Rozgrzewanie świec żarowych, dziwna przypadlosc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nureq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 03, 2009 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Rozgrzewanie świec żarowych, dziwna przypadlosc

Post autor: nureq » śr lis 04, 2009 16:24

Witam, przyszly chlodne dni i w moim golfie zaczelo sie dziac cos dziwnego, mianowicie, dzisiaj rano gdy jechalem do pracy, po zmianie biegu z 1 na 2 po okolo 10 min jazdy... wyskoczyla kontrolka (sprezynki) rozgrzewania swiec zarowych, i gdy cisne na pedal gazu obroty sie nie zwiekszaja - zero reakcji, zeby bylo smieszniej gdy wcisnalem sprzeglo i potem gaz zaczal hamowac... po zatrzymaniu, wylaczylem silnik i wlaczylem na nowo i pojechalem dalej. Sytuacja powtorzyla sie gdy wracalem z pracy... zmienialem bieg z 2 na 3

Dodam ze nie mam problemow z odpaleniem rano silnika, odpala za 1 razem

Czy jak bym podpial komp i wykasowal jakis blad jezeli takowy bedzie problem minie, czy to jakas powazniejsza usterka ? :/ prosze o odp



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr lis 04, 2009 21:49

Trzeba zapiąc po tester i zobaczyć jak błąd wyskoczy. Kontrolka odświec żarowych w czasie jazdy własnie informuje cię, że w pamięci sterownika silnika został zapisany jakiś błąd. Na początek sprawdź,czy masz sprawne światła stopu- uszkodzenie czujnika stopu może dawać takie efekty. U mnie tak było.
Pozdr.



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » śr lis 04, 2009 21:53

Potwierdzam. Czujnik często awaria czujnika stopu powoduje ta przypadłość. Podłącz pod vaga i wszystko będzie jasne



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lis 04, 2009 21:54

pewnie masz błąd sporadyczny potencjometru pedału gazu, kod błędu oczywiście wyjdzie podczas diagnostyki Vagiem, samo skasowanie błędu nie zlikwiduje przyczyny usterki i jej okresowego występowania ale da informację za co należy się zabrać w celu jej usunięcia, jak odczytasz kod błędu to go podaj.


Obrazek

nureq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 03, 2009 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nureq » śr lis 04, 2009 22:51

indyczes pisze:Trzeba zapiąc po tester i zobaczyć jak błąd wyskoczy. Kontrolka odświec żarowych w czasie jazdy własnie informuje cię, że w pamięci sterownika silnika został zapisany jakiś błąd. Na początek sprawdź,czy masz sprawne światła stopu- uszkodzenie czujnika stopu może dawać takie efekty. U mnie tak było.
Pozdr.
Swiatla stopu dzialaja jak wszystkie.



greg

Post autor: greg » śr lis 04, 2009 23:06

nureq pisze:Swiatla stopu dzialaja jak wszystkie.
czujnik jest 2 funkcyjny (niezależne od siebie)



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » czw lis 05, 2009 15:05

Pada Ci czujnik stopu-kup nowy i wymień.


valerio

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » czw lis 05, 2009 15:54

Podobnie miał kolega w Audi TDI. Powodem był zawilgocony wewnątrz komputer, wręcz pływał w wodzie. Brak reakcji na pedał gazu, kontrolka świec i podniesienie obrotów do 1200rpm w celu dojechania do serwisu.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » czw lis 05, 2009 18:04

nureq pisze:
indyczes pisze:Trzeba zapiąc po tester i zobaczyć jak błąd wyskoczy. Kontrolka odświec żarowych w czasie jazdy własnie informuje cię, że w pamięci sterownika silnika został zapisany jakiś błąd. Na początek sprawdź,czy masz sprawne światła stopu- uszkodzenie czujnika stopu może dawać takie efekty. U mnie tak było.
Pozdr.
Swiatla stopu dzialaja jak wszystkie.
Kolego, przechodziłem po zakupie swojego Seata dokładnie przez to samo. Też światełka świeciły, a kontrolka i tak się zapalała w trakcie jazdy. Już byłem umówiony w sklepie po odbiór nowego czujnika stopu, ale coś mnie podkusiło żeby sprawdzić jakie żarówki ma samochód z tyłu. Co się okazało ? Powinny być założone bodajże jednostykowe, a jedna z nich była dwustykowa. Mimo iż świeciła jak trzeba, to komputer wykrywał to jako usterkę i informował o błędzie właśnie migającą kontrolką świec żarowych. Koszt naprawy, to tyle co odpowiednia żarówka.



nureq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 03, 2009 16:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nureq » pt lis 06, 2009 23:24

[/quote]
Kolego, przechodziłem po zakupie swojego Seata dokładnie przez to samo. Też światełka świeciły, a kontrolka i tak się zapalała w trakcie jazdy. Już byłem umówiony w sklepie po odbiór nowego czujnika stopu, ale coś mnie podkusiło żeby sprawdzić jakie żarówki ma samochód z tyłu. Co się okazało ? Powinny być założone bodajże jednostykowe, a jedna z nich była dwustykowa. Mimo iż świeciła jak trzeba, to komputer wykrywał to jako usterkę i informował o błędzie właśnie migającą kontrolką świec żarowych. Koszt naprawy, to tyle co odpowiednia żarówka.[/quote]

Panowie czemu zescie sie uczepili tego swiatla stopu, nie rozumiem co to ma wspolnego :P sytuacja ta zdazyla mi sie dotychczas 2 razy w mrozny dzien, moze przez temperature, musze sobie kupic kabel z allegro, pozniej dam znac co wywalil komputer.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lis 06, 2009 23:29

nureq pisze:Panowie czemu zescie sie uczepili tego swiatla stopu, nie rozumiem co to ma wspolnego
bo to częsta przyczyna, objawy takie same :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości