12:48

edzio pisze:
Lu4Ke pisze: slychac tutututu, np. ruszajac ze swiatel lekko dodajac gazu
a powinno byc słychac brum,brum,brum.......,czyli coś nie tak :wink:
brum bru brum slychac ale jak dodam wiecej gazu, ja mowie jak dodam delikatnie gazu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości