fabryczne webasto w golf IV 1.9 tdi 99r?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
blondi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:52
Lokalizacja: Rusiec
Kontakt:

fabryczne webasto w golf IV 1.9 tdi 99r?

Post autor: blondi19 » czw sie 13, 2009 10:35

nabylam wlasnie golfa w ktorym jest zamontowane webasto, pierwszy raz widze cos takiego na oczy :P
czy jest mozliwe zeby to bylo zamontowane fabrycznie w wersji highline?

czy ktos sobie to po prostu dorobil ? pomijam juz fakt ze nie potrafie sie obslugiwac... ale jesli ktos to dorabial to nie wiem czy sprawne i nie bede ruszac. ale jak fabryczne to powinno smigac;)



greg

Post autor: greg » czw sie 13, 2009 10:46

webasto było zakładane na zamówienie albo w ASO (podczas zakupu auta lub jakiś czas po tym) albo ktoś dokładał.
Obsługa jest prosta - masz zegarek sterujący - daj fotkę tego zegarka a ja ci napiszę instrukcję obsługi. Jeśłi masz dołączonego też pilota to jeszcze prosciej - naciskasz przycisk ON - webasto się uruchamia - przyciskiem off gasisz. uruchamiasz około 10-15 minut przed tym jak chcesz jechać - nie używasz tego w garażu



Awatar użytkownika
blondi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:52
Lokalizacja: Rusiec
Kontakt:

Post autor: blondi19 » czw sie 13, 2009 15:52

a w jakich warunkach przydaje sie tego uzywac? zimą tylko ?
niestety nie posiadam pilota :(
a tak to wyglada
Obrazek



greg

Post autor: greg » pt sie 14, 2009 01:11

blondi19 pisze:a w jakich warunkach przydaje sie tego uzywac? zimą tylko ?
przydaje sie jak jest zimno.
przycisk mały okrągły z niby zegarkiem (pierwszy od góry pod wyświetlaczem) - tym przyciskiem włączasz zegarek - wtedy można go przestawiać
przycisk z płomykiem - pierwszy zlewej u dołu - po naciśnięciu - załacza się webasto - zaczyna pracowac pompka po kilku sekundach zaczyna pracować piec - po max 2 minutach zacznie chodzić wentylator od ogrzewania - włączy się panel - po lewej na panelu climatronica tam gdzie zawsze jest temperatura zewnętrzna pojawi się napis HE (Heizung)
Przycisk set = po naciśnieciu pojawi sie cyfra 1 i czas - strzałkami ustawiasz czas kiedy ma się włączyć np (do pracy wyjeżdżasz zawsze o 6:40 - nastawiasz więc na 6:20 czy 6:25 i jak przyjdziesz do auta rano to webasto pracuje - auto zagrzane - wyłączasz webasto naciskajac płomyk)
naciskajać drugi raz set pojawi się cyfra 2 - drugi możliwy czas uruchomienia , naciskasz trzeci raz powinno pogasnać - żeby rano odpaliło się po prostu zostawiasz na set 1 lub set 2 (zależy kiedy ma się odpalić i tyle)
jeśli nie przyjdziesz rano do auta po godzinei pracy - webasto się wyłączy

Jeśli np podjeżdżasz pod sklep w zime a jest mróz i chcesz mieć ciepłe auto jak wrócisz- naciskasz płomyk - wracasz auto ciepłe tak jak wysiadałaś.

Trzeba tylko pamiętać o jednym webasto zużywa mało prądu ale wentylator w kabinie dużó - jełśi jeździsz krótkie odcinki to często używając wyczerpiesz akumulator - wiec co jakiś czas wtedy trzeba podładowac lub dłuższą wycieczkę sobie zrobić



Awatar użytkownika
blondi19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:52
Lokalizacja: Rusiec
Kontakt:

Post autor: blondi19 » pt sie 14, 2009 01:47

wow fajna sprawa
dzieki wielkie za info, czyli w obsludze sobie raczej poradze;]
ale przy sprzedazy gosc mi powiedzial ze webasto wlacza sie tym pomaranczowym guzikiem u gory i jak to wlacze to cos pod maska hałasuje ...
To teraz nie wiem od czego on jest ale fabryczny nie jest na pewno.



greg

Post autor: greg » pt sie 14, 2009 09:10

pomarańczowy guziczek powinien służyć tylko do przewietrzania kabiny - sterować powinien zegar



Awatar użytkownika
tbrally
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 08, 2009 00:39
Lokalizacja: Miasto kościołów
Kontakt:

Post autor: tbrally » pt sie 14, 2009 10:04

a czy webasto jest stricte elektryczne ?
bo gdzieś wyczytałem, że i benzynowe

u siebie mam taki sam sterownik
tylko dziwna sprawa - na wlepie pod maską pisze, że diesel a ja mam benzyniaka

szczerze jeszcze nie próbowałem uruchamiać - dzisiaj to nastąpi, jedno wiem, że jest jakaś reakcja bo coś tam pod maską cicho hałasuje

PS w którym miejscu jest zamontowany sam mechanizm webasto
bo pod maską widzę tylko przekaźnik i bezpieczniki?

[ Dodano: 14 Sie 2009 10:06 ]
greg pisze:pomarańczowy guziczek powinien służyć tylko do przewietrzania kabiny
i czegoś takowego nie posiadam
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2009 10:26 przez tbrally, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » pt sie 14, 2009 10:07

webasto - piec zasilany paliwem (benzyną lub ON) - nie sugeruj się naklejką bo sam piec (nie mówimy o sterowniku na piecu) jest taki sam dla benzyny i diesla



Awatar użytkownika
tbrally
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 08, 2009 00:39
Lokalizacja: Miasto kościołów
Kontakt:

Post autor: tbrally » pt sie 14, 2009 10:25

dzięki
a powiedz jeszcze proszę gdzie to ustrojstwo znajdę pod maską ?

i jak jest z zużyciem paliwa przy takim podgrzewaniu ??
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2009 10:27 przez tbrally, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pt sie 14, 2009 16:45

to "ustrojstwo" czyli piec powinno się znajdować pomiędzy akumulatorem a zderzakiem poniżej akumulatora
zużycie paliwa od 0,2 do 0,6 na godzinę - 0,6 jeśli będzie minus 30 stopni i piec by grzał ciągle na max (climatronic ustawiony na max)



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Post autor: sebastian1901 » pn lis 02, 2009 14:49

Kolego greg. Chciałbym założyć webasto do golfa 2 1.6TD. Które z dostępnych na allegro byś mi polecił ? Powiedzmy od Tourana by podeszło ? Pozdrawiam


Sebastian

greg

Post autor: greg » pn lis 02, 2009 17:52

sebastian1901 pisze:Powiedzmy od Tourana by podeszło ?
nie



Robfor5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 10:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Robfor5 » wt lis 03, 2009 15:25

Które z dostępnych na allegro byś mi polecił ?

Ja np. poleciłbym ten zestaw

http://moto.allegro.pl/item797091693_we ... 4_rok.html

Sezon na ogrzewanie się zaczął, patrząc na ceny.



greg

Post autor: greg » wt lis 03, 2009 23:54

Robfor5 pisze:Ja np. poleciłbym ten zestaw

http://moto.allegro.pl/it...a_2004_rok.html
za tą cenę to można kupic 2 komplety jak się na spokojnie szuka

Ludzi e- czytajcie dobrze a będziecie wiedzieli - kupujecie webasto analogowe najlepiej z zegarem (dobrze jak i z pilotem). W miarę mały przebieg - dobrze jeśli jest to wersja typu C czyli z pompą tak jak na tym linku powyżej tylko nie za taka cenę - kupując w częsciach wychodzi drożej bo:
zegar to koszt od 100 wzwyż
wiazka to od 120 wzwyż
piec to od 200 wzwyż (rzadko kto wie czy sprawny i czy analogowy)

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 11:17 pm ]
a do tego najczęściej brakuje pompy paliwa (od 150 wzwyż) i pompy wody od 150 wzwyż oraz mocowań tłumik aitd
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 23:55 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 513 gości