MAM PROBLEM ZE SKRZYNIą BIEGóW CHODZI O STUKI PODCZAS JAZDY!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 23, 2009 20:18
Lokalizacja: radziejów

MAM PROBLEM ZE SKRZYNIą BIEGóW CHODZI O STUKI PODCZAS JAZDY!

Post autor: swider » sob paź 31, 2009 13:34

Prosze o rade mam pytanie jak cofam to słychać stukanie chyba w skrzyni biegów czy da sie to naprawić czy trzeba wymienić skrzynie I CZY KTOś JUż MIAł TAKI PROBLEM CO TO BYłO I JAK TO USUNOł


dostałem taką odpowiedz od dzikiego


swider, podaj silnik jaki posiadasz...

Stawiam na 1.6, niestety jeżeli takowy posiadasz to nie raz juz na forum był temacik o wymienie skrzyni, sam mam za sobą już dwie wymiany (nie u siebie), felerne nity w skrzyni niestety nie wytrzymują na polskich drogach...


tak posiadam silnik 1.6 8 zaworowy ale jakie nity i gdzie one sa w skrzyni czy gdzieś na skrzyni bo też dostałem ze poduszka jest oberwana prosił bym o pomoc :goof:



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » sob paź 31, 2009 14:11

Jest taka zasada ze na wstecznym sie nie jezdzi i jak tylko masz jakies dziwne zachowani biegu wstecznego typu hałas to olej to i smigaj jak naj wiecej i nie baw sie w wymiany bo nie wiadomo na co trafisz. Jak sie rozpadnie całkowicie to wtedy mozesz myslec. A i co maja drogi do skrzyn biegów? Jakas nowa teoria?

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » ndz lis 01, 2009 00:03

ja mialem to samo-jestem teraz na etapie oczekiwania na kureira z nowa skrzynia. Poprostu padaja i to niemilosiernie w tym modelu.

[ Dodano: 31 Paź 2009 22:05 ]
jeszcze mozesz i tak w sumie jezdzic bo u mnie od stkow do calkowitego padniecia skrzyni troche potrwalo. W miedzy czasie wypadal wsteczny, blokowalo kola na wstecznym potem stukalo juz na kazdym biegu az w koncu sie posypala.

[ Dodano: 31 Paź 2009 22:06 ]
nikt nie potrafil dokladnie powiedziec o co z nia chodzi. Wiem ze jest gosc z Kielc na forum ktory ma duze pojecie o skrzyniach.


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz lis 01, 2009 00:49

Jaki masz przebieg kolego bicker83?



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » ndz lis 01, 2009 01:09

120000km


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: tiktaczek1 » ndz lis 01, 2009 10:36

Witam masz uszkodzony tryb od wstecznego biegu i dlatego stuka moja rada jak chcesz pare groszy zaoszczedzić to nalezy szybko wyjąc skrzynie i wymienic wadliwe czesci w przeciwnym razie tak jak koledzy wczesnie mówili moze skończyc sie wymiana calej skrzyni na drugi i nie zawsze lepszy egzemplarz.



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » ndz lis 01, 2009 11:36

noi walsnie o tym koledze z Kielc mowilem :D


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz lis 01, 2009 15:01

Kolego tiktaczek1 mam takie pytanie jak naprawiasz komuś skrzynie i są w niej nity, chociaż to nie jest powodem naprawy to sugerujesz założenie zestawu naprawczego czy jak są w bardzo dobrym stanie to się ich nie wymienia?



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz lis 01, 2009 15:35

Witam

Panowie moze trzeba sie zastanowic dlaczego sie tak dzieje i zlikwidowac przyczyne a nie tylko usterke. Ktos napisał za pada "tryb". Myśle ze chodziło Ci o zebatke biegu wstecznego czyli aidler. Jak wiadomo aidler zazebia z sie z tuleją"rewersem" na wałku OP bieku 1i 2 i z wałkiem IP jednocześnie i są tam jakieś stuki. Pózniej mówicie ze blokuja sie koła. A to moze tylko plokować dyfer. A co ma dyfer czyli mechanizm różnicowy do wstecznego. Jak wsteczny pózniej wypada czyli pada tuleja synchronizująca "revers" na biegu 1i2 na wałku OP a więc całkiem w innym miejscu jak by sie potocznie wydawało. A więc naprawić taką skrzynie to trzeba miec powazne pojęcie i lepiej zeby tam nikt kto nie ma zielonego pojęcia nie zaglądał.
A nity to macie na mysli połączenia mechanizmu zóznicowaego z kołem koronowym czyli talerzowym? Bo nie wiem czy o tym samym myslimy.
A wiec jak cos sobie juz stuka to rozebrać i oglądać bo prawdopodobnie któraś z tych częsci powiedziała papa.

Pozdro

ZC
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 22:35 przez Zimny Chirurg, łącznie zmieniany 1 raz.



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: tiktaczek1 » ndz lis 01, 2009 18:54

Zimny Chirurg pisze:Witam

Panowie moze trzeba sie zastanowic dlaczego sie tak dzieje i zlikwidowac przyczyne a nie tylko usterke. Ktos napisał za pada "tryb". Myśle ze chodziło Ci o zembatke biegu wstecznego czyli aidler. Jak wiadomo aidler zazembia z sie z tuleją"rewersem" na wałku OP bieku 1i 2 i z wałkiem IP jednocześnie i są tam jakieś stuki. Pózniej mówicie ze blokuja sie koła. A to moze tylko plokować dyfer. A co ma dyfer czyli mechanizm różnicowy do wstecznego. Jak wsteczny pózniej wypada czyli pada tuleja synchronizująca "revers" na biegu 1i2 na wałku OP a więc całkiem w innym miejscu jak by sie potocznie wydawało. A więc naprawić taką skrzynie to trzeba miec powazne pojęcie i lepiej zeby tam nikt kto nie ma zielonego pojęcia nie zaglądał.
A nity to macie na mysli połączenia mechanizmu zóznicowaego z kołem koronowym czyli talerzowym? Bo nie wiem czy o tym samym myslimy.
A wiec jak cos sobie juz stuka to rozebrać i oglądać bo prawdopodobnie któraś z tych częsci powiedziała papa.

Pozdro

ZC
dokładnie o te koła zebate chodzi najczesciej wysypuje sie jeden zab lub cześc zeba i robi dalsze zamieszanie w skrzyni gdzie obroty mam ok 6000/min co sie dzieje dalej chyba nie musze opisywać
Jazz_Blue pisze:Kolego tiktaczek1 mam takie pytanie jak naprawiasz komuś skrzynie i są w niej nity, chociaż to nie jest powodem naprawy to sugerujesz założenie zestawu naprawczego czy jak są w bardzo dobrym stanie to się ich nie wymienia?
Odbiegajac od tematu swidra pozwole sobie odpowiedziec na pytanie
Moze inaczej nie od dzis wiadomo , ze skrzynie biegów do golfa MK4 1,4 1,6 i 1,9 maja pewną wade fabryczna koncern VW niebardzo sie do tego przynaje ale wiedząć o tym wypuszcza na rynek zestawy naprawcze. natomiast zywotnośc takiego zestawu tez jest bardzo mała i wynosi do 80 000km Wiec zadam ci pytanie czy chcesz wydac ok 800zł za swiadomość ze nity ci sie ie rozleca przez 80tys km skoro masz je sprawne??
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 18:58 przez tiktaczek1, łącznie zmieniany 1 raz.



swider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 23, 2009 20:18
Lokalizacja: radziejów

Post autor: swider » ndz lis 01, 2009 21:35

dzieki wszystkim za rady ale chyba opuszcze z ceny i go sprzedam :bajer:



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz lis 01, 2009 22:34

tiktaczek1 pisze:
dokładnie o te koła zebate chodzi najczesciej wysypuje sie jeden zab lub cześc zeba i robi dalsze zamieszanie w skrzyni gdzie obroty mam ok 6000/min co sie dzieje dalej chyba nie musze opisywać

[/quote]

Mała uwaga w skrzyni biegów nie ma nigdy więcej obrotów jak 3000. A i to zeby osiągnąć to by trzeba było niewyobrazalnych obrotów silnika. A wymienić zębatke biegu wstecznego to dosłownie 20 min pracy wykwalifikowanego mechanika.

Pozdro

ZC

P.S.
Zaryzykował bym i wymienił tę zębatke.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn lis 02, 2009 07:40

Dzięki tiktaczek1



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: tiktaczek1 » pn lis 02, 2009 08:08

Zimny Chirurg pisze:
tiktaczek1 pisze:
dokładnie o te koła zebate chodzi najczesciej wysypuje sie jeden zab lub cześc zeba i robi dalsze zamieszanie w skrzyni gdzie obroty mam ok 6000/min co sie dzieje dalej chyba nie musze opisywać
Mała uwaga w skrzyni biegów nie ma nigdy więcej obrotów jak 3000. A i to zeby osiągnąć to by trzeba było niewyobrazalnych obrotów silnika. A wymienić zębatke biegu wstecznego to dosłownie 20 min pracy wykwalifikowanego mechanika.



Pozdro

ZC

P.S.
Zaryzykował bym i wymienił tę zębatke.[/quote]


Z tymi 3000 obraotów to niezupełnie tak jak piszesz bo wałek sprzegłowy ma identyczne obroty jak silnik wiec wkreca sie do 7 000 obrotów a na wałku sprzegłowym tez sa stałe koła i niema zadnego reduktora który zredukuje te obroty na wałkach. Co do wymiany 20 minutowej to jak najbardzie 20 minut wystarcz pod warunkiem ze skrzynia jest wyjeta z auta

pozdrawiam
p.s równiez polecam wymienic tryb



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości