VR6 chałasy na zimnym silniku w klawiaturze!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

VR6 chałasy na zimnym silniku w klawiaturze!

Post autor: Kamilds87 » śr lis 04, 2009 15:23

Witam! Chciałem zapytać was co wy sądzicie na temat stukania prawdopodobnie szklanek na zimnym silniku lub jak bardzo mało oleju jest w silniku. Kiedy silnik się rozgrzeje to już nie słychać ale jak jest zimny to słychać taki charakterystyczny dźwięk jak by zawór czy cos podobnego jakiś mechanik mówił że szklanki! Co z tym można zrobić czy można tak jeździć, ile w jakich pieniądzach bym się zmieścił z remontem klawiatury! Z góry dziękuję!!



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lis 04, 2009 15:50

Kamilds87, szklanki mogą stukać ale dosłownie przez chwilę 2-3 sekundy i powinny się wyciszać. Są to popychacze hydrauliczne i ich podstawowym warunkiem pracy jest obecność oleju pod ciśnieniem.

Jeżeli stukają długo po odpaleniu, dłużej niz napisałem wyżej, to oznacza to problem. Problem albo z ilością oleju, albo z ciśnieniem wytwarzanym przez pompę, albo jakością oleju, lub w najgorszym przypadku wypracowanie szklanek i wałka.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Kamilds87 » śr lis 04, 2009 18:46

mi się wydaje że z ciśnieniem to wszystko ok bo narazie kontrolka od oleju nie zaświeca się ani tym podobne! olej bd. Millers 10w40! ale jak go było mało wcześniej to nawet na ciępłym stukało gdy dolałem to przestało ale na zimnym zawsze przez jakis cas stuka. a z czym się wiaże to wypracowanie szklanek? i wałka! czy jest możliwośc że to same szklanki? i ile by kosztował mniej wiecej naprawa? czy oriętujesz się?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lis 04, 2009 19:31

na zimnym tak jak napisałem kilka sekund mogą klepać... jeśli dłużej to coś jest nie tak... zgodnie z tym co pisałem wyżej...

co do kosztów to płaci się około 15-20 złotych za jedną szklankę, a ty masz ich 24 sztuki +robota zależnie od warsztatu. Wypracowanie - chodziło mi o to że wałek obraca się po szklankach i mogą się "stępić" krzywki i wytrzeć szklanki. Też od spodu szklanki się zużywają od uderzania w trzonki zaworów.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
crashmax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 23:19
Lokalizacja: FSU
Kontakt:

Post autor: crashmax » śr lis 04, 2009 20:37

ja rowniez tak mialem i po dolaniu oleju halas znikl pozdrawiam


jest nowy nabytek VR6 niedlugo sie ukaże

Mój były golf III 1.8 PG G60 + Turbo Zapraszam !! :)

viewtopic.php?f=88&t=260405&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » śr lis 04, 2009 21:09

jaki przebieg? u mnie 205000 tez juz zaczynaja klepac jak jest zimny ale jak cichnie po rozgrzaniu sie to nie masz sie czym przejmowac normalne zuzycie i oczywiscie mozesz sobie wymienic i masz ich 12 a nie 24


Obrazek

Kamilds87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 23:58
Lokalizacja: Blinów II okolice: Kraśnik Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: Kamilds87 » czw lis 05, 2009 08:44

przebieg 253 000km. Dobra dzięki chłopaki! a powiedzcie mi jakiej firmy szklanki trzeba kupić żeby były dobre! bo zapewne te zamienniki nie będą tak dobre jak oryginalne?! czy oprócz szklanek coś jeszcze trzeba dokupować do takiej wymiany?? Jeżeli chodzi o moc silnika to czy szklanki maję na to wpływ? no0 i jeżeli grają na zimnym silniku tylko parę minut to czy muszę się śpieszyć z wymianą bo coś się może przy tym zepsuć??



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » czw lis 05, 2009 14:13

Szklanki INA+nowy olej :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 277 gości