SKĄD WODA POD DYWANIKIEM W MK4????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » ndz lis 01, 2009 23:46

A co sądzicie o osuszaczach kondensacyjnych? Takie są stosowane np w budownictwie?



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » pn lis 02, 2009 00:00

tez daja rade ale nie wyciagna tej wody ktora jest glebiej


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

Post autor: krzkud » pn lis 02, 2009 12:18

pawlo111, dzisiaj wyrywam fotele. potem wyciągam dywany. tapicerkę może i da się osuszyć odkurzaczem ale co z watą wygłuszającą?
wstawiaj jakieś znaki interpunkcyjne. wogóle nie wiem o jakich kanalikach i zaślepkach piszesz. daj konkretny namiar w którym miejscu wyciągnąłeś zaślepkę i skąd wylała Ci się woda.
jeśli chodzi o te zaślepki w podłodze to raczej bym nie ruszał. od spodu są pomalowane baranem. chyba, że masz coś by to potem pomalować na nowo.
bicker83 pisze:moze maly spocik gdzies kiedys ??
najpierw muszę uszczelnić bolida
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 12:20 przez krzkud, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » pn lis 02, 2009 12:53

krzkud pisze:najpierw muszę uszczelnić bolida
to daj znac na priva jak juz ogarniesz :D
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

Post autor: krzkud » pt lis 06, 2009 18:33

pawlo111 pisze:Ja jutro na pewno zrobię foto
nie ma foto :(
Overload pisze:w każdym rogu są odpływy wody czyli z przodu i z tyłu
jak się dostać do tych z tyłu? trzeba ściągać podsufitkę?
krzkud pisze:wyrywam fotele
montaż foteli: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68357 może być pomocne

a woda do środka leci mi z szyberdachu. przynajmniej tak mi się wydaje. uszczelka nie jest pierwszej jakości. poza tym jest niewielka przerwa na łączeniu. zasunąłem wewnętrzne wrota i rano po deszczu miałem prysznic z sufitu. albo coś się naruszyło albo konkretnie się już przelało.
znalazłem odpływy przednich kanalików z szyberdachu - to takie dwa cycki przy zawiasach przednich drzwi. w obu było pełno mułu. być może odpływy były zatkane i woda przelewała się na łączeniach rurek.
nie mogę namierzyć pozostałych tylnich odpływów!
w tutejszym serwisie pytałem o uszczelkę i okazało się, że są dwa typy.
Rockwell-Golde Meritor, uszczelka 8D0 877 297 D:
Obrazek
Webasto, uszczelka 8E0 877 297:
Obrazek

podsumowywując.
- jak dobrać się do tylnich odpływów i gdzie są ich wyloty.
- jak obadać typ szyberdachu i czy można wymienić uszczelkę bez rozbierania szyberdachu?
- podejrzewam, że aby obadać wszystkie rurki z odpływów to i tak trzeba rozbierać podsufitkę.

[ Dodano: 10 Lis 2009 10:16 ]
wszyscy uszczelnili i nikt się już nie wypowiada...
temat o naprawie szyberdachu, wyciąganiu podsufitki, etc... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17245

[ Dodano: 10 Lis 2009 15:24 ]
jak chcesz by coś było zrobione dobrze to musisz to zrobić sam

uszelka do szyberdachu €96,75

ETKA 7.x
W sposób dokładny i bezbłędny wskazuje na usytuowanie w układzie, kolejność części w montażu, numer fabryczny i nazwę każdego podzespołu. Dotarcie do właściwego schematu odbywa sie przez wybranie modelu, rocznika a następnie wybranie odpowiedniej grupy części. Ponadto Etka umożliwia min. wyszukiwanie wybranej części po jej nr fabrycznym lub nazwie, powiększenie schematów na monitorze bez względu na to czy są to elementy silnika, blacharki, zawieszenia, wydechu itd. Ponadto znajdują się tam dokładne spisy wszystkich typów silników i skrzyń biegów, listy wyposażeń dodatkowych oraz rodzaje lakierów, podkładów itp. Oprócz katalogów głównych znajdziemy także obszerna bazę katalogów specjalnych min. z częściami elektrycznymi.
http://peb.pl/literatura-programy/32276 ... wagen.html

http://torrenty.org/torrent/325661

[ Dodano: 10 Lis 2009 15:50 ]
jeszcze sobie podepnę jeden temat w razie wu...

parowanie szyb - zepsuty machanizm obiegu wewnętrznego http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660
Ostatnio zmieniony pt lis 06, 2009 19:09 przez krzkud, łącznie zmieniany 1 raz.



cichbog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 23, 2009 22:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: cichbog » pn lis 23, 2009 22:49

dziejo pisze:była wymieniana czołowa szyba ??
masz szyberdach ?
sprawdz w komorze silnika czy wszędzie są gumowe osłony na przewodach , lince
na grodzi komory sil z kabiną
sprawdz stan uszczelek drzwi prponuję je odswiezyć jakims preparatem silikonowym

nie wiem do końca jaki to jest samochód,ale w moim golfie mk4 kombi miałem też podobny problem z wodą ,który trwał ok 1,5 roku -woda pod nogami pasażera za kierowcą.Okazało sie że woda przedostawała się po śrubie którą jest przykręcony reling na dachu.Dalej spływała po słupku pod plastikową nakładką,obok siedzenia i na podłogę.PIszę to ponieważ przeglądałem różne fora i takiego przypadku nie znalazłem.Usunięcie przecieku ,jeżeli go znależliśmy jest już proste.



Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

VW Golf mk4 rozebranie podsufitki / naprawa szyberdachu

Post autor: krzkud » śr mar 03, 2010 18:02

no tak. pozbyłem się wody ale nie napisałem skąd się ona brała.

1. wymieniłem uszczelkę szyberdachu. trochę zabawy z rozebraniem podsufitki - wszystko krok po kroku opisane jest w Elsa...

2. udrożniłem wszystkie cztery końcówki odpływów wody spod szyberdachu. uszczelka jest z takiego materiału, że woda i tak powinna kapać do środka zbierając się w rynnach. jeśli odpływy nie są drożne to zebrana woda będzie się przelewać z rynienek. i nie wystarczy tylko podłubać drutem ale należy przemyć gorącą wodą.

3. kapało mi jeszcze z połączenia rurki odprowadzającej wodę. użyłem czarnego silikonu.

4. wyciągnąłem fotele a dywan to chyba ważył z 50kg.


a teraz parę fotek, jeśli komuś miałyby pomóc to dobrze:


rozebranie tapicerki (dla wozów z szyberdachem):

→ Switch off ignition.

→ Remove upper A-pillar trims (without curtain airbag)
– Pull door inner seal -5- off A-pillar -2-.
– Starting at top unclip trim -1- from A-pillar -2- and pull out.
Obrazek

→ Remove upper B-pillar trims (without curtain airbag)
– Release lower B-pillar trim -2- from the B-pillar -7- first at the sides, then in the middle.
– Pull lower B-pillar trim -2- upwards out of sill panel trim -6- together with retaining hooks -4-.
Obrazek

→ Remove roof frame trim
– Open rear lid.
– Unclip roof frame trim -1- downwards out of mountings in roof cross-member.
Obrazek

→ Remove upper C-pillar trims (Golf not fitted with curtain airbag)

– Remove support for luggage compartment cover
– Remove bolt -5-.
– Unclip lock carrier trim from C-pillar and pull out clips -10-.
– Remove bolt -6-.
– Unclip support -1-, upwards starting at rear.
– Pull support -1- with locking pin -7- out of wheel housing -8-.
Obrazek

– Unclip plugs -8- from C-pillar trim.
– Pull trim -1- off upper C-pillar.
– Unscrew speed nuts -3- from both studs -5-.
Note: The two speed nuts -3- are hidden between wheel housing body flange -4- and C-pillar trim -1-.
– Unclip trim -1- from C-pillar.
Obrazek

→ Remove sun visors
– Release sun visor -1- from support -2-.
– Lever out cap -6-.
– Remove bolt -5-.
– Release sun visor mounting -4- from support and separate connector -3-.
– Lever off cap -7-.
– Remove screws -8- and remove support -2-.
Obrazek

→ Removing middle sun visor
– Lower middle sun visor -1--arrow-.
– Remove self-tapping screw -2- from roof cross member -3- and remove sun visor.
Obrazek

→ Remove grab handle (roof)
– Fold grab handle -1- down -arrow-.
– Lever covers -2- up using screwdriver and fold open.
– Remove bolts -3- and remove grab handle -1-.
Obrazek

→ Release upper part of door inner seal.
→ Unclip trim -1- in direction of arrow and remove.
Obrazek

→ Remove screws -arrows- and pull off pre-selection control.
→ Unclip and separate connector.
Obrazek

→ Using a small screwdriver, lever out light for vanity mirror.
→ Detach connector.
Obrazek

→ Lever out interior light -1- and separate connectors.
Obrazek

→ Press spring -2- of reading light with interior monitor -3- to rear using release tool -1-.
→ Pull out reading light -3- and separate connector.
Note: Ensure when pressing spring -2- that the release tool -1- is not inserted between metal frame in headliner -5- and headliner-4-.
Obrazek

→ Unclip cap for STR drive -1-.
→ Slide headliner -2- to rear and pull front down -arrow A-.
→ Slide headliner -2- forwards and lower -arrow B-.
Obrazek

→ Remove moulded headlining from vehicle through rear lid.

reszta to już bajka...

i jeszcze na koniec:

Front water drain hoses:
Note: For cleaning, a locally manufactured tool made from a speedometer inner cable, approx. 2300 mm long is recommended.
1 - Front water drain hoses
The front water drain hoses are routed in the A-pillars and finish between the door and A-pillar. They are cleaned from the sliding/tilting roof panel aperture.
2 - Conduit
Obrazek

Rear water drain hoses:
Note: For cleaning, a locally manufactured tool made from a speedometer inner cable, approx. 2300 mm long is recommended.
1 - Water drain hose
The rear water drain hoses are routed in the C-pillars and finish behind the bumper cover beneath the rear light cluster. They are cleaned from the bottom hose end. To do this, the bumper must be removed.
2 - Conduit
Obrazek



lesio69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Skąd woda pod dywanikiem w MK4????

Post autor: lesio69 » pn maja 17, 2010 12:47

Witam, chcę się podłączyć do tematu " woda pod dywanikiem". Jestem szczęśliwym posiadaczem ( albo i nie) Golfa IV Varianta bez szyberdachu. Wodę ( wilgoć) zobserwowałem ostatnio przypadkiem po opadach pod dywanikiem kierowcy i tylko w tym miejscu. Nie tak dawno wymieniałem czołową szybę i może tu coś nie tak zrobili choć nie mam pewności, że przed wymianą ta wilgoć sie nie pojawiała ponadto nic szczególnego podczas oględzin szyby nie zauważyłem, zuważyłem za to że w środku jest lekko mokry ten podnóżek obok pedałów. Czy taki objaw może wskazywać na coś w podszybiu lub że woda dostaje się po lince od otwierania maski? A może jeszcze gdzie indziej mam szukać przyczyny?
Help



Awatar użytkownika
ukszens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 15:56
Lokalizacja: ustka

Post autor: ukszens » czw maja 20, 2010 00:50

Witam, ja szukalem w swoim MK3 ponad rok przyczyny basenu w aucie-znalazlem:) na poczatku zabralem sie za kanaliki szyber, faktycznie polewalem woda i zamiast splywac gromadzila sie i wylewala z korytka robiac duza kaluze, , do przepchania uzylem sprezarki (odradzam stosowanie stalowych linek-mozliwosc uszkodzenia przewodu) ten zabieg pozwolil na pozbycie sie przeciekow w 75%. Zostal mokry dywanik na miejscu kierowcy, sprawdzalem wszystko, szczelnosc szyby, rozebralem drzwi i połatałem folie pod tapicerka, uszczelki drzwi i nic, dopiero niedawno zwrocilem uwage na te linke od maski-uszczelka pod maska wyskoczyla z miejsca i czesc wody zamiast do odplywu trafiala wlasnie w to miejsce, teraz jest git.


*czasem zdaza sie, ze troche wody dostaje sie do bagaznika, nie wiem jeszcze gdzie szukac , jesli ktos mial podobnie prosze o podpowiedz



krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » ndz maja 23, 2010 18:10

ukszens pisze: *czasem zdaza sie, ze troche wody dostaje sie do bagaznika, nie wiem jeszcze gdzie szukac , jesli ktos mial podobnie prosze o podpowiedz
w bagażniku wodę też miałem - dostawała się bo nie było uszczelki wokół jednego światła - uszczelka kosztowała grosze i mam spokój :)



sh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 29, 2010 18:05
Lokalizacja: KRK

Post autor: sh » sob maja 29, 2010 18:17

Witam.

Również borykam się z tym problem i przed rozpoczęciem walki z przeciekiem chciałbym się dowiedzieć czy przyczyną wody w środku(kierowca i pasażer-przód), może być brak korków pod podłogą(na pewno ich nie mam), czy te korki nie odgrywają tutaj żadnej roli?



krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » ndz maja 30, 2010 20:51

sh pisze:Witam.

Również borykam się z tym problem i przed rozpoczęciem walki z przeciekiem chciałbym się dowiedzieć czy przyczyną wody w środku(kierowca i pasażer-przód), może być brak korków pod podłogą(na pewno ich nie mam), czy te korki nie odgrywają tutaj żadnej roli?
podpinam się o pytanie o korki bo u mnie co chwila giną te dwa przednie (lewy i prawy) ale nie mam wody w aucie więc chyba one zaślepiają tylko otwory technologiczne



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » ndz maja 30, 2010 21:56

Ja swoje sciagnolem walac mlotkiem w wycieraczke tam przy srubie i sama wyskoczyla :) ale ma ktos moze inny sposob ;0

[ Dodano: 30 Maj 2010 21:59 ]
A co do przeciekania wujkowi w passacie b5 lecialo przez kablem od anteny i po lince sprzegla podobno przypadlosc. Sylikonem posmarowal i suchutko w aucie :)



sh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 29, 2010 18:05
Lokalizacja: KRK

Post autor: sh » pn maja 31, 2010 20:54

Witam.

Po przeczytaniu wszystkich postów na temat przeciekania, wody sprawdziłem drzwi i progi suche, po podniesieniu częściowo wygłuszenia okazało się że przegroda grodziowa jest cała mokra, więc podejrzewam że wina leży w zatkanych odpływach w podszybiu. Nie pokoi mnie też szczelność dekla przedstawionego na zdjęciu wzdłuż jego "rynienek" jest woda ale wygląda jakby spływała z wyższej części ściany grodziowej. Czy u kogoś kto wybebeszył swojego vw wyglądało to podobnie? Pytam bo w obecnej sytuacji nie mam warunków do większych prac jak czyszczenie podszybia a nie chciałbym rozbierać tego samego 2 razy. Woda znajduję się po stronie kierowcy i pasażera. Zdjęcie dotyczy strony pasażera a ściana grodziowa w kierunku lewej strony była mokra dokąd ręka sięgła.

Zdjęcie:
http://img683.imageshack.us/img683/1621/przeciek.jpg



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości