Jak podłączyć silniczki do regulacji przednich reflektorów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gblodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 10:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jak podłączyć silniczki do regulacji przednich reflektorów

Post autor: gblodz » pt lip 10, 2009 19:28

Witam, zakupiłem ostatnio silniczki do regulacji przednich lamp razem z wtyczkami, przewody: żółty, czerwony z niebieskim paskiem, brązowy z niebieskim paskiem. dryga wtyczka to żółty, niebieski i brązowy.
W autku mam regulacje wysokości reflektorów, ale nie mam wyprowadzonej instalacji do silniczków. I teraz moje pytanie: czy muszę poprowadzić nową instalację od włącznika świateł, czy powinienem to podłączyć do wiązki instalacji która biegnie przednim pasem?
Co oznaczają te kolory jak bym musiał założyć nową instalację bo nie chcę ich spalić. Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Może ktoś to zakładał i pomoże ogarnąć problem.

Silniczki są firmy Hella

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.



dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » sob lip 11, 2009 02:13

ogólnie wypada zebys mial jakis miernik i pdst wiedze o elektryce oraz
przelacznik swiatel z regulacja wysokosci ( mam zapasowy za symboliczna dyche ci moge puscic) a jest to podlaczone z grubsza tak ze od potencjometru idzie kabelek do silniczka -środkowy bolec - a pozostale dwa to brazowy masa i + od światel do ostatniego , oczywiście potencjometr przy wlaczniku trza tez odpowiednio podlaczyć i doprowadzic kabelek ten srodkowy do silniczka . czyli do silniczka idzie na stale masa , +12v po wlaczeniu świateł a srodkowy idzie z potencjometru i jest tam regulowane napięcie od okolo 1,5V do 5,5 V , które steruje silnikiem .
zobacz moje ostatnie posty , sam pytalem bo padla mi regulacja i szukalem schematu , jak by co to pisz to ciut pomoge , w sumie to proste jest a podejrzewam ze może kable sa jednak puszczone trza tylko wpiąć wtyczki , zawsze mozesz podlaczyc to na stole na krótko i musi dzialac
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2009 02:19 przez dnadna, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob lip 11, 2009 09:26

Niedawno kumus to opisywałem - nawet zameściłem schematy - takze poszukaj.



Awatar użytkownika
gblodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 10:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gblodz » sob lip 11, 2009 16:29

no faktycznie. poszukałem przez twój profil i jest, dzięki
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=249931



Ma_cinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 09:54
Lokalizacja: Świanoujście - Norge

Post autor: Ma_cinek » ndz paź 11, 2009 10:44

Witam, mam pytanko w związku z ustawianiem światełek. Mam standardowego wariata z 94 w 1.8i z manualną regulacją. Jednak mój problem pojawia się wówczas, gdy zapakuję go do pełna (a dość często tak jeżdżę po większych drogach)- dupcia siada i oczka świacą cieco za wysoko przeszkadzając. Niekture modele posiadają dodatkową wegulację wysokości specjalnie pod tym kontem. Od niedawna mam to autko i niebardzo wiem jak tu to ustawić. Czy jest jakiś prosty sposób na to???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 11, 2009 12:17

Ma_cinek pisze:Niekture modele posiadają dodatkową wegulację
wszystkie mają regulacje śróbami (tą od wysokości znajdziesz tam gdzie pas łączy się z błotnikiem - i jest na tych śróbach plastykowa nakrętka z ząbkami można śróbokrętem o nie zaczepiać i regulować.
Natomiast niektóre posiadają regilację elektryczną która jest bardzo przydatna - i masz to wyżej wyklarowane jak założyć. Jak już założysz ustawiasz swiatła silniczkami na sam dół, a potem ręcznie śróbami tak żeby przy maksymalnym obciążeniu tyłu świeciły nie za wysoko. Jeśli tył opróżnisz - to elektrycznie podnosisz sobie światła do żądanego poziomu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Ma_cinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 09:54
Lokalizacja: Świanoujście - Norge

Post autor: Ma_cinek » ndz paź 11, 2009 12:47

Czyli tylko tą regulacją mogę. Ok. Jeszcze nie mam elektrycznej regulacji, ale rozważam zmianę oczek na nowsze przystosowane, lub już z regulacją elektryczną. Dziękować, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
gblodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 10:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gblodz » ndz lis 08, 2009 17:37

to nie oczka się wymienia tylko zakłada silniczki do regulacji świateł, ja swoje kupiłem na allegro za 50 zł, bo dziwne że twoje nie są przystosowane do regulacji wysokości ??


[color=red]wie ktoś może czy da radę podkręcić samą turbinę w moim golfiku?[/color]

Awatar użytkownika
Chlopak1988
Forum Master
Forum Master
Posty: 1005
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 16:18
Lokalizacja: PTU - PO
Kontakt:

Post autor: Chlopak1988 » ndz sty 03, 2010 01:07

Witam! Mam pytanie dotyczące właśnie lamp, czy w mk4 wszystkie rodzaje lampy były juz przystosowane do elektrycznej regulacji wysokości? W moim aucie była wymieniana jedna lampa i nie ma tam silniczka, tylko jakiś plastik, którego ręcznie nie mogę ruszyć... Czy jest możliwość że nie da się podłączyć do niej silniczka? Lampa jest Helli...


Moja czarnulka...
Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz sty 03, 2010 01:28

Według katalogu - wszystkie, bo rozróżnienie jest na prawo- i lewo-stronny ruch, z p.mgłowymi i bez a o regulacji nic nie pisze (w/g mej znajomości angielskiego). Zapewne wpina się to w jedno z mocowań i po sprawie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości