Wywala olej.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Wywala olej.

Post autor: ŁukaszMan » sob paź 31, 2009 15:18

Witam
Panowie mam taki o to problem. Od pewnego czasu silnik zaczął wywalać mi olej z węża zaznaczonego na zdjęciu. I nie wiem co może być tego powodem. Zatkana odma?? czy może coś innego. Nigdy takie coś się nie działo. Oleju wyrzuciło około 0,5l

Głowica w lipcu miała robiony kapitalny remont. Wymienione uszczelniacze zaworowe, szklanki popychaczy, dotarte gniazda zaworowe, nowy wałek rozrządu,wszystkie simeringi, itp. Zrobiłem od tego czasu 5tyś km i olej trzymał się na poziomie 3/4 skali na bagnecie,aż od 3 tyg zaczęło go wyrzucać.

Silnik to 1.6 ABU

Doradźcie coś Panowie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » sob paź 31, 2009 15:38

witam
Odmę masz do czyszczenia ja to robię 2 razy w roku(jesień ,wiosna) , właśnie najszybciej ten mały przewód się zatyka. Odmę bez problemu wyciągniesz , jest po kolektorem na 2 imbusach przykręcone tez jest 2 rura idzie do układu dolotowego.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob paź 31, 2009 15:40

i jaki to czyścić?? czym??



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » sob paź 31, 2009 15:53

wyjmujesz, szmatką większy syf a ta to płukaj benzyna ekstrakcyjną niczym mocnym.

pozdro



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob paź 31, 2009 15:56

W poniedziałek będę walczył.
Dam znać jaki będzie efekt. Pomoże albo nie. Auto mam już 2 rok ale odma czyszczona jeszcze nie była.

Dzięki wielkie :pub:



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » sob paź 31, 2009 16:48

nie ma za co tu też inni pomagają jak coś nie wiem :), lepeij tak profilaktycznie robić bo jak nie ma wylotu to potrafi olej wycisnąć uszczelkami, i bagnetem wypluć.

Mam pytanie do ciebie i do innych z abu (chyba abd też ma taką odmę) Bo u mnie ta odma to tylko taka gruszka plastikowa przelotowa czy coś tam w środku powinno być?? (separator oleju) bo widzę ze troszeczkę mi się olej pojawia w dolocie głownie od momentu połączenia z odmą, na szczęście mi olej nie kapie na filtr, takie jakby pocenie bym miał, jak pilnuję odmę tego już mam mniej ale coś jeszcze się pokazuje.

Może ktoś się na ten temat wypowie

pozdrawiam



kustyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:02
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Re: Wywala olej.

Post autor: kustyk » czw lis 05, 2009 13:24

[quote="ŁukaszMan"]Witam
z węża zaznaczonego na zdjęciu. I

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Otóż mam silnik 16.ABU, ale u mnie nie ma takiego węża, od czego on jest i jakie jest jego zadanie.

Czy możliwe że mój silnik to tzw "składak"..



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » czw lis 05, 2009 15:40

witam
Ten przewód jest odpowietrzeniem klawiatury (czytaj głowicy), to jak wcześniej pisałem to jest ten mały przewód. On powinien iść pod kolektor dolotowy, plastikowej gruszki(to jest odma) a ona jest na dole przykręcona 2-ma imbusami ja rękę włożysz to wyczujesz, a nawet jak popatrzysz od strony pasażera to nawet zobaczysz ( jak w tym miejscu mam parownik lpg trochę zasłania) i też leci 2 rura do tej puszki (odmy) od strony rury dolotowej.

Nie zaślepiaj tego na klawiatury tylko szkód możesz narobić

widzę że dziś ładna pogoda to idę ja przeczyścić.

pozdro



kustyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:02
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Post autor: kustyk » czw lis 05, 2009 16:01

Wszystko rozumiem, tylko nie wiem dlaczego u mnie nie ma takiego przewodu. Przy odmie mam tylko jedno wyjście które idzie do dolotu.

Czy ktoś coś wie na ten temat



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » czw lis 05, 2009 17:19

Kolego przy odmie musisz mieć 2 wyprowadzenia na węże. Pierwszy u góry o szerszym przekroju i on właśnie jest połączony z dolotem powietrza. A drugi wylot z puszki jest cieńszy i on właśnie jest połączony wężem z rurką odpowietrzenia głowicy w pokrywie klawiatury.

jak nie masz tego wężyka to radze go założyć. Wykręć odme (imbus 5) 2 śruby rozbierz ją i wyczyść bo na pewno będzie masło i dopasuj taki wężyk. Jego długość to jakieś 30cm.



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » czw lis 05, 2009 18:47

kustyk pisze: nie wiem dlaczego u mnie nie ma takiego przewodu.
spytaj się poprzedniego właściciela, a nas się nie pytaj, my nie wiemy co w twoim autku brakuje bo to twoje, najprościej dołóż i tyle i po problemie.

pozdrawiam



kustyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:02
Lokalizacja: Białobrzegi
Kontakt:

Post autor: kustyk » pt lis 06, 2009 08:32

KrzysiekosH najpierw piszesz
KrzysiekosH pisze: nie ma za co tu też inni pomagają jak coś nie wiem
A poźniej walisz
KrzysiekosH pisze: spytaj się poprzedniego właściciela, a nas się nie pytaj
Gdybym miał możliwość zapytania właściciela to bym to zrobił.
Lecz tak nie jest.

Odmę czyściłem 2 dni temu, i nie ma tam 2 wylotów, jest tylko jeden ten co idzie do dolotu, i poza tym bardzo często się zapycha tą jeb..... mazią. więc nie mam pojęcia co jest grane. Wieczorem zrobię zdjęcie mojego silnika, bo może to w końcu nie jest 1.6 ABU, już teraz sam nie wiem. Ma pokrywie silnika też nie mam żadnego otworu do którego mógłbym dorobić ten wąż.

Proszę o informację



kerebmib
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 30, 2009 14:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: kerebmib » pt lis 06, 2009 09:51

KrzysiekosH pisze:
kustyk pisze: nie wiem dlaczego u mnie nie ma takiego przewodu.
spytaj się poprzedniego właściciela, a nas się nie pytaj, my nie wiemy co w twoim autku brakuje bo to twoje, najprościej dołóż i tyle i po problemie.

pozdrawiam
Jak się nie mylę to jest to forum a na forum się pyta a jak się nie wie to się nie odpowiada.



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt lis 06, 2009 15:43

A to sorry jak w gruszce nie ma mniejszego wylotu, to już inna bajka, porób zdjęcia może pomożemy. A też poszukaj w bagażniku naklejki z info aucie i z silnikiem(jeśli nie masz silnika wymienionego na inny), może to nam pomoże.

głownie mi chodziło o typ pytania np dlaczego coś mi brakuje, dlaczego nie ma. Dla mnie to bez sensowne pytania, jeśli zapyta pluje olejem, falujące obroty itp to ok.
Nie wyskoczył bym z tym twierdzeniem, jak bym wiedział że 2-go wyjścia nie ma(więc możliwe ze przewodu nie ma), a może ma pokrywę zamienioną z innego silnika( takie głośne myślenie) albo odmę ma z innego silnika.

pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 249 gości