mk3GTI-nie wywalajcie katalizatorow!-moj błąd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pn lut 20, 2006 18:54

Przy ABS powinno być OK bo masz sonde w kolektorze. U mnie w RP czyli prawie bliźniaku ABS'a ;) nic złego się nie stało po amputacji kata i zastąpieniem go rurką.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » pn lut 20, 2006 23:06

ok, dzieki, wiec wloze strumienice i zobacze jaki bedzie efekt, o przeglady sie nie boje, znajomy mi robi :D
pozdro.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 20, 2006 23:44

Ja już pisałem że w 2e wybiłem środek kata bo sie rozpadł. Puszka z sonda oczywiście została. Przejechałem 10 000 i sonda wg testera jest OK (fabryczna 250000km).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lut 20, 2006 23:44

ja kupilem juz auto bez kata a dowiedzialem sie o tym jak zakladalem wydech z tyłu, mam sonde w kolektorze , mam gaz i nie narzekam obroty trzyma, sandałek jest i na spalanie nie mam prawa narzekac. Zamiast kata mialem tylko puszke po nim, pozniej rure a obecnie mam tłumik taki smieszny podłuzny podobno on poloneza :) juz *#cenzura#* szlo dostac w srodku podczas jazdy jak byl tylko koncowy basowy no ale coz zrobic młodość :) teraz jest pierwszy , srodkowy , i koncowy seria z koncowka od sporta przyspawana i nadal buczy a nie powinien chyba , rura jest po calej dłogosci 50mm i od czego to moze buczec?? nadmienie tylko ze rura koncowego jest ucieta i przyspawana owalna koncowka ,byc moze troszke niesymetrycznie i dlatego tak buczy?? jakies zawirowania na koncu??


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pn lut 20, 2006 23:45

Sorki ze sie doczepie...ale czy w mk3 aam sonda jest przy kacie ???? bo dzisaij specalnie pojechalem na kanal i szukalem sondy...i niestety nic nie znalazlem....zero kabli..i napewno nie ma sondy w kacie..poniewaz raz mi pękł ten element giętki ktory wychodzi od kolektora i nie bylo zadnych przewodow..czyzby sonda byla w kolektorze ???? jak tak to ja wywalam kata..bo jakos strasznie mam mulowate auto..wczoraj kumpel mnie odjechal corsa 1.2 chyba 35 KoniM albo 45KoniM ale nie wiecej..i wachalem jego smrody...wogole auto strasznie wolno sie rozpedza...ps. nie jestem beznadziejnym kierowca....na starcie spokojnie go wyprzedzilem..ale po wrzuceniu dwojki..i dalej...to auto nieciaglo :/ porazka..nawet 1.4 seat mojej siorki idzie lepiej...mam przebieg 250 tys ..oni maja po 160 tys...ale zeby byla az taka roznica...nie chce mi sie w to wierzyc :/



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt lut 21, 2006 00:53

a wierzysz w to ze wycięcie kata wyleczy go z tych przypadłości? Bo ja nie nie widze związku za bardzo...



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt lut 21, 2006 00:56

sas_gti pisze:a wierzysz w to ze wycięcie kata wyleczy go z tych przypadłości? Bo ja nie nie widze związku za bardzo...
A dlaczego nie?? Jak jest przeciez zapchany kat to na pewno bedzie slabszy i bedzie wolniej sie rozpedzal, tym bardziej jak ma juz 250000 km narobione na tym kacie


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt lut 21, 2006 01:04

tak ale chodzi mi o to ze efekt odmulenia bedzie własnie dzieki temu ze kat byl zapchany a nie dzieki strumienicy, a znajac zycie 99% ludzi dojdzie do wnoisku ze "wooow strumienica dala mi ogromny przyrost mocy, przeciez czuje!! wczesniej z katem byl zmulony"



Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » wt lut 21, 2006 01:34

sas_gti pisze:tak ale chodzi mi o to ze efekt odmulenia bedzie własnie dzieki temu ze kat byl zapchany a nie dzieki strumienicy, a znajac zycie 99% ludzi dojdzie do wnoisku ze "wooow strumienica dala mi ogromny przyrost mocy, przeciez czuje!! wczesniej z katem byl zmulony"
dokładnie tak jak mówi sas_gti wsadz sobie zamiast tej strumienicy nowy katalizator a bedzie ciszej i lepiej bo strumienica poprawia osiagi ale TYLKO w górnych zakresach obrotowych silnika a w niskich i srednich pogarsza w stosunku do nowego katalizatora. a pozatym katalizator ceramiczny ma 10-15% zapasu przepustowosci wiec jak juz tak chcecie strumienice to zamontujcie ją za katalizatorem


zapraszam do obejżenia mojego nowego nabytku, Nowe fotki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2140557#2140557

tutaj moje byłe cacuszko:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127275

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt lut 21, 2006 01:46

sas_gti pisze:tak ale chodzi mi o to ze efekt odmulenia bedzie własnie dzieki temu ze kat byl zapchany a nie dzieki strumienicy, a znajac zycie 99% ludzi dojdzie do wnoisku ze "wooow strumienica dala mi ogromny przyrost mocy, przeciez czuje!! wczesniej z katem byl zmulony"

Aaaaa myslalem ze to otym co napisal Presario :pub:


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » wt lut 21, 2006 10:31

bylem na kanale..widze ze na kacie i na innych tlumikach mam date 92 rok ..czyli ten sam co mam samochod widac nie byly nigdy wymieniane :/ i jeszcze mam kata spawanego..byla jakas dziurka na wyjsciu i widze ze jest spawana, czyli w AAM 1.8 sonda lambda jest w kolektorze wydechowym a nie w kacie ???



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw lut 23, 2006 15:10

maro pisze:Zachowywal sie tak ze duzo palil, sonda raz pracowala raz nie, zawieszala sie, ale ja mam jeszcze nie szczelny uklad przed sonda wiec moze zlozylo sie na to kilka czynnikow, montowalem juz 2 sondy, najpierw taka z allegro za 130 zł potem taka z Boscha za 350 zł, oby dwie poszly, teraz wogole nie chodzi i auto dusi sie bo dostaje za duzo paliwa

Dzisiaj jeszcze bylem u paru tłumikarzy i elektronikow i kazdy powiedzial mi ze nie ma wplywu na to czy jest katalizator czy go nie ma, sonde jedynie moze uszkodzic bardzo duza temperatura spalin ktora powstaje wskutek zlej mieszanki gazu i powietrza (ubogiej), natomiast jezeli ktos ma 2 generacje to jest to niemozliwe, nie ma tez znaczenia czy sonda jest w kacie czy przy kolektorze, wiec moim zdaniem u ciebie to byl akurat przypadek. Ja nie zakladam kata bede szukal przyczyny gdzie indziej dlaczego padla mi nowa sonda
a skad wiesz ze sonda poszla? moze kable wn ci zawilgotnialy, jakies male przebicie czy cos...


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » sob mar 25, 2006 13:26

posiadam gti 2.0 2E. I powiem tak.. idzie mi na 2 do ~102km/h na 3 biegu idzie ~150 km/h a na 4 biegu ~160km/h i nie chce dalej :( co to moze byc? wina kata? jade wtedy na lpg, czuje w aucie wielki smord jajka? i tez mysle nad wymiana kata na strumienice albo wyczyszczenie kata.. co o tym myslicie ?


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » sob mar 25, 2006 14:18

fuks pisze:posiadam gti 2.0 2E. I powiem tak.. idzie mi na 2 do ~102km/h na 3 biegu idzie ~150 km/h a na 4 biegu ~160km/h i nie chce dalej :( co to moze byc? wina kata? jade wtedy na lpg, czuje w aucie wielki smord jajka? i tez mysle nad wymiana kata na strumienice albo wyczyszczenie kata.. co o tym myslicie ?
jezeli śmierdzi ci jajkiem to masz sprzęgło do wymiany a nie kata


zapraszam do obejżenia mojego nowego nabytku, Nowe fotki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2140557#2140557

tutaj moje byłe cacuszko:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127275

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości