Montaż komputera FIS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qbsztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 18, 2008 23:49
Kontakt:

Post autor: Qbsztyk » ndz lis 01, 2009 16:14

Oczywiscie ze byly i sa :)


..:: QBA ::..
MK7
^
MK4

ukiloki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt sty 29, 2008 00:05
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: ukiloki » ndz lis 01, 2009 18:10

liczniki z passat b5fl byly w wersji z immo2, (2001rok) koncowka ..6, od 2002 roku mamy koncowki ..7 i to jest immo3, jako ciekwostke powiem ze roznica jest tylko w oprogramowaniu, przerabialem wielokrotnie temat, mozna podegrac wsad z immo3 do kazdego licznika passat b5fl i wszystko dziala bez klopotu, mialem u siebie w toledo 99 licznik z b5fl full fis z 2004rok, licznik dzialal ale nie widac bylo otrwartych drzwi na fisie (za stary modul komfortu) nie dzialala wogole kontrolka poduchy, w toledo loen sygan jest analogowy, w passatach idzie to po can, i tyle



Arek84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:25
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Arek84 » ndz lis 01, 2009 21:27

A jeśli będę miał zegary b5fl immo2 + zmieniony soft to będzie pokazywać spalanie w l/h ?


Sprzedam:
panel climatronik golf 4/ Passat B5
Wentylator chłodnicy, nagrzewnica do MK4

GrzesiekMk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:53
Lokalizacja: w-wa
Kontakt:

Post autor: GrzesiekMk3 » pn lis 02, 2009 13:22

Witam posiadam mk4 z 98r TDI che zmienic zegary na zegary z 2002r z pol fis czy podejdzie do mojego jesli z tylu jest:

1J5920 oraz 825C
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 13:22 przez GrzesiekMk3, łącznie zmieniany 1 raz.


A4 1.8T 180ps

Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Post autor: czajaa22 » pn lis 02, 2009 20:40

Qbsztyk pisze:Oczywiscie ze byly i sa :)
Hm cos ni moge znalesc albo kiepsko szukam moze macie jakis dowod ze byly? Bo same bosch i vdo znajduje?


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

Awatar użytkownika
hanshubert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 30, 2005 23:26
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: hanshubert » wt lis 03, 2009 15:25

Dowodów nie mam, ale w moim mk4 fabrycznie był 1J0920826C Motometer.


Zanim coś zrobisz, to się upewnij - sp.......ć jest łatwo.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lis 03, 2009 16:05

GrzesiekMk3, '98 nie ma CAN a '02 ma...luknij cały temat to będziesz wszystko wiedział



Awatar użytkownika
Qbsztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 18, 2008 23:49
Kontakt:

Post autor: Qbsztyk » wt lis 03, 2009 17:00

czajaa22 pisze:
Qbsztyk pisze:Oczywiscie ze byly i sa :)
Hm cos ni moge znalesc albo kiepsko szukam moze macie jakis dowod ze byly? Bo same bosch i vdo znajduje?
Na dowod ze byly i sa licznik sam taki sprzedalem :)
Tarcze sa od VDO ale licznik MM.


..:: QBA ::..
MK7
^
MK4

Arek84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:25
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Arek84 » wt lis 03, 2009 18:42

Znalazłem licznik b5fl z anglika (benzyna do 260km) 3B0 920 925, tarcze sobie zmienie. Stary licznik ma immo2 (benzyna do 260) a w nowym chciałbym mieć immo3 żeby pokazywał spalanie na postoju. Jaki wsad proponujecie wgrać ?


Sprzedam:
panel climatronik golf 4/ Passat B5
Wentylator chłodnicy, nagrzewnica do MK4

Rav81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lis 03, 2007 18:47
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post autor: Rav81 » wt lis 10, 2009 23:45

Od jakiegoś czasu, jak się okazało nieudolnie poszukiwałem osoby, która by się podjęła zmiany moich zegarów 1J0 920 806 G na passatowskie z immo3 full fis bądź 1/2fis. Poszukałem wiedzy w sieci i stwierdziłem, że postaram się zrobić to sam. W związku z tym pojawiło się kilka pytań - z góry dziękuję za odpowiedzi, na pewno potomni którzy napotkają te same problemy podziękują.

Zakupiłem wszystkie graty:
interfejs – dokładniej taki http://www.allegro.pl/item795113689_vag ... _immo.html
3 liczniki(głownie do testów) z B5 FL 3B0 920 827A – a więc immo3 ½ fis 3B0 920 846A – immo2 czy immo3 bo są zbieżne informacje? W każdym razie full fis oraz 3B0 920 847A – immo3 full fis.
Manetkę ze sterowaniem komputerem, przy okazji wymienię też lewą na z tempomatem.
Czujnik temperatury.
Zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy z czujnikiem cieczy.
Wiązka do tempomatu zrobiona.
4 brakujące piny do sterowania Fis czekają na montaż.

Ponieważ mam całą instalację elektryczną z innego golfa IV zrobiłem sobie następujące stanowisko pracy: laptop, interfejs + vagtacho, gniazdo diagnostyczne, licznik - gniazdo diagnostyczne jaki licznik zasilone z akumulatora. Rzeczywiście vag-tacho to banalnie prosty a jakże użyteczny program, na stole z każdego z liczników sczytałem kody PIN oraz pamięć eeprom.

Idę do samochodu, vag-tacho znalazł licznik ale jak wybrałem licznik Monometer RB8 z menu górnego nie mogę się z nim połączyć tzn. łaczę się ale wyświetla się komunikat:

enter second password 00000 if you don’t know the password just press scan

Niezależnie od tego co się wpiszę w miejsce ‘password’ program zaczyna scanowć od zera do xxxxx jednostek ale nie wiem co, ja doczekałem do pozycji 10000 i przerwałem – trwało to ok.15minut i dałem mu odpocząć. Wybierając menu górnego Vag-Tacho Monometer B0/M00 łaczę się z licznikiem, wszystkie ‘przysycki’ są aktywne ale nie mogę zczytać pinu ani zmienić przebiegu za to mogę np.dokodować kolejny kluczyk…tak z ciekawości sczytałem zawartość eeprom podglądam co się zapisało a tam same zera…
Licznik monometer (wszystkie passatowskie to VDO) – spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem?, wiem że nie potrzebny jest mi PIN starego licznika ja chciałem zakodować jeden kluczyk pod nowy licznik a drugiego(na razie) nie ruszać - w razie jak by poszło coś nie tak to zmieniam na stary licznik i odpalę auto drugim kluczykiem, jak wszystko będzie działało to doprogramuje sobie drugi kluczyk. Dobrze myślę? Mam przy drugim kluczyku przywieszkę m.in. 7cyfr wiem, że z tego da się odczytać kod PIN kto wspomożę wiedzą?

Po całej operacji elektrycznej i podpięciu w odpowiednie miejsca pinów z wiązek z manetek pozostaje aktywowanie wszystkiego VAG’iem. Interfejs który kupiłem jest pod USB – z tego co wyczytałem powinienem zainstalować 3.11-2 i próbować po kolei połączeń COM1,2,3,4 u mnie pod COM3 wywalczyłem najwięcej tj. komunikat:

COM Port Status: OK.
Interface Status: 0 – Fund, Ready
Fast-Synch Compatible: NO

I na tym póki co zakończyło się moje obcowanie z tym jakże przydatnym programem.

1. Mogę prosić o rady co i jak mam zrobić żeby móc pracować na VAG-u? Muszę mieć interfejs na COM? Ze zrozumiałych względów chętnie PW.

2. Jak wypiąć poduszkę z kierownicy 4 ramiennej – na forum znalazłem instrukcję do 3 ramiennej i po oględzinach mojej kiery nie widzę analogii

3. Czy pastylki z immo3 można programować tylko raz, tak jak to piszą poprzednicy? Czy potrzebuje transponderów? Te podejdą: http://www.allegro.pl/item804279935_tra ... ublin.html
jak przeprowadzić całą operację żeby nic nie popiórkować?

4. Czy ktoś posiadający zegary od passata zmieniał wartości w linijkach 0x220 0x230 zgodnie z instrukcją kolegi ulikoki, bądź ze strony leonclub – czy rzeczywiście wskazania są bliskie rzeczywistym?

5. Kod eeprom można edytować tylko w hex edytorze, nie wystarczy zwykły notatnik?


Strasznie się rozpisałem – chciałbym jak najwięcej wiedzieć zanim się wezmę za montaż, żeby potem pytać jak najmniej.



Pozdrawiam
Rafał



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: owies » śr lis 11, 2009 09:04

A gdybyś wybrał w tacho "VDO new" do swojego licznika, popróbuj innych kombinacji ? Czasem jest tak że dopiero za drugim razem zaskoczy.
Przygotuj sobie jeszcze kodowanie dla nowego licznika i nastaw na szukanie błędów po jego podpięciu. Jeżeli teraz w aucie nie masz problemu z żadnym komponentem, to po zmianie każdy błąd najprawdopodobniej będzie wynikał ze złego kodowania.

ad1.
Skoro masz kabel i masz vag 3112 i program widzi twój kabel, to chyba wszystko :) ?
ad5.
Musi być hex edytor, notatnik błędnie wstawia swoje śmieci.

co do reszty nie chce nikogo wprowadzać w błąd więc nie będe wypisywał domysłów :grin:
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 09:05 przez owies, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » śr lis 11, 2009 09:56

Rav81 pisze:Idę do samochodu, vag-tacho znalazł licznik ale jak wybrałem licznik Monometer RB8 z menu górnego nie mogę się z nim połączyć tzn. łaczę się ale wyświetla się komunikat:

enter second password 00000 if you don’t know the password just press scan

Niezależnie od tego co się wpiszę w miejsce ‘password’ program zaczyna scanowć od zera do xxxxx jednostek ale nie wiem co, ja doczekałem do pozycji 10000 i przerwałem – trwało to ok.15minut i dałem mu odpocząć.
czasem trzeba czekać nawet do 45000 - tak ze cierpliwości trochę

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 8:58 am ]
Rav81 pisze:. Czy pastylki z immo3 można programować tylko raz, tak jak to piszą poprzednicy?
wielokrotnie
Rav81 pisze:5. Kod eeprom można edytować tylko w hex edytorze, nie wystarczy zwykły notatnik?
ja to robię w VAG eepromerze



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » śr lis 11, 2009 10:16

greg pisze:czasem trzeba czekać nawet do 45000 - tak ze cierpliwości trochę
tak jak greg pisze, może to zająć nawet do 3h ale można to przerwać, zapisujesz adres a potem puszczasz skan od tego miejsca
Rav81 pisze:2. Jak wypiąć poduszkę z kierownicy 4 ramiennej

Obrazek
jest tak samo jak w 3 ramiennej


[b]148KM/326Nm[/b]

ukiloki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt sty 29, 2008 00:05
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: ukiloki » śr lis 11, 2009 11:07

Rav81, napisz jakie masz immo w swoim aucie, jesli immo2 to nie potrzebujesz starego pinu, wsadzasz nowa szafe, kodujesz kluczyki i juz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości