[mk3]PROSZE O POMOC NOWY, dzis KUPILEM VW GOLFA 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

[mk3]PROSZE O POMOC NOWY, dzis KUPILEM VW GOLFA 3

Post autor: lluukkaasss » wt lut 21, 2006 00:39

CZesc prosze o pomoc, tzn wiem ze pewnie bym gdzies to znalazl ale szukalem i nie widze. Moze to juz bylo itp ale zrozumcie dzis kupilem Golfa najaralem sie i teraz nie wiem czy nie zaluje.

Wiec tak kupilem Vw Golfa 3 1.8 + LPG BRC, GTi 90 koni , komputer abs (1 problem swieci sie lampka ciagle a abs niema bo czuje ze niema...) , elektryczne szyby, centralny zamek (problem numer dwa nic tu nie kumam wiem ze dziala na moich dzwirzach an dzrzwiach pasazera i an tylnej klapie, wersja 3 dzrzwiowa. tyle ze jak zamkne u mnie to dziala tylko moj "cycek" tamte drzwi nie reaguja za tow klapie bagaznika wlacza sie silniczek,i pozniej musz ekombinowac zeby go wylaczyc. Nastepne co mnie niepokoi to to iz jak zamkne auto a np trzymam dluzje kliyczk w lewo to otwieraja mi sie 2 szyby, w prawo znowu zamykaja ??? dziwne..

Kolejny problem dotyczy spalania tzn mam gaz i ok ale na spalaniu chwiliowym w komputerze pokazuje mi 18.2( to pokazuje gazu czy benzyny czy jak ???? ) przeciez to nie mozliwe, pali kolo 12 :)

Co mnie jeszcze meczy hmm dmuchawa jak wlacze na 1 ok na dwojke to masakra jakby witraczek byl oberwany co z tym zrobic??? no i wydaje mi sie ze nie leci wogole na szybe a pokretlo regulajci czy szyba czy nogi czy na mnie jets takie jakies latwo krecace sie jakby wogole oporunie mialo cos mi tu nie gra.


tak wiec prosz eo rady dla poczatkujacego, od czego mam zaczac ... ??

Za golfa dalem dzisaij 8000, to 1994 rok, ma ladne laski kola 15 BBS, wspomaganie Klime ponoc nie nabita, ABS swieci sie kontrolka, elektryke, 2x Poduche ale cyz to poducha czy imitacje to niewiem, no i centralny, ora zten popieprzony komputer.


Mam nadzieje ze znajdzie sie pary dobrych ludzi i cos mi odpowiedza pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2006 14:04 przez lluukkaasss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: PROSZE O POMOC NOWY, dzis KUPILEM VMW GOLFA 3

Post autor: maro » wt lut 21, 2006 00:50

lluukkaasss pisze:CZesc prosze o pomoc, tzn wiem ze pewnie bym gdzies to znalazl ale szukalem i nie widze. Moze to juz bylo itp ale zrozumcie dzis kupilem Golfa najaralem sie i teraz nie wiem czy nie zaluje.

Wiec tak kupilem Vw Golfa 3 1.8 + LPG BRC, GTi 90 koni , komputer abs (1 problem swieci sie lampka ciagle a abs niema bo czuje ze niema...) , elektryczne szyby, centralny zamek (problem numer dwa nic tu nie kumam wiem ze dziala na moich dzwirzach an dzrzwiach pasazera i an tylnej klapie, wersja 3 dzrzwiowa. tyle ze jak zamkne u mnie to dziala tylko moj "cycek" tamte drzwi nie reaguja za tow klapie bagaznika wlacza sie silniczek,i pozniej musz ekombinowac zeby go wylaczyc. Nastepne co mnie niepokoi to to iz jak zamkne auto a np trzymam dluzje kliyczk w lewo to otwieraja mi sie 2 szyby, w prawo znowu zamykaja ??? dziwne..

Kolejny problem dotyczy spalania tzn mam gaz i ok ale na spalaniu chwiliowym w komputerze pokazuje mi 18.2( to pokazuje gazu czy benzyny czy jak ???? ) przeciez to nie mozliwe, pali kolo 12 :)

Co mnie jeszcze meczy hmm dmuchawa jak wlacze na 1 ok na dwojke to masakra jakby witraczek byl oberwany co z tym zrobic??? no i wydaje mi sie ze nie leci wogole na szybe a pokretlo regulajci czy szyba czy nogi czy na mnie jets takie jakies latwo krecace sie jakby wogole oporunie mialo cos mi tu nie gra.


tak wiec prosz eo rady dla poczatkujacego, od czego mam zaczac ... ??

Za golfa dalem dzisaij 8000, to 1994 rok, ma ladne laski kola 15 BBS, wspomaganie Klime ponoc nie nabita, ABS swieci sie kontrolka, elektryke, 2x Poduche ale cyz to poducha czy imitacje to niewiem, no i centralny, ora zten popieprzony komputer.
Mam nadzieje ze znajdzie sie pary dobrych ludzi i cos mi odpowiedza pozdrawiam
Witamy w naszych szeregach. Co do centralnego to nie bardzo rozumiem moze opisz to jeszcze raz, jedynie to ze jak przekrecasz kluczyk i zamykaja sie szyby albo otwieraja to tak ma byc bo jest to funkcja komfort tzn ze jak zostawisz sobie szybki spuszczone wyjdziesz z samochodu przekrecisz kluczyk na chwile to szyby same pojada do gory, to ze komp pokazuje spalanie chwilowe 18 l to dotyczy gazu i nie ma sie czym przejmowac poprostu w pewnym momencie tak mu deptasz ze tyle pokazuje, grunt zeby bral ok 12l / 100km, sterowanie nawiewem musisz sprawdzic zdejmujac przedni panel z pokretel odkrecic caly panel z pokretlami i z tylu sa linki mozliwe ze linka od regulacji miejsca nawiewu sie zerwala albo jest za luzna, ABS sprawdzales bezpiecznik??


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

caros11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: caros11 » wt lut 21, 2006 00:53

Jak za 8 koła to troche zadurzo niedomagan wybawiłes kogos z kłopotu wszystko da sie poprawic ale teraz masz skarbonke, tzeba bedzie troche dołozyc



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » wt lut 21, 2006 01:51

tym spalaniem się nie przejmuj bo na gazie wskazania są nieprawdziwe ;)

z centralnym to może spadł Ci gdzieś wężyk, bo to jest pneumatyczny zamek więc jak spadnie jakiś wężyk to pompka będzie pompowała cały czas.......

no i nie masz GTI tylko ewentualnie GT ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » wt lut 21, 2006 03:03

No wiec tak:
Po pierwsze nie jest to GTI bo GTI maja 2.0 , ty masz 1.8 wiec GT.
ABS - sprawdz czujniki w kołach (wszystkie cztery).
Jak chcesz od srodka otworzyc zamkniety samochod to wydaje mi sie, ze mozna zrobic to tylko drzwiami od kierowcy, jesli chcemy zeby centralka otworzyla wszystko. bo jak zrobimy z prawych drzwi to sie otworza tylko prawe drzwi. w innycha samochodach tez tak mialem... w bagazniku masz pompke powietrza, to jest zamek centralny pneumatyczny pokombinuj sobie schowana jest po prawej stronie.
Co do otwierania szyb to taka fajna funkcja, mianowicie gdy masz otwarte auto i przekrecis kluczyc w drzwiach w prawo szyby sobie mozesz otworzyc i szyberdach jesli masz, natomiast w lewo sobie mozesz zamknac. :] to nie powinno martwic ale cieszyc! :P
Co do dmuchawy to wymien filtr przeciwpyłkowy, jest w podszybiu po prawej stronie :P

To tyle... pozdrawiam :]

ps. Gratuluje zakupu golfika :bigok: :pub:


[b]"..."[/b]
[img]http://quattroteam.nazwa.pl/pawel/mod.jpg[/img]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].
[img]http://img516.imageshack.us/img516/4493/88x31rt7.gif[/img]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 21, 2006 10:38

qra pisze:Co do otwierania szyb to taka fajna funkcja, mianowicie gdy masz otwarte auto i przekrecis kluczyc w drzwiach w prawo szyby sobie mozesz otworzyc i szyberdach jesli masz, natomiast w lewo sobie mozesz zamknac. :] to nie powinno martwic ale cieszyc!
Jesli mowisz o drzwiach kierowcy to chyba w lewo a nie w prawo sie otwiera zamek i opuszcza szyby.
Co do szyberdachu to mozna go tylko zamknac kluczykiem, a nie otwierac...

lluukkaasss, poczytaj sobie instrukcje, bo bez obrazy, ale naprawde widac ze jestes poczatkujacy ;)
http://vw2.info/galerie/mk3/

[ Dodano: Wto Lut 21, 2006 09:48 ]
Jeszcze jedna mala rada, zeby otworzyc lub zmknac auto nie musisz przekrecac do konca kluczykiem (90 stopni), wystarczy o pol obrotu (45 st) wtedy silownik sam otworzy takze ten zamek ktorym otwierasz/zamykasz. Niektorzy kreca do konca i pomagaja mu w tym ;)
Zycze przyjemnej i bezawaryjnej jazdy Golfikiem.
:pub:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » wt lut 21, 2006 22:43

Dzieki chlopaki, problem centrala rozwiazany jutro bede mial nie dosc ze na pilota to jesdzcze domykanie szyb i alarm :) jest jedna wada wsyztskie juz sie ponaprawialy :P Tzn klima do nabicia BAS swieci i ta dmuchawa, reszta juz ok :)



wara99

Post autor: wara99 » wt lut 21, 2006 23:35

oby dzialala klima ale moze byc tak ze nabijesz a gaz zamiast w uklad to w powietrze pojdzie , kazdy zawsze pali glupa ze trzeba nabic. A jezeli chodzi o spalanie to komp nie pokzauje chwilowego tylko srednie spalanie , a ja osiagnolem przy zimowym rozruchu 99l :grin:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 22, 2006 01:00

wara99 pisze:oby dzialala klima ale moze byc tak ze nabijesz a gaz zamiast w uklad to w powietrze pojdzie , kazdy zawsze pali glupa ze trzeba nabic.
Dokladnie. Lepiej jechac tam gdzie sie zajmuja napelnianiem klimatyzacji samochodowej a nie lodowek ;) Tacy fachmani od lodowek raczej nie sprawdza nam szczelnosci ukladu...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

michal_thcv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 20:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michal_thcv » śr lut 22, 2006 01:13

Z tego, co się orientuję to Ci fachmani biorą o wiele więcej haju za nabicie Klimy niż Ci od lodówek, proponuje dowiedzieć się ile to będzie kosztowało i musisz wziąć pod uwagę taką sytuację, że możesz pocieszyć się Klimą przez dwa dni, bo nieszczelności możesz tak łatwo nie wykryć.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 22, 2006 01:21

michal_thcv pisze:Z tego, co się orientuję to Ci fachmani biorą o wiele więcej haju za nabicie Klimy niż Ci od lodówek, proponuje dowiedzieć się ile to będzie kosztowało i musisz wziąć pod uwagę taką sytuację, że możesz pocieszyć się Klimą przez dwa dni, bo nieszczelności możesz tak łatwo nie wykryć.
Fachmani od klimy samochodowej na pewno biora wiecej, ale masz wieksza pewnosc ze klima pocieszysz sie dluzej niz dwa dni... Wiec chyba lepiej dac raz wiecej i spac spokojnie niz dwa razy lodowkarzom ;)


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr lut 22, 2006 02:11

ja kupilem mk2 to mi mowili ze tez klima nie nabita tylko ;) a w srodku mialem kawe jak sie okazalo!!!!
:) pozniej musialem wymienic zawor , chlodnice, skraplacz, pompe :(

a zeby znalezc nieszczelnosci jest plyn ktory sie wpuszcza do ukaldu i on wylatuje wkaldasz specjalne okularki i masz lampe i jest fluorescencyjny i nieszczelnosc latwo znalezc ;)


reszte jak koeldzy pisali!


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr lut 22, 2006 03:36

Muszę nabić swoją jak się trochę zorientowałem koszt jakieś 200 zl, troche drogo :hehe: , gościu co nabija daję gwarancje że niby przed nabiciem sprawdza instalke . a jak przecieki sa małe i klima wytrzyma np 3,4 miesiące . Może z nabiciem czekać do lata bo narazie niepotrzebna ale teraz można się jeszcze potargować co do siana. :kac:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 22, 2006 10:50

Powiem Wam szczerze ze jak mialem Jette Mk2 z klima to przez 3 lata uzytkowania auta nic nie dobijalem i klima dziala jak trzeba. Niektorzy gadaja ze co rok trzeba dobijac, albo inne glupoty... Jak instalacja szczelna to mozna spac spokojnie przez dluzszy czas..


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości