[b5]pytanie o montaz poduszek powietrznych.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

[b5]pytanie o montaz poduszek powietrznych.

Post autor: piotr1979 » pn lut 20, 2006 16:39

kolega ma mozliwosc kupienia passata b5 1998 za 500 euro tylko jest mocno rozbitytzn. trzeba wstawic cwierc samochodu(lewy przod) i oczywiscie trzeba komplet poduszek wstawic.(4 poduchy)i teraz pytanie :jezeli sie zdecyduje na kupno tego auta bo cena jest niska to kto moze wstawic poduszki?czy do serwisu z tym jechac czy jakis dobry elektryk to zrobi?robil juz to kto z was albo znajomy?500 euro to malo jak na ten rok i TDI 110km,al ecwiartke trzeba wstawic.
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2006 00:46 przez piotr1979, łącznie zmieniany 1 raz.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » pn lut 20, 2006 16:57

Servis raczej skasuje taka sume,ze koledze sie odechce.Sa warsztaty ktore zajmuja sie tylko instalacjami airbag(kompleksowo)wiec popytaj na forum moze ktos Ci poleci jakis dobry warsztat w okolicy twojego zamieszkania.


Best Life is VW drive!!!! :satan:

fibolek

Post autor: fibolek » pn lut 20, 2006 17:02

Jeśli kojarzę to auto ma 8 lat.Jeszcze do tego rozbite.Nie wiem czy się opłaca za 500 Euro ta na złotówki około 2000PLN.Naczęści mozna brać ale na remont nie bardzo.A wjakim jest stanie oprócz umfala.Gdzie był walony i jak mocno.Musicie się liczyć z tym że podłuznice są rypniete i cała konstrukcja.A z czymś takim auta raczej nie sprzedaż(chyba że na części).
Odpisz.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 16:04 ]
Ćwierć samochodu wstawić już wiem.No to podłużnice na bank do tego jak pisał przedmówca poduchy i montaż.Ciekawe jak motor?



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pn lut 20, 2006 18:27

koszt 4 poduszek to jakies 1000-1100 zlotych. Montaz nie ma problemu samemu :) Fotele pozniej tylko zawiezc do tapicera aby zaszyl boki. Czolowe bez problemu sam wsadzisz w 5 minut...kierowcy na zatrzaskach, pasazera 4 srubki no i po jednej wtyczce na poduche ;) pozniej tylko jechac na kasowanie bledu i naprawe sterownika. Zrobi Ci to kazdy kto zajmuje sie naprawa VW.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 5:29 pm ]
aha dolicz jeszcze 400-500 zlotych za pasy bo masz zablokowane - napinacze wywalone.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn lut 20, 2006 21:37

Skoro cwiartka do wymiany to tam polowy silnika pod maska nie ma..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

fibolek

Post autor: fibolek » pn lut 20, 2006 23:25

Gitner brutalnie to napisałeś ale pewnie taka jest prawda.
A nie boicie się jeździć na rypniętym kompie chodzi mi o stwierdzenie usterki "wybuch poduszek" wiem że mozna wykasować ale różnie to bywa.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pn lut 20, 2006 23:27

za 500 euro to chociaz na czesci oplaci sie. Nie ma nad czym myslec.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 10:28 pm ]
fibolek pisze:Gitner brutalnie to napisałeś ale pewnie taka jest prawda.
A nie boicie się jeździć na rypniętym kompie chodzi mi o stwierdzenie usterki "wybuch poduszek" wiem że mozna wykasować ale różnie to bywa.
nie rozumie czego sie bac. Skasujesz blad i po sprawie. Roznie to bywa? A slyszales o jakims wypadku??



fibolek

Post autor: fibolek » pn lut 20, 2006 23:50

No słyszałem.Kiedyś nawet pytałem w warsztacie autoryzowanym BOSCH gość powiedział"....Ja jestem odpowiedzialny za zdarzenie do którego moja ingerencja w ten pojazd nastapiła..." "... i nigdy tak sobie bym błędu nie wykasował..."
No ale pisałeś że trzeba by było pod kompem sprawdzić co było i to wykasować i jeszcze sprawdzić.No i za to zapłacić + nowy sterownik.I pewnie może wgrać mu coś.
Aż tak się nie znam ale słyszałem że kolo gdzieś sam próbował ze znajomym skasować usterkę no i skasował tylko że tak że mu przy setce wybuchła w twarz i sie zabili.
Ale ja tam się nie znam aż tak ale sceptycznie do tego podchodzę.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pn lut 20, 2006 23:56

a mnie troche takie teorie "samowybuchu" poduszek smiesza. Jesli jest cos nie tak to system nie pozwala na odpalenie poduszek nawet podczas wypadku. Myslisz ze w servisie co robia? ;) przeciez samochodu nie wyrzuca sie po wypadku jesli airbagi odpala....wymienia sie i jezdzi dalej.
Odbiegamy troche od tematu.



fibolek

Post autor: fibolek » wt lut 21, 2006 00:05

paolo twoja sprawa nie chodzi mi o serwis a o profesjonalne podejście w tej kwestii.
A oglądasz Tv bo jakieś 3 lata temu był reportaż na POLSACIe chyba o Fordzie Mondeo nowym prawie bo półrocznym 1 właściciel bez wypadków żadnych nawet stłuczek.I dzeciak kaleką został bo mu wystrzeliła nawet silnik odpalony nie był.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 23:08 ]
Kończąc może głupoty opowiadam ale moim zdaniem to powinna się to zrobić porządnie wymieniając sterowniki i czujniki symulując stan tego urządzenia.A nie reset i gitara.
Pamietaj z dysku twardego kompa też nic do końca nie usuniesz.Bo wszystko jest tylko na pierwszy rzut oka niewidoczne.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt lut 21, 2006 00:19

ale w jakim celu wymieniac czujniki? Jesli przejedizesz 15 000 km to wymieniasz tylko olej czy caly sinik? ;)

Wymieniasz poduchy kasujesz bledy i musi byc wszystko ok.
Zakonczmy temat bo mamy troche inne zdanie, a dalsza rozmowa do niczego nie doprowadzi :pub:



fibolek

Post autor: fibolek » pn lut 27, 2006 15:02

paolo ok.W końcu ty tu bardziej się znasz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości