MK3 Jak wyregulowac nawiew i klapki nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

MK3 Jak wyregulowac nawiew i klapki nawiewu

Post autor: djmathew » śr lut 15, 2006 12:28

Witam! Smigam golfikem MK3 i mam nastepujacy problem. Nie wiem jak wyregulowac ciegno / linke od nawiewu. Tzn jak ustawie nawiew w pozycji na nogi i na gore to powietrze leci tylko na gore. Zeby wialo na nogi i na gore pokretlo musze ustawic w pozycji "pomiedzy" same nogi, a nogi i gora. Jak ustawie tylko na nogi to leci na nogi i jest ok. Chodzi mi o to, ze trzeba jakos wyregulowac klapke zamykajaca powietrze na nogi :) Tylko nie mam pojecia gdzie ona jest i czy to wogole da sie zrobic :)

Mam nadzieje, ze w miare obrazowo przedstawilem ten problem i zrozumieliscie o co mi chodzi ;)

z gory dziekuje za wszelka pomoc.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » śr lut 15, 2006 12:41

Raczej chyba nie da sie tego wyregulować. Moge sie oczywiście mylic ale moim zdaniem jedynym sposobem jest zamkniecie górnych nawiewów (niekoniecznie wszystkich) Wtedy więcej powietrza leci na nogi a górą dmucha tylko tam gdzie chcesz.
pozdro


To jest miejsce na Twoja reklamę

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr lut 15, 2006 12:47

MOze pospadały Ci cięgna z nawiewów. Zdejmij panel i zobacz czy linki sa na swoim miejscu. To normalne ze w roznych pozycjach pokręteł leci ci na rózne wyloty - gdyby taknie było np przy ustawieniu na nogi parowały byci szyby. Nawety w instrukcji obsługi jest taka tabelka pokazuja ca co gdzie kiedy leci. Insrtukscja zdjecia np tu:
http://vwforum.pl/nawiewy.html


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr lut 15, 2006 13:31

djmathew pisze:Mam nadzieje, ze w miare obrazowo przedstawilem ten problem i zrozumieliscie o co mi chodzi
Ja jak najbardziej rozumiem o co Ci chodzi. Nie przejmuj sie, tak ma byc. Zauwaz, ze jesli tylko przekrecisz pokretlo troszke bardziej w prawo z pozycji "gora/nogi" w strone "nogi" to wtedy klapka dopiero zaczyna przekierowywac nawiew na nogi.
Jakby kirowala nawiew na nogi wczesniej to byloby to bez sensu, no bo z jakier racji mialo by leciec na nogi juz miedzy pozycjami "gora" i "gora/nogi" ? Dlatego w po minimalnym przekreceniu z "gora/nogi" w strone "nogi" dopiero zaczyna wiac na nogi.
Mam nadzieje, ze mnie zrozumiales :)


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
solowa123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:22
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn

Post autor: solowa123 » śr lut 15, 2006 13:43

chciałem dołaczyc si do pytania

jak zamkne dopływ powietrza z zewnątrz (przekrecając pokrętłem nawiewu na max w lewo) to potem nie chce ta zaślepka sie otworzyć (co idzie linka koło nóg pasarzera)

czy tam ma być jakas sprężynka czy co?

Chyba wywale ten filtr pyłowy i wstakie tylko jakąś szmate bo tak słabo mi dmucha
że szlag mnie trafia


______________________________________

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr lut 15, 2006 14:20

a mi za to jak mam nawiew ustawiony na 1 to nie działa dopiero od 2, nie wiem czy to nie są styki powycierane??? da się to jakoś poprawić??



Awatar użytkownika
solowa123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:22
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn

Post autor: solowa123 » śr lut 15, 2006 14:25

trzeba ściagnąć pokrętło nawiewu i podgiąć blaszki
tylko czyms plastikowym bys zwarcia nie zrobił bo bezpiecznik spalisz
solowa123 pisze:jak zamkne dopływ powietrza z zewnątrz (przekrecając pokrętłem nawiewu na max w lewo) to potem nie chce ta zaślepka sie otworzyć (co idzie linka koło nóg pasarzera)

czy tam ma być jakas sprężynka czy co?
może ktoś wie co z tym zrobić?


______________________________________

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » czw lut 16, 2006 14:26

Po pierwsze primo :) zbiegamy z tematu. Temat blaszek i braku nawiewu przy pewnych pozycjach pokretla juz bym omawiany.
Po drugi pimo :) Chyba nie wszyscy zrozumieli o co mi chodzi. Śmigam już trzecim golfiaczem MK3 i wiem jak jest i jak powinno byc.
A po trzecie primo ultimo :) Moze tak bedzie prosciej: Tak jakby linka od klapki "na nogi" jest za bardzo naciagnieta i nie wiem jak ja poluznic.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw lut 16, 2006 16:36

djmathew pisze:Moze tak bedzie prosciej: Tak jakby linka od klapki "na nogi" jest za bardzo naciagnieta i nie wiem jak ja poluznic.
Jesli jest tak jak piszesz w pierwszym poscie to nie mam pojecia po co chcesz ja regulowac ? Napisalem Ci wczesniej ze tak ma byc.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » czw lut 16, 2006 20:26

inek01 pisze:
djmathew pisze:Moze tak bedzie prosciej: Tak jakby linka od klapki "na nogi" jest za bardzo naciagnieta i nie wiem jak ja poluznic.
Jesli jest tak jak piszesz w pierwszym poscie to nie mam pojecia po co chcesz ja regulowac ? Napisalem Ci wczesniej ze tak ma byc.
Chlopie, wiem ze jest nie tak jak powinno byc dlatego nie pytaj po co. Po prostu musze wiedziec w ktorym miejscu reguluje sie ta linke!



Awatar użytkownika
Wardek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 02:48
Lokalizacja: Beskid Niski/Bieszczady

Post autor: Wardek » czw lut 16, 2006 23:34

Ja po wymianie nagrzewnicy wziąłem latarkę i pod światło na lince widać było stare ślady odcisków od blaszek na zatrzask. Ustawiłem tak samo i wszystko śmiga lux. :hmm:


Audi A6 C4 2.5 TDI AEL Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
było: Passat B5FL AWX, A6 C4 1.9TDI, Mercedes 814 6.0 D, Golf III 1.8, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Polonez, Łada, 126P, MZ, WSK..

djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » pn lut 20, 2006 08:53

A gdzie szukac tych blaszek?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości