[mk3]Tylnia klapa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

[mk3]Tylnia klapa

Post autor: phanteon » wt lut 21, 2006 00:24

Witam

Może nie jest to konkretnie techniczny problem, ale nie znalazłem odpowiedniejszego działu do zamieszczenia tego pytania.

Otóż kilka dni temu, gdy były mrozy, nie otworzyły mi sie drzwi kierowcy i tylnia klapa. Było słychać jak centralka próbuje, ale nie może ;-) . Kiedy dostało troche temp. to się łądnie otworzyło. Niestety 2 dni temu bagażnik sie już nie otworzył(nie było mrozu). Wydaje mi się, że centralka pracuje. Jakby podnosiła zamek, ale w pewnym momencie jakby się coś "nie za kleszczało" i nie podnosi "zapadki" Nadmienię, że klamka nie "siedzi sztywno i stabilnie w klapie. Lekko się rusza. Kiedy auto jest otwarte klamka jakby się lekko blokowała(tzn: nie można jej wyciągnąć do końca), natomiast po zamknięciu auta, chodzi normalnie, czyli tak jakby na "luzie", nie stawia oporu. Reszta drzwi pracuje normalnie, centralka się nie "męczy".

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem, może coś słyszał.

Dzięki za pomoc, bo potrzebuje bagażnika

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2006 00:45 przez phanteon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » wt lut 21, 2006 08:27

Miałem podobny problem i to latem więc u mnie mróz nie mieł nić do żeczy. problem usunołem rozkręcając troszeczkę zamek i przesmarowując wszystko WD40 jak na razie pomogło i działa do dzisiaj. Zdjołem tapicerkę (plastik) z wnętrza klapy bagarznika, wszedłem do bagarznika i obserwowałem co sie tu klinuje. Potem wszystko co sie da posmarowałem i sprawdziłem czy działa. Ot taka to naprawa. Oczywiście zakładam że tak jak u mnie cantralny działe i pod względem elektrycznym i siłowym wszystko jes ok !!!!



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lut 21, 2006 11:28

phanteon, mogłeś jeszcze zaznaczyć że masz Kombi, ponieważ niektóre porady mogą nie sprawdzić się w twoim samochodzie.

Co do WD40 to osobiście nie polecam tego specyfiku, ma silne działanie żrące i do tego w dłuższym okresie czasu powoduje zacieranie się elementów. To nie jest smar. Juz nawet silikon w spraju jest lepszy.



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: pieko » wt lut 21, 2006 12:01

rydzu pisze:phanteon, mogłeś jeszcze zaznaczyć że masz Kombi, ponieważ niektóre porady mogą nie sprawdzić się w twoim samochodzie.

Co do WD40 to osobiście nie polecam tego specyfiku, ma silne działanie żrące i do tego w dłuższym okresie czasu powoduje zacieranie się elementów. To nie jest smar. Juz nawet silikon w spraju jest lepszy.
Popieram twoje zdanie co do wd40 i dodam ze z czasem matowieje od niego lakier!!!!



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » wt lut 21, 2006 12:19

Też nie jestem zagorzałym zwolennikiem WD40, ale w tym przypadky bez rozkręcania calego mechanizmu zamka uznałem ten środek za najodpowiedniejszy, miedzy innymy z powody jego konsystencji. Tak czy inaczej sprawdził sie. jak na razie zamek działa a mineło juz prawie 8 miesięcy i żadnych niepokojących oznak wizualnych na zamku też nie widzę :-)



Awatar użytkownika
solowa123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:22
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn

Post autor: solowa123 » wt lut 21, 2006 15:20

ja czyściłem samą wkładke bo zapadki
sie zaśniedziały i mozna było byle czym otworzyc bagaznik :bajer:

ale chyba jeszcze raz rozkrece bo zadnego smaru nie dałem :blush:


______________________________________

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości