Mam problem z ogrzewaniem.Wieje tylko zimne powietrze..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mam problem z ogrzewaniem.Wieje tylko zimne powietrze..

Post autor: Fugi » pn lis 02, 2009 14:00

Witam mam golfa III 1.9 GTD i taki problem. Ogrzewanie zawsze slabo mi grzalo ale teraz nie grzeje juz wogole:/ tylko zimne powietrze.. Myslalem ze to moze termostat ale weze ktore ida do nagrzewnicy sa cieple, wiec nie wiem co to moze byc. Nagrzewnica zapsuta?? Jesli ktos mial podobny problem to prosze o pomoc. z gory dzieki :pub:
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 14:01 przez Fugi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lis 02, 2009 14:13

jeśli węże masz gorące , to winna jest albo nagrzewnica , albo klapka zimnego powietrza w nadmuchu nie domyka , tutaj winna może być linka od sterowania tej klapki ( środkowe pokrętło ) albo Ci spadła przy pokrętle , albo przy klapce nadmuchy , co się tyczy nagrzewnicy , to morze mieć przyblokowany przepływ












0



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn lis 02, 2009 14:17

u mnie jakiś czas temu padło kompletnie ogrzewanie, zmieniłem termostat i działa...wiesz różnie może być u mnie też węże były ciepłe, ale może u ciebie co innego



Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » pn lis 02, 2009 14:28

termostat tak czy siak zmienie bo zawsze temp mialem za mala. co do tej linki to musze popatrzec bo pokretlo faktycznie za luzno chodzi zawsze tak od polowy byl opor lekki a teraz go nie ma. dzieki za rady moze jeszcze ktos cos napisze



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lis 02, 2009 14:32

ja tylko się zastanawiam , bo nieraz to słyszałem , dlaczego termostat może powodować brak ogrzewania lub słabe działanie , zgodzę się że uszkodzony termostat może powodować że ogrzewanie zaczyna działać później niż z dobrym , bo to normalne , cały silnik wolniej się rozgrzewa , ma od razu duży obieg , ale ogrzewanie po dłuższej jeździe powinno działać tak samo skutecznie przy dobrym jak i złym termostacie , nie komentuje jazdy na krótkich odcinkach , bo wtedy rzeczywiście silnik o wiele dłużej się nagrzewa , a to jest naturalnie powiązane z gorszym ogrzewaniem



qbanczyk691
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 22:12
Lokalizacja: Grójec

Post autor: qbanczyk691 » pn lis 02, 2009 17:32

Dziś wymieniałem u siebie termostat i z ciekawości go ugotowałem po wymontowaniu - pełne otwarcie około 60 stopni. Silnik się nie nagrzewał chyba że latałem po 160km/h lub stałem w korkach. Przy normalnej jeździe temperatura utrzymywała się w połowie między połową a pozycją startową wskaźnika. Ogrzewanie było bardzo słabe ze względu na to, że cały czas był otwarty duży obieg i w czasie jazdy powietrze przepływające przez chłodnicę nie pozwalało na nagrzanie się płynu. miś fazi, mam nadzieję, że rozjaśniłem Ci trochę zależność pomiędzy uszkodzonym termostatem a brakiem ogrzewania. Oczywiście ma to miejsce tylko przy niedomykającym się termostacie bądź zbyt wcześnie się otwierającym jak to miało miejsce u mnie.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lis 02, 2009 17:49

zgodzę się z Tobą , że uszkodzony termostat może powodować wahania temperatury ogrzewania , ale nie może powodować całkowitego jego braku , silnik pracując , czy na dużym czy na małym obiegu , musi mieć pewną temperaturę , choćby 50 stopni nawet jak gonisz 140 na godzinę i masz najbardziej wydajną chłodnicę , więc powinno dmuchać przynajmniej letnie powietrze , a nie zupełnie zimne



qbanczyk691
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 22:12
Lokalizacja: Grójec

Post autor: qbanczyk691 » pn lis 02, 2009 18:02

Zgadza się powinno dmuchnąć letnie, ale do tego może dojść problem z delikatnie niedomykającą klapką ciepłe/zimne i zostajemy pozbawieni ogrzewania.



Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » pn lis 02, 2009 19:54

u mnie chyba ta linka spadla od srodkowego pokretla, ale przy nagrzewnicy bo rozkrecilem pokretla i tu wszystko jest ok. jutro sie za to wezme, duzo rozkrecania zeby sie do tego dostac??? termostat tez wymienie bo juz od dawna sie do tego zbieralem:P pozdro i dzieki za odp



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lis 02, 2009 19:56

nie ma dużo rozkręcania , tylko delikatnie ,plastik czasem pęka na zimnie



bugster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bugster » śr lis 04, 2009 20:45

Panowie a jak wygląda temat wymiany nagrzewnicy ? Trzeba te deske w koncu sciagac czy nie ?! co kogo pytam to ma inne zdanie...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr lis 04, 2009 21:09

w MK 3 trzeba zdejmować , sam wymieniałem na tą z klimą , i nie wyobrażam sobie bez zdejmowania deski



bugster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bugster » śr lis 04, 2009 21:14

A w jaki sposob mozna stwierdzic, ze nagrzewnica jest sprawna/uszkodzona bez demontażu?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr lis 04, 2009 21:16

jak nie leje , i ma dobry przepływ , to jest dobra , przepływ sprawdzisz zdejmując węzę z nagrzewnicy i przepuszczając wodą z węża ogrodowego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości