Problemy z MK4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » pt lut 17, 2006 09:15

Chomik pisze:
Imbrykus pisze:3. Wyciek płynu z wężyka spryskiwacza tylnej wycieraczki,
Czy oby napewno ci się leje z wężyka czy z tego krućca czarnego co wystaje z mechanizmu, bo jak z krućca jak było w moim przypadku do już leje do całego mechanizmu i kaplica ....
Masz rację Chomik z tego dziadowskiego krućca, ale jest na to patent. Wyciągasz to dziadostwo, smarujesz specjalnym silikonem uszczelniającym np do akwarium i wciskasz. To powinno pomóc. A swoją drogą to nie wiem czemu tak się to psuje. Nikt przy tym nie majstrował



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt lut 17, 2006 15:04

Koobson, mamy takie same silniczki :pub: u mnie ma juz nastukane 174 tys km i daje rade :grin:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt lut 17, 2006 15:31

Imbrykus, ja zrobiłem podobnie tyle że sylikonem zasmarowałem te dwie dziurki któtymi yciekała płyn, ale niestety wtedy płyn zalewał cały mechanizm wycieraczki, niewiem czy to miało wpływ na to że mwchanizm ten pi padł po dwóch miesiącach.

Poprostu wywaliłem wycieraczke a dziure zatkałem korkiem bo koszt urzywego mechanizmu wraz z silniczkiem to ok 200zł a nowego 600zł więc poprostu dałem se z tym na spokój!

Pozdrawiam



Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » pt lut 17, 2006 20:22

w moim przypadku łatwiejsze było by napisanie czego nie wymieniałem i co jest dobre w tym aucie. :grin:



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » sob lut 18, 2006 17:09

Golf MK4 1,6 16V , rocznik : 2003 (padziernik)
samochod mam od nowosci , przejechane 32 000 km
Sprawuje sie bardzo bardzo dobrze , wmiare ekonomiczny, nie meczacy przy dluzszych trasach, żwawy :)

Minusy:
- za niski .... a zwlaszcza teraz jak jest tyle sniegu zamarznietego , to co chwila slychac jak sie zachcacza o ziemie, ale jak narazie nic sie nie wytarlo jezeli chodzi o ta oslone silnika
- sonda lambda byla do wymiany....
- tapicerka w drzwiach kierowcy pekla i trzeba bylo nowa wstawic
- lampka do podswietlenia nawiewu siadla

i to chyba tyle. WIec jak narazie nie narzekam na Golfika :)



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » ndz lut 19, 2006 20:30

Chomik pisze: zasmarowałem te dwie dziurki któtymi yciekała płyn
właśnie to błąd! Trzeba wyjąć to dziadostwo czarne i nasmarować silikonem korpus!



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » pn lut 20, 2006 00:18

a wracajac jeszcze do tego seryjnego niskiego zawieszenia jakie maja golfy IV, to ja swoim mam problem ze stawaniem przodem do kraweznika, zadko kiedy zdazaja sie tak niskie zeby nie przychaczyc dolem zderzaka... wiec trzeba stawac tylem , albo daleko od kraweznika , ale za to istnieje mozliwosc ze ktos Cie zachaczy jak tak bedziesz wystawac :(



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » pn lut 20, 2006 00:43

miałem często tak że spojler zostawał na krawężniku właśnie..dziwne..poniekąd taki niski to on sie nie wydaje..


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » pn lut 20, 2006 10:28

mg-maciek pisze:- przerywająca tylna wycieraczka
Tez to mam w moim MK 4 choc ostatnio cos sie jej odwidzialo i chodzi jak nowa - odpukac w niemalowane...
mg-maciek pisze: nie włącza się światło wewnętrzne po otwarciu drzwi kierowcy ani lampka w dżwiach
Podobnie jak u mnie - wiem ze jest to zwiazane z ryglowaniem drzwi od strony kieorwcy - nie dziala ryglowanie - jestem *#cenzura#* na maxa bo nic nie moge zrobic a przez to ze nie dziala ryglowanie nie dziala tez antynapad
mg-maciek pisze:blokowanie się zacisku hamulca ręcznego
Musialem w zeszlym roku wymienic prawa linke od recznego
mg-maciek pisze:zatarcie wycieraczek w tulejach
Zrobilem to dwa lata tem,u - w serwisie chcieli caly mechanizm wymienac za 600 zl a gosc z serwisu zrobil mi za 150 - tuleje tylko wymienil - mowil ze to czeska robota do dupy bo pepiki zle to robia
Imbrykus pisze:Wyciek płynu z wężyka spryskiwacza tylnej wycieraczki,
Musisz rozebrac prawy tylny slupek i wlozyc wezyk - bo spadl - mialem to - troche roboty ze zdejmowaniem tapicerki

Poza tym male *#cenzura#* - teraz mnie ryglowanie w drzwiach kierowcy wkurnia bo nie dziala (przebieg 128 tys.)



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » pn lut 20, 2006 10:58

Moja wersja:
czasami gaśnie,
bierze olej ok 1l/10000km
bardzo niski (odśnieżam ulice)
wycieraczki się zacierają.
ALE PANOWIE!!! NIE MA MARKI i MODELU BEZ WAD! JA TAM NIGDY NIE WYPRĘ SIĘ GOLFA
W MOIM PRZYPADKU TO JUŻ TRADYCJA!!!



Awatar użytkownika
Boberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt lut 22, 2005 09:11
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Boberek » pn lut 20, 2006 17:08

Golf TDI (ASZ) mam go jakies 2 miesiące
przebieg 123 tyś

-osłona pod silnikiem teraz juz jest nowa to uważam
-nieodbijajacy ręczny :)
-skrzypi z tyłu półka
-nie świeci sie z tyłu lampka od strony kierowcy
-kapie troche olej z IC ale to normalka
-czujnik otwarcia tylnej klapy sie popsół nie moge dostac nowego

a tak to ogólnie fajne auto ;P


pozdr Boberek.

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pn lut 20, 2006 18:46

Chomik napisał/a:
zasmarowałem te dwie dziurki któtymi yciekała płyn


właśnie to błąd! Trzeba wyjąć to dziadostwo czarne i nasmarować silikonem korpus!
Na przyszłość będe pamiętać :pub:



gj85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 01, 2005 01:15
Lokalizacja: M-ce

Post autor: gj85 » pt mar 10, 2006 00:06

Golf IV rok 2000r przebieg 230tyś jedynym uciążliwym problemem były falujące obroty na biegu jałowym widze ze wiekszość tak ma ,problem rozwiazałem po długim czasie, mianowicie odłonczyłem układ recylkuracji spalin (poprostu odpiełem kostke i ból jak ręką odjoł, w niczym to nieprzeszkadza w normalnej jezdzie swieci sie tylko CHEK) a pozniej kupilem jakas uzywke za 150zł z małym przebiegiem na allegro i wszystko git. Bardzo wazna rzecz jak wiadomo te silniki z zasady nielubia zlego paliwa albo zabardzo wzbogaconego a wiemy jakie paliwo jest u nas mieszaja jak popadnie:) ten fakt własnie skupia sie na tym ukladzie recylkulacji spalin.
Do kolejnych wad albo lepiej przypadłosci IV sa niewiem czy u kazdego przy sporym przebiegu trzeszczenie plastikow wewnatrz kabiny, pozatym mialem jeszcze przypadek szybkiego zuzycia przegubów kulowych. Tak wiec jak narazie niemoge nazekac nic powaznego mnie naszczescie nieneka a mam go od nowosci.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości