skrzynia padnięta ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

skrzynia padnięta ?

Post autor: henio12323 » wt lis 03, 2009 12:53

kupiłem golfa od kolegi. dosłownie miesiąc przed zakupem padła mu skrzynia wiec ją zrobił kupił uzywaną skrzynie i było wszystko spoko. biegi nieźle wchodziły nie było problemów. co sie okazuje dzisiaj wracam ze szkoły do domu biegi jak zawsze działały i nagle wbijam 2jke i nic najperw myslałem ze moze cos ze spzręgłem że nie odbija. ale potem zgasiłem auto wbiłem bieg i podepchałem kawałek i słychac specyficzne cykanie. jakby tryby na siebie miały najsc. czy to wodziki ? jaki mniej więcej koszt naprawy ?

[ Dodano: 03 Lis 2009 18:59 ]
dobra zapewne wodziki tak mi powiedział inny znajomy. i teraz takie pytanie czy te wodziki mozna zrobic ? bo słyszałem że są one nienaprawialne w 100% tylko mozna cos z nimi zrobic że bedzie działało ale nie wiadomo jaki czas ? jak to jest ? a jak juz miałbym zmieniac skrzynie znalazłem skrzynie automatyczną czy dałobysie ją wsadzic bez przeróbek? według sprzedawcy automat podejdzie pod manuala



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Re: skrzynia padnięta ?

Post autor: tiktaczek1 » czw lis 05, 2009 14:57

henio12323 pisze:kupiłem golfa od kolegi. dosłownie miesiąc przed zakupem padła mu skrzynia wiec ją zrobił kupił uzywaną skrzynie i było wszystko spoko. biegi nieźle wchodziły nie było problemów. co sie okazuje dzisiaj wracam ze szkoły do domu biegi jak zawsze działały i nagle wbijam 2jke i nic najperw myslałem ze moze cos ze spzręgłem że nie odbija. ale potem zgasiłem auto wbiłem bieg i podepchałem kawałek i słychac specyficzne cykanie. jakby tryby na siebie miały najsc. czy to wodziki ? jaki mniej więcej koszt naprawy ?

[ Dodano: 03 Lis 2009 18:59 ]
dobra zapewne wodziki tak mi powiedział inny znajomy. i teraz takie pytanie czy te wodziki mozna zrobic ? bo słyszałem że są one nienaprawialne w 100% tylko mozna cos z nimi zrobic że bedzie działało ale nie wiadomo jaki czas ? jak to jest ? a jak juz miałbym zmieniac skrzynie znalazłem skrzynie automatyczną czy dałobysie ją wsadzic bez przeróbek? według sprzedawcy automat podejdzie pod manuala
Witam do automatu musisz mieć sterownik oczywiscie zniana lewarka do zmiany biegów odciecie pedału sprzegła i takie tam różne poprawki. Na moje oko rzecz raczej nie połacalna co do naprawy skrzyni manualnej to nie powiniem byc duzy koszt wiec raczej polecam naprawic ta co masz aktualnie.
Sprawdz najpierw czy wszystkie te wodziki dochodzace do skrzyni sa na swoim miejscu i czy któryś sie nie rozłaczył bo to tak na 80% jest wina ze biegi przestały wchodzić



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » czw lis 05, 2009 16:30

jesli o automat chodzi to musisz miec skrzynie, łape skrzyni, pedaly, linke od pedalow do skrzyni, od skrzyni do gaznika, no i oczywiscie lewarek do sterowania wszystkim :) nie wiem co z lapa silnika bo rozne wersje slyszalem.
Ale da sie wszystko zrobic :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 419 gości