komptuter pokładowy i tempomat w mk5

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kubekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 07, 2009 01:06
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

komptuter pokładowy i tempomat w mk5

Post autor: kubekk » sob lis 07, 2009 01:16

witam wszystkich,
od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem piateczki i w zwiazku z tym mam pytanko, mianowicie nie mam u siebie komputera pokladowego i tempomatu a slyszalem ze sa one juz montowane w kazdym mk5 tylko alby je uaktywnic wystarczy zmienic manetki wycieraczek i kieronkowskazow na takie ktore je obsuguja, czy ktos o tym slyszal? jezeli tak to czy jest to duzo roboty aby je zmienic?



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » sob lis 07, 2009 02:13

Żeby mieć komputer pokładowy to nie wystarczy tylko manetkę wymienić ale także zegary :bigok:



Lopez77
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 315
Rejestracja: sob maja 09, 2009 23:43
Lokalizacja: Lublin,Italia

Re: komptuter pokładowy i tempomat w mk5

Post autor: Lopez77 » sob lis 07, 2009 15:10

kubekk pisze:witam wszystkich,
od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem piateczki i w zwiazku z tym mam pytanko, mianowicie nie mam u siebie komputera pokladowego i tempomatu a slyszalem ze sa one juz montowane w kazdym mk5 tylko alby je uaktywnic wystarczy zmienic manetki wycieraczek i kieronkowskazow na takie ktore je obsuguja, czy ktos o tym slyszal? jezeli tak to czy jest to duzo roboty aby je zmienic?
Cos mi sie zdaje ze jakby tak bylo jak mowisz to wszyscy by kupowali wersje bez komputerka i tempomatu a potem je sbie tylko uaktywniali.Powiem ci ze nie wiem jak to jest dokladnie ale raczej nie ma takiej opcji zeby VW zostawial takie manewry swoim nabywcom.


Golf V - 1.9 TDI BKC Comfortline
Pozdrawiam.Lopez

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » sob lis 07, 2009 18:20

Do tempomatu wystarczy manetka, kabelek i aktywacja Vageim, a komputer wymaga wymiany zegarów i manetki



kubekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 07, 2009 01:06
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: kubekk » sob lis 07, 2009 20:23

w takim razie dzieki bardzo:) tempomat zaloze a nad kompem sie zastanowie:)

[ Dodano: 08 Lis 2009 16:08 ]
a jeszcze jedno, czy jezeli mam licznik z wyslwitlaczem na ktorym jest informacja o przebiegu, godzinie to rowniez musze zmienic cale zegary?



domenico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 22, 2009 15:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: domenico » wt gru 29, 2009 19:06

Wiesiek74 pisze:Do tempomatu wystarczy manetka, kabelek i aktywacja Vageim, a komputer wymaga wymiany zegarów i manetki
Na wstępie witam Wszystkich.
Interesowałem się tematem tempomatu jakiś czas temu i kiedyś przy okazji zagadnąłem o to specjalistów/"specjalistów" z ASO - powidzieli,że oprócz manetki jeszcze moduł komfortu musi się zgadzać bo nie wszystkie będą działać. Sprawdzili mój po jakichś numerach i stwierdzili że "niezatrybi" i jakbym chciał tempomat u nich to muszę zostawić 700PLN na bebechy + robocizna....dałem sobie spokój



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości